Skocz do zawartości
s_limak

Uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio silnik przy przyspieszaniu zamulił, odczytany błąd :

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
        P1557 - 35-10 - - - Intermittent

  Pierwsze podejrzenie padło na zmienną geometrię turbiny i zawór N75. Sprawdziłem sterowanie sztangą i przewody podciśnienia (basic settings -> grupa 011), wszystko pracuje bez zacięć.

Logi dynamiczne ujawniły dziwne odczyty: http://vaglogi.pl/log-011_001_Ul7e0MA.html 

Wygląda to tak, jak by czujnik ciśnienia doładowania nie podawał poprawnych danych (wykres):

  • poniżej 2000 mbar wskazuje ciągle prawie 3000 mbar,
  • powyżej 2000 mbar pokazuje prawdopodobnie poprawne dane. 

Po zakończeniu logowania wskazanie aktualnego ciśnienia wg wskazania czujnika ponownie powróciło do 3000 mbar (prawdopodobnie spadło poniżej wartości 2000 mbar).

 

wykres-01.thumb.png.4a37a4fb7ab6a8f6b57954859cde9bef.png

Pytanie do ekspertów, czy moje przypuszczenia, że padł czujnik to dobry trop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem poziom ciśnienia przed odpalaniem silnika, pokazywała prawie  3000 mbar-ów, czujnik definitywnie uszkodzony.

Wymieniłem na nowy, problem usunięty :D

http://vaglogi.pl/log-011_001_k48d931.html

wykres-02.png.10c7c80a1ad03370032d4e50f3eb757c.png

 

 Podsumowując, jeżeli czujnik ciśnienia doładowania pokazuje wartość 2983,50  mbar-a (prawnie 3000 mbar), to oznacza, że pokazuje on swoją maksymalną wartość i na 99% jest uszkodzony.

Czujnik ma nr VAG 038 906 051 C, (BOSCH 0 281 002 401).

5af09685d6252_czujnik-cinienia-doadowania.png.72fda92d9bbbf4e90a65df0ffff8d64a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s_limak

Jak wyglądało zamulenie auta?

Też dostawało zrywa od określonej liczby obrotów ?   U mnie było tak, że zwłaszcza na 4 i 5 biegu auto ma muła do 2300RPM a od tej granicy dostaje drugie życie i idzie jak należy.  Czy gaz lekko wciśnięty czy na maxa to przyśpiesza tak samo mułowato, a potem jeb i leci jak strzała.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muliło cały czas do momentu skasowania błędu, byłem wowczas w trasie i bez znaczenia było czy miałem 2 czy 3 tyś. obrotow.

Po skasowaniu błędu zrobiłem to co opisałem na początku posta. Podczas logów dynamicznych w momencie jak czujnik zaczął podawać poprawne dane, to silnik odzyskał moc. Było to jednak chwilowe, ponieważ po chwili czujnik ponownie podawał lipne wartości i błąd powrócił.

Edytowane przez s_limak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2018 o 21:53, s_limak napisał:

Muliło cały czas do momentu skasowania błędu, byłem wowczas w trasie i bez znaczenia było czy miałem 2 czy 3 tyś. obrotow.

Po skasowaniu błędu zrobiłem to co opisałem na początku posta. Podczas logów dynamicznych w momencie jak czujnik zaczął podawać poprawne dane, to silnik odzyskał moc. Było to jednak chwilowe, ponieważ po chwili czujnik ponownie podawał lipne wartości i błąd powrócił.

Witam ja mam podobne objawy , znalazłeś przyczynę? btw. auto odpala Ci normalnie na cieplym i zimnym silniku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany, wymiana czujnika i gotowe. Więcej w poście #2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2018 o 21:37, StreamHD napisał:

@s_limak

Jak wyglądało zamulenie auta?

Też dostawało zrywa od określonej liczby obrotów ?   U mnie było tak, że zwłaszcza na 4 i 5 biegu auto ma muła do 2300RPM a od tej granicy dostaje drugie życie i idzie jak należy.  Czy gaz lekko wciśnięty czy na maxa to przyśpiesza tak samo mułowato, a potem jeb i leci jak strzała.

Mozesz napisać co pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 14:44, Peryg napisał:

Mozesz napisać co pomogło?

Proszę czytać ze zrozumieniem post #2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności