Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

Klapka wlewu paliwa B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim przypadku zasilanie było ale słabe, od siłownika poszedłem w kierunku łącznika, wszystko OK. Po podłaczeniu obcego zasilania zadziałało. Szukacjąc dalej po dostaniu sie do modułu zobaczyłem kałuże wody i to jest chyba przyczyna. Moje pytanie to:

- skąd tam bierze sie woda (z butów czy może od dołu jest jakiś niezaślepiony otwór)?

- nie widziałem uszkodzonej izolacji ani śniedzi na miedzi - mogę wyjąc modułi bez skasowania czegoś i wysuszyc go w domu?

-jesli tak to jak go wypiąć z przewodów.

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum.vw-passat.pl/threads/8154-woda-w-passacie-mokre-dywaniki-wilgoc-w-kabinie

Tu masz wszystko opisane na temat wody, nawiasem mówiąc jest to jeden z głównych tematów w spisie porad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, luty przy module komfortu były w rozsypce. Wszystkie wady ustapiły. Teraz jest OK. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem nowy na forum i chcialbym zadac pytanie odnosnie klapki wlewu.

Zakupilem wlasnie passata z 2003 roku.

Probowalem znalesc podobny watek ale nic z tego.

U mnie klapka dziala za kazdym razem ale tylko kiedy drzwi sa zamkniete

Kiedy tylko otworze drzwi guzik przestaje reagowac.

Kiedy drzwi sa prawie zamkniete guzik dziala. Za kazdym razem przestaje dzialac po otwraciu drzwi okolo 15cm.

 

Czy ktos mial podobny problem?

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany

Podpialem miernik i okazalo sie ze po otwarciu drzwi znika napiecie na guziku.

Musial byc zlamany przewod.

Poprowadzilem nowy przewod od lampki w drzwiach w ktorej pojawia sie napiecie po otwarciu. Teraz oryginalne napievie jest kiedy drzwi sa zamkniete, po otwarciu pojawia sie napiecie z lampki

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu ktoś mi odpisze. Mam problem z otwarciem klapki. Gdy nacisnę przycisk siłownik otwiera się lecz gdy puszcze momentalnie wraca. Czy wasze klapki odskakują same?! ktoś może mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś sprezyna która odpycha klapke spadła, pękła etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakaś sprezyna która odpycha klapke spadła, pękła etc

A wiesz może gdzie ona jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wleziesz do bagażnika i odchylisz tapicerkę z tej strony co jest wlew paliwa - to zobaczysz :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wleziesz do bagażnika i odchylisz tapicerkę z tej strony co jest wlew paliwa - to zobaczysz :fajny

 

Zapewne piszesz o siłowniku a ja o klapce.

 

 

Czy jak naciśniecie na owy przycisk wasza klapka sama odskakuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne piszesz o siłowniku a ja o klapce.

 

 

Czy jak naciśniecie na owy przycisk wasza klapka sama odskakuje??

 

Klapka sama odskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro klapka się nie otwiera, to najpierw trzeba sprawdzić cięgno, które porusza rygiel klapki. A skoro rygiel "chodzi" to jedna osoba naciska przycisk a druga w tym czasie otwiera klapkę - wtedy edziesz wiedział - czy to wina sprężyny pod klapką czy rygla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siłownik wlewu działa. Tylko jak rozebrałem wszystko to ta plastikowa rurka, w której znajduje się wodzik rygla jest uszkodzona. Gdzie takie coś można kupić, bo na allegro nie mogę tego znaleźć? Jakaś fachowa nazwa tego?

wlew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość charlie4

Witam wszystkich.

 

Niestety trafiło również na mnie, klapka się nie otwiera. Przeczytałem wszystkie, posty, jednak żaden nie rozwiązuje mojego problemu. Zacząłem od sprawdzenia bezpieczników, są ok. Następnie rozebrałem przycisk. Na kostce od przycisku przy wyłączonych światłach jest napięcie między pinem 1 a każdym z pozostałych ~11V. Reszta kombinacji 0V. Zwarcie dwóch przewodów w jakiejkolwiek kombinacji nie powoduje otwarcia klapki. Przy włączonych światłach (które powodują również zaświecenie diody podświetlającej przycisk) zwarcie pinów 3 z 4 otwiera klapkę. Niestety kłóci się to z tym co ktoś już napisał, że u niego zwarcie 1 z 4 powodowało otwarcie...Niestety nie mogę znaleźć nigdzie schematu elektrycznego i ciężko jest mi się zorientować, które piny są od czego i co zmienia włączenie diody. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, które piny trzeba zewrzeć, żeby klapka się otwierała? Bo jeśli faktycznie 1 i 4, to chyba muszę zacząć szukać przyczyn w okolicach modułu komfortu...

 

Aha, przy włączonym zasilaniu diody zmierzyłem jeszcze napięcia między pinami:

- 3-4 - 7,8 V

- 1-4 - 11,1 V

- 1-3 - 3,5 V

 

Generalnie mogę otwierać klapkę od wewnątrz (przez schowek na apteczkę) ale jest to dosyć słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem passata 1.9 tdi 2004r. kombi. Jak go kupiłem to sprzedawca poinformował mnie, że nie działa przycisk od klapki wlewu paliwa i pokrywy bagażnika:oszit. Powiedział, że powodem jest zamontowany zły silniczek od podnoszenia przedniej szyby od kierowcy. Zaoferował, że kupi odpowiedni silniczek i wszystko będzie działało:jasne. Jak na razie tłumaczy Się tym, że nie może znależ na Allegro odpowiedniego silniczka. Moje zapytanie jest takie, czy faktycznie problemem jest ów silniczek, czy coś zupełnie innego:hmm. Dodam, że szyba opuszcza się i podnosi bez problemu, a oświetlenie owego przycisku od klapki paliwa i klapy bagażnika świeci. Dodam, że jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o elektrykę samochodową:/:. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charlie4, mam to samo - rozwiązałeś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem passata 1.9 tdi 2004r. kombi. Jak go kupiłem to sprzedawca poinformował mnie, że nie działa przycisk od klapki wlewu paliwa i pokrywy bagażnika:oszit. Powiedział, że powodem jest zamontowany zły silniczek od podnoszenia przedniej szyby od kierowcy. Zaoferował, że kupi odpowiedni silniczek i wszystko będzie działało:jasne. Jak na razie tłumaczy Się tym, że nie może znależ na Allegro odpowiedniego silniczka. Moje zapytanie jest takie, czy faktycznie problemem jest ów silniczek, czy coś zupełnie innego:hmm. Dodam, że szyba opuszcza się i podnosi bez problemu, a oświetlenie owego przycisku od klapki paliwa i klapy bagażnika świeci. Dodam, że jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o elektrykę samochodową:/:. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Witam.

Czy nikt nie miał podobnego problemu:lol3. Bardzo proszę o jakąś radę, ponieważ ginekologiczne ruchy przy tankowaniu mnie już trochę irytują:cenzura. Wiem, że tak można robić (otworzyć klapę bagażnika, następnie schowek z apteczki i pociągnąć rygielek), ale po co skoro mamy już 21 wiek. Dajcie jakieś wasze wskazówki, Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert u mnie klapka paliwa działa, ale nie działa klapa.

Przycisk klapy wymieniłem bo był pośniedziały i brakowało podświetlenia.

Klapa dalej nie działa.

Sprawdź napięcie w kostkach przycisków bo może być za małe(tak właśnie jest u mnie).

Winne są najprawdopodobniej zaśniedziałe bądź nadgnite przewody od komfortu pod dywanem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert u mnie klapka paliwa działa, ale nie działa klapa.

Przycisk klapy wymieniłem bo był pośniedziały i brakowało podświetlenia.

Klapa dalej nie działa.

Sprawdź napięcie w kostkach przycisków bo może być za małe(tak właśnie jest u mnie).

Winne są najprawdopodobniej zaśniedziałe bądź nadgnite przewody od komfortu pod dywanem kierowcy.

Dzięki Sensor.

Jutro zabieram się do roboty i dam znać jak mi poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie jeszcze sam silniczek czy chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności