Skocz do zawartości
asterix_007

podwyższone obroty silnika po włączeniu klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

słuchajcie? dziś po raz pierwszy zauważyłem jedną dziwną rzecz. na zewnątrz 30st, wsiadam do auta, odpalam silnik, klima startuje i zonk - obroty silnika wchodzą na 1000 na wolnym biegu. Myślałem że auto chce dopalać dpf, bo wygląda to dokladnie tak samo jak w procesie wypalania, ale zauważyłem że jak wyłącze klimatyzację to obroty na wolnym biegu spadają do 850. Nadmieniam, że po chwili jazdy, jak kabina się trochę wychłodzi na wolnym biegu silnik ma już normalne obroty. Czy też tak macie? Czy to normalne że silnik podwyższa obroty aż do 1000 w początkowym procesie chłodzenia kabiny? Czy jednak coś jest  nie tak?.. kiedyś czytałem ze auto w przypadku obciążenia alternatora podwyzsza obroty w celu zniwelowania obciązenia, w sumie mam słaby akumulator (ma 6 lat) ale auto pali od strzała.  Wcześniej mialem golfa VI, 1.6 tdi, akumulator nie był pierwszej świeżości i  tam coś takiego nie występowało...

 

Edytowane przez asterix_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak pracują wentylatory - jeśli na wysokich obrotach to masz zapewne duże obciążenie elektryczne więc może być to powodem takiego zachowania (tym bardziej jeśli masz słaby akumulator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku obroty silnika idą do góry kiedy daje pokrętło ciepłego powietrza na fula a nawiew bez różnicy full albo minimum  nie wiem czemu tak się dzieje może dogrzewanie silnika się włącza ??? ktoś coś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz grzałkę elektryczną w nagrzewnicy i ona dogrzewa kabinę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chyba każdym dieslu była grzałka PTC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radekrp90 napisał:

W chyba każdym dieslu była grzałka PTC ;)

Nie - za dopłatą tak jak większość dodatków w VW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JurekW napisał:

Nie - za dopłatą tak jak większość dodatków w VW. 

Ale w "naszym" klimacie też? :) Myślałem, że w B7 w tej części Europy to był standard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 grzałka była za dopłatą, w nowszych modelach też.

Ja akuratvwszystkie Passaty (2× B5, 2x B6) miałem sprowadzone z Niemiec i tylko w jednym B5 nie miałem tej grzałki.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności