Skocz do zawartości
dragi44

CC wpada w rezonans 1000-2000obrotow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,koledzy sprawa wyglada tak,ze moje autko w zakresie obrotow 1000-2000 i na biegach 3,4,5,6 wpada w okrotny rezonans.Wymieniono mi serwisie mocowania silnika i skrzyni ale nawet troche to nie pomoglo.CC mormalnie jezdzi,brak bledow tylko ten jeden mankament.Dodam tylko ze na ostatnim przegladzie zagladalem pod auto czy moze to nie wydech,ale wszystko jest ok,moze po za tym ze wydaje mi sie bardzo sztywne mocowanie calego wydechu.Nawet przykladajac duzo sily nie drgnie ani mm na gumach.Czy to moze byc to?czy raczej turbo i EGR za slabo pompuje i autko w tym zakresie nie daje rady zwawo przyspieszyc i zbyt duze obciazenie silnika powoduje taki rezonans.Dodam tylko ze mieszkam w Irlandi,serwis tak jak w ostatnim B7 ogranicza sie tylko do wymiany czesci na nowe metoda prob i bledow.Prosze o pomoc,mam kabelek moge zrobic logi,prosze tylko o podpowiedz ktore dane beda potrzebne.Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wydech jest podejrzany. Po to są gumowe łączniki, żeby "rura" miała trochę swobody. Powinna dać się ruszyć o kilka(naście) milimetrów. Może coś ci wpadło między tłumik i podłogę - kamień, kawałek drewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic,wszystko ok wszedzie rowne odleglosci od wiciszen,tylko ta sztywnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 4Motion, to warto sprawdzić przegub elastyczny/tłumik drgań skrętnych przy haldexie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam naped tylko na jedna os.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na postoju w tych obrotach też rezonuje? Czy bardziej chodzi ci o drgania/wibracje podczas jazdy? Jeżeli rzecz się dzieje tylko przy przyspieszaniu, to proponuję przyjrzeć się przegubom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,drgania dochodza bardziej od srodka do tylu auta,na postoju cisza,przy 1 i 2 biegu tez nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś tuleje na wahaczach?

 

u mnie tez zaczęło rezonować 1500-2250, w zeszłym tygodniu tz w piątek zobaczyłem, że mam pęknięta poduchę pod silnikiem i do wymiany tuleje z tyłu auta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w porządku żadnych luzów :D, sprawdzane ostatno przy wymianie tarcz i klocków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie nie sprawdzisz przegubów. A już na pewno nie wewnętrznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie załamuj mnie bo już i tak mam dosyć paszczura ;/ kur**** przez rok juz włożyłem 10tys.

 

Edytowane przez mkpol
Załamię cię jeszcze bardziej. Nie cytuje się postów pod kórymi się bezpośrednio odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mundek, masz u siebie 4x4, sprawdź to, o czym pisałem wcześniej, post nr 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności