Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

Klapka wlewu paliwa B5

Rekomendowane odpowiedzi

Aby czegoś nie popsuć, wolę się upewnić, że mówimy o tym samym (zwłaszcza, że ma wyjść jak z sexem :) ). Czyli ściągamy to co na zdjęciu (wraz z obydwoma wyłącznikami)?

arx1288543941i.jpg

 

Koledzy...jaki jest numer calego panelu bo znalazlem numery tylko przyciskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku też wysiadł przycisk. Awaryjnie otwieram mostkując przewód 3 i 4 (biało-niebieski z czerwono-zielonym), kombinacja biało-niebieski z brązowym też otwiera klapkę, z tym że muszę to robić na zapalonych światłach pozycyjnych i wpiętym przycisku w kostkę.

Taka ciekawostka, nowy przycisk jest niedostępny w ASO od 2013r :), zostaje nam tylko zakup używek :D

 

Aktualizacja: Zamówiłem przycisk używkę i nadal klapka się nie otwiera z przycisku :(. Muszę sprawdzić u kogoś ten mój przycisk i podmienić do siebie działający, i zobaczyć czy coś z kablami nie tak.

Ale z drugiej strony jak by coś było z kablami, to by mi się ta klapka nie otwierała poprzez mostkowanie w.wym przewodów tak?? Czy się mylę??

 

Aktualizacja 2: U kolegi w aucie sprawdziłem przycisk otwierania klapki, ten mój stary, który miałem i ten "nowy" używany, który zamówiłem i oba działają.

 

Ktoś ma jakieś pomysły co sprawdzać ?

Edytowane przez yaroz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem niedawno Passata B5 1.9 TDI '97 i ma kilka mankamentów, w tym klapka od wlewu nie zamyka się.

Siłownik działa, bo chowa się jak się kliknie przycisk. Prawdopodobnie problemem jest urwany rygielek, ta końcówka, która blokuje klapkę

Nigdy nie "robiłem" nic przy aucie- czy jest sens brać się za samodzielne wymienianie tego siłowniczka? Bo samej końcówki chyba nie da rady wymienić. Nie ukrywam, trochę mi szkoda kasy na mechanika, bo są inne rzeczy w tym aucie do roboty, z którymi sam sobie na pewno nie poradzę.

Czy te siłowniczki różniły się między sobą czy można w ciemno zamówić do wersji 97-00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2017 o 10:46, Thanks napisał:

Witam,

kupiłem niedawno Passata B5 1.9 TDI '97 i ma kilka mankamentów, w tym klapka od wlewu nie zamyka się.

Siłownik działa, bo chowa się jak się kliknie przycisk. Prawdopodobnie problemem jest urwany rygielek, ta końcówka, która blokuje klapkę

Nigdy nie "robiłem" nic przy aucie- czy jest sens brać się za samodzielne wymienianie tego siłowniczka? Bo samej końcówki chyba nie da rady wymienić. Nie ukrywam, trochę mi szkoda kasy na mechanika, bo są inne rzeczy w tym aucie do roboty, z którymi sam sobie na pewno nie poradzę.

Czy te siłowniczki różniły się między sobą czy można w ciemno zamówić do wersji 97-00?

Mozesz sam to zrobic i koncowke od silownika mozna wymienic (jak ja gdzies dostaniesz osobno bez silownika ;-) ) Musisz rozebrac prawy bok ( jakies 4 srobki (w kombi)) i dostaniesz sie do silownika.

Moze sie komus przyda :-)

Moja przyczyna, nieotwierajacy sie wlew paliwa. Prad wszedzie byl (w przycisku jak i w kablach idacych do silownika) Przyczyna widoczna na zdj. ( zielone kabelki na laczeniu pod ori izolacja)

Pozdrawiam. 

20180127_150546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystąpił ten sam problem, co u większości tu piszących. Siłownik sprawny, sprawdzony na krótko - działa. Po wypięciu wtyku siłownika i przyciśnięciu przycisku otwierającego klapkę mierzone miernikiem napięcie na wtyku 12 V, ale po sprawdzeniu żarówką nie świeciła a napięcie jechało do zera. Oczywistością było, że gdzieś po drodze brak dobrego połączenia. Żeby sprawdzić ciągłość przewodu prądowego /czerwono-zielony/ podałem tam plusa z gniazda zapalniczki - zadziałało. Stąd wniosek, że brak dobrego styku był w przewodzie zasilającym do otwierania zamka. Ponieważ już siąpiło i nie chciało mi się szukać zamieniłem miejscami w kostce przycisku  przewód białoniebieski czyli plusa do podświetlenia przycisku z przewodem zasilającym otwieranie, koloru nie pamiętam ale chyba brązowoczerwonym. Teraz żeby otworzyć klapkę wlotu paliwa będę musiał to robić przy załączonych światłach pozycyjnych. Do wiązki dobiorę się w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody. Chociaż znając swoje lenistwo - to jednak prowizorki są najtrwalszą rzeczą na świecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2010 o 17:42, kema napisał:

Daję znać jak obiecałem :fajny

W moim przypadku okazało się że włącznik w drzwiach do naprawy :fajny, oczywiście naprawiam sam. Naprawa polega na wymontowaniu włącznika z drzwi bez demontowania boczku. Potem do domu i demontujemy przełącznik. Należy to robić delikatnie aby nie połamać, jest rozbieralny w całości na części pierwsze. Czyścimy stycznik bardzo dokładnie i składamy do kupy. Wracamy do auta i cieszymy się kolejnym sukcesem DIY :fajny.

Dzięki za pomysł . Dwa siłowniki wymieniłem i nic. Zrobiłem takim sposobem i w końcu śmiga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności