Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

Klapka wlewu paliwa B5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki wielkie za rady jak znajdę trochę czasu w przyszłym tygodniu to biorę się do roboty najpierw połączę kable we włączniku i zobaczę czy otwiera siłownik,jeśli tam problemu nie będzie to rozbebeszę dywaniki odkrywając wiązkę z kablami :dobrze Jak uporam się z problemem klapki to opiszę wszystko na forum. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uporałem się z niedziałającą klapką.W moim przypadku były zielone,zaśniedziałe styki na mostkach (tych niedaleko modułu komfortu)11211287.jpg11211286.jpg naprawiłem ucinając zepsute końcówki i zalutowałem wszystko od nowa 11211288.jpg i zaizolowałem taśmą izolacyjną 11211298.jpg :dobrzeZa pomoc i zaangażowanie jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek61

spadła mi sprężynka z klapki jak to G założyć bo do tanku są potrzebne dwie osoby POMOCY|||

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spadła mi sprężynka z klapki jak to G założyć bo do tanku są potrzebne dwie osoby POMOCY|||

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35569&highlight=klapka+wlewu i http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2941&highlight=klapka+wlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trafiło na mnie:( wczoraj moja klapka narobiła wsi na stacji benzynowej nie otwierając się:ocochodzi jutro będe grzebał przy aucie i mam pytanie, żeby dostać się do tych dwóch przycisków w drzwiach (od wlewu paliwa i bagażnika) muszę zdejmować boczek czy da się jakoś bez demolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś i mnie dotknęło "jak uporać się z klapką wlewu paliwa"

Czytam ten temat i znalazłem info

2 od akumulatora przez moduł komfortu(1,3) i 2 które szły do wlewu(2,4).

Omiń przycisk i połącz te przewody od niego razem. Na krótko oczywiście. Jak siłownik przy klapce zadziała, to przycisk do wymiany. No i bezpieczniki sprawdź.
mam wyjęty już przycisk w boczku w drzwiach, kostke odlączyłem i czy jak zewrę w kostce na krótko dwa kabelki 2 z 4 to klapka sie powinna otworzyć? czy nie zrobię jakiegoś zwarcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś i mnie dotknęło "jak uporać się z klapką wlewu paliwa"

Czytam ten temat i znalazłem info mam wyjęty już przycisk w boczku w drzwiach, kostke odlączyłem i czy jak zewrę w kostce na krótko dwa kabelki 2 z 4 to klapka sie powinna otworzyć? czy nie zrobię jakiegoś zwarcia?

 

Inaczek-żebyś był całkowicie pewny to zobacz poprostu które kabelki zwiera przycisk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to muszę rozebrać przycisk :taksobie

a wolałbym zewrzeć zanim rozbiorę bo to może doprowadzić do koniecznego zakupu nowego przycisku :manga

 

========

edit

no dobra, zwarłem w kostce 1 i 2 przewód i klapka się otworzyła :-D

więc przycisk szwankuje...

rozebrałem, wyczyściłem i po sprawie :-D

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to muszę rozebrać przycisk :taksobie

a wolałbym zewrzeć zanim rozbiorę bo to może doprowadzić do koniecznego zakupu nowego przycisku :manga

 

========

edit

no dobra, zwarłem w kostce 1 i 2 przewód i klapka się otworzyła :-D

więc przycisk szwankuje...

rozebrałem, wyczyściłem i po sprawie :-D

 

No i gites :) To niestety się zdarza w Passiach...W 3B też szwankuje-to na pocieszenie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie udało mi się otwirzyć tej j... klapki byłem u elektryka to się wystraszył że to passat i powiedział że nie ma czasu i narazie jest bardzo zajęty, a nic nie robił. Byłem w ASO Skody i VW to powiedzieli że mogą tylko spróbować ją otworzyć ale nie naprawić, no i otworzyli zalałem do pełna zamknołem i ****:( Teraz kończy mi się paliwo i znowu ten sam problem, wiem że do tych przycisków od klapki i bagażnika nie dochodzi prąd bo to sprawdziłem. Druga sprawa to nie wiem jak awarynie otworzyć klapkę od strony bagażnika. Mam zamontowany ten plastik na apteczkę i nie mogę włożyć ręki dalej. Jak mniej więcej wygląda to awaryjne otwieranie tej klapki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie udało mi się otwirzyć tej j... klapki byłem u elektryka to się wystraszył że to passat i powiedział że nie ma czasu i narazie jest bardzo zajęty, a nic nie robił.
Jeshu a gdzie ty mieszkasz że elektryk się boi passata. Marcin a sprawdzałeś bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bespiecznika nie sprawdzałem bo wyszedłem z założenia że skoro centralny działa to bezpiecznik jest ok, ale może to błędne założenie. Grzebałem dzisiaj przy aucie i nauczyłem się otwierać tą klapkę mechanicznie ale to nie jest rozwiązanie. Który to bezpiecznik jest od tej klapki żebym nie sprawdzał wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który to bezpiecznik jest od tej klapki żebym nie sprawdzał wszystkich?
Bezpiecznik 14 i 38 KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku okazało się że włącznik w drzwiach do naprawy , oczywiście naprawiam sam. Naprawa polega na wymontowaniu włącznika z drzwi bez demontowania boczku.

Mam również problem z wyłącznikiem. Ale nie wiem jak go wyciągnąć bez sciągania boczków? Czy może ktoś opisać jak to zrobić. Wydaje mi się, że ktośc tu wcześniej pisał, że poprzez delikatne podważanie z boków czymś cienkim? Czy to właśnie jest sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz ten cały plastyk.

Podważ ten plastyk od strony "kieszeni" w drzwiach i pchnij troszkę do tyłu. Potem lekko odegnij kieszeń i płaskim wkrętakiem podważ. Troszkę na boki, troszkę do przodu troszkę od tyłu do tyłu i w końcu wyjdzie :-P jak z sexem :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągasz ten cały plastyk.

Aby czegoś nie popsuć, wolę się upewnić, że mówimy o tym samym (zwłaszcza, że ma wyjść jak z sexem :) ). Czyli ściągamy to co na zdjęciu (wraz z obydwoma wyłącznikami)?

arx1288543941i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie :dobrze

Tu gdzie masz strzałkę dokładnie na środku jest klips czy zatrzask, zwał jak zwał ale tu wsadź płaski wkrętak, podważ i działaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie również dzisiaj dopadła mnie ta przypadłość mianowicie klapka się nie domyka:

- ten bolczyk co jest po lewej stronie jest wyciągnięty , przycisk wlewu się świeci przy włączeniu zapłonu ... ale podejrzewam zaśniedziałe kable w module komfortu ponieważ od dwóch miesięcy padły mi klucze i mogę otwierać i zamykać auto tylko bezposrednio kluczem a nie centralnym

dobrze że jest taki temat przynajmniej mam kilka opcji do sprawdzenia ... w weekend zabiorę sie za to bo mam wtedy wolne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omiń przycisk i połącz te przewody od niego razem. Na krótko oczywiście. Jak siłownik przy klapce zadziała, to przycisk do wymiany. No i bezpieczniki sprawdź.

 

Które piny ze sobą trzeba zewrzeć żeby wykluczyć przycisk? Mam przycisk wciskany - 1998 rok AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam doszedłem :) pin 1 i pin 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności