Skocz do zawartości
paulool

Nierówna praca silnika 2.0tdi cr CBAB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po długiej przerwie.Auto zrobione.Historia taka: wyciagniete te nowe wytyski oddane jeszcze raz do Boscha na servis, po sprawdzeniu - mam wydruki i podobno wszystkie jednak sprawne!parametry dobre.Mechanik się uparł i kupił 4 używane,złożył i auto śmiga!? WRESZCIE! Także ja nie wiem co i jak sprawdza maszyna,ale to g# warte jest.

A więc gdyby ktoś chciał mam na sprzedaż praktycznie nowe, ponoć sprawne 4 wtryski do CBAB;))(wywalone w błoto 4k zł)

A mam jeszcze jedno pytanie poważne,czy jak zasuwałem po autostradzie ok.180 może temperatura wzrosnąć i trzymać ok.110-115 ?Trochę mnie to przeraziło i jak tylko zauważyłem,zwolnilem do 160 i spadło na 90...To normalne czy wentylator, termostat walnięty? 

Pozdrawiam kolegów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj te wtryskiwacze! Jak nie w tym serwisie to w innym - chyba,że masz dużo kasy!

P.S. Szkoda że nie podjechałeś do nich z autem jak były założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej prędkości to już sam pęd powietrza powinien zapewnić chłodzenie... zapewne chlodnica już nie daje rady-ma swój przelot i swoje lata, jeśli jest od nowości.

Bo rozumiem, że to 110-115 to piszesz o temp cieczy chłodzącej, a nie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ciecz. Gdzieś tam czytałem, że niby do 110st. C może być...no powiem szczerze, że trochę go pałowałem, na dworze było z 27st. C, klima na full i ogień...

Czyli jeździć tak,że by nie pokazywał pow. tych 90...? 

Co do wtrysków...będę kombinował na spokojnie już teraz. Może uda się zareklamować, choć majster już parę razy przechodził temat - i zawsze zgonienie na wadliwe paliwo. I tyle. Najwyżej na króćce pójdą...:(

Aha z tą gwarancją to jest tak, że muszę je oddać tam gdzie kupiłem? Czyli HART Opole (to nie (anty)reklama), bo w serwisach to mają to w d**** oni tylko sprawdzają i ewentualnie naprawiają (ale nie te)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pomocy  u mnie jest problem tego typu że  przy przyspieszaniu szarpie  przestaję na kilka dni i znów  problem się powtarza.Po podłączeniu pod komputer raz wyskoczył  błąd 1 wtrysku puzniej pojeździł jakieś 2500km i  wyskoczył błąd  przepustnicy  nastepnego dnia  wskoczył tryb awaryjny i na komputerze wyskoczył błąd 2 wtrysku , dodam że mechanik zaufany mówi że dawkowanie paliwa jest ok i wszystkie parametry, wtryski sprawdzane w profesjonalnym serwisie-   zastanawiam się  czy to sterownik silnika nie zwariował silnik oczywiscie CBAB  dodam że wiązka została sprawdzona i kostka została wymieniona na 1wtrysku bo się  nie podobała mechanikowi .Dodam że na wolnych obrotach silnik nie faluje ani nie gasnie nie kopci ma moc odpala bez problemu czy zimny czy ciepły  problem pojawia sie przy dodawaniu gazu najczesciej po przekroczenio 2000obr/min ale nie zawsze  problem pojawia się  i znika .Jak wiecie co można jeszcze sprawdzić zeby zobaczyć co to to proszę o pomoc .Z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Przemek K napisał:

.................Po podłączeniu pod komputer raz wyskoczył  błąd 1 wtrysku pózniej pojeździł jakieś 2500km i  wyskoczył błąd  przepustnicy  nastepnego dnia  wskoczył tryb awaryjny i na komputerze wyskoczył błąd 2 wtrysku ....................

To pochwal się, jakie błędy wyskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności