Skocz do zawartości
Mifalek10

vw cc 2012 tylne pozycyjne na klapie bagażnika nie świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem jak w tytule. Mianowicie wyskoczyła mi kontrolka żeby sprawdzić światła tylne pozycyjne i faktycznie nie działają na klapie bagażnika, co dziwne w 2 lampach po obu stronach. Światła led. Prośba wymieniał ktoś już może? Jakaś instrukcja jak to zrobić? Szczerze to nie wymieniałem jeszcze ledów. A może to to nie żarówka skoro 2 lampy nie świecą czy to jest jakoś połączone ze sobą.

Sprawdzałem w tematach i nie widziałem takiego problemu na forum.

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie stało ci się to po myjni? Nie ma opcji, żeby na raz dwie przestały świecić, więc szukaj raczej w wiązce elektrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało mi się to w sumie podczas tych ostrych mrozów na początku roku. I tak mi w sumie zeszło z tym tematem z powodu braku czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cofania i przeciwmgłowe świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak cofania i przeciwmgłowe świeci?

Dzis jeszcze sprawdzałem bezpieczniki i dodatkowo wyskoczył mi błąd że układ sprawdzania ciśnienia w oponach nie działa :/

Znajdę gdzieś tutaj schemat bezpieczników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być to samo co w twoim: Opis bezpieczników VW Passat B7

Ale osobnych bezpieczników do tych świateł nie znajdziesz bo ich nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Po przejechaniu 1 km zniknął błąd o układzie ciśnienia w oponach, jednak dalej nie wiem co z tymi moimi światłami skoro nawet bezpieczników nie ma do nich.

Czyli co da się wymienić żarówki czy coś? Bo jak otwieram klapkę do świateł to jest widoczna tylko żarówka do światła wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że masz światła LED, a w takich nie ma wymienialnych żarówek. Jak lampa padnie to cała do wymiany, albo naprawy jak ktoś potrafi ciąć, lutować i kleić.

Skoro usterka pojawiła się w czasie mrozów to prawdopodobnie coś skruszało i pękło - wiązka na zewnątrz lampy albo taśemka w samej lampie. Musisz rozebrać osłonę klapy bagażnika, dostać się do lamp "od tyłu" i sprawdzić co faktycznie padło.

Zacząłbym od sprawdzenia lamp "na krótko" - czy świecą po podłączeniu do zasiania 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności