Skocz do zawartości
cwikus

górne mocowanie tylnego amortyzatora - co to, jak to?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forum,

Po poprzednich przygodach z Espero miło mi zawitać na nowym forum z nową marką :). Mam 35i od 2 lat, przez ten czas zero problemów - stąd rejestracja dopiero teraz.

Przy zjeździe z krawężnika strzeliło mi tylne lewe koło - rozleciała się blaszka, przez którą przechodzi (a właściwie nie powinna przechodzić) śruba mocująca amorek od góry.

Kupiłem zestaw naprawczy jak poniżej:

250_79296065054ca62f276b89.jpg.0d18230c87276f9bf82d2bc5f8cc29f9.jpg

Natomiast moje dotychczasowe poduszki wyglądały jak na poniższym schemacie - przy czym sklep twierdzi, że do tego modelu nie ma innych poduszek niż te, które mi sprzedali. Mechanik użył więc nowych gum, zostawiając stare elementy m.in. nr 11 i uszkodzony u mnie nr 14 ze schematu. Ta podkładka pod śrubę po prostu przerdzewiała i pozwoliła jej się wyrwać - wspawywanie podkładek itd. pomogło tylko na kilka kilometrów.

Czy ta podkładka nr 14 występuje pod jakąś konkretną nazwą lub da się kupić kompletny zestaw naprawczy do mocowania tylnych amortyzatorów?

Spędziłem sporo w google i kompletnie nie wiem jak to ugryźć, poradźcie coś proszę.

 

imageproxy.png

EDIT: W sumie np. część 11 też chętnie kupiłbym nową - moja już trochę skorodowana.

Edytowane przez cwikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego zestawu w handlu, a części które potrzebujesz są już od dawna niedostępne.

Tu masz listę resztek magazynowych VW - kliknij "Find related product via drawing".

https://www.volkswagen-classic-parts.de/en/topf-bc10ff.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności