Skocz do zawartości
Belfegor

"Choinka" na desce rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie cieszyłem się z nowego nabytku. Kilka dni temu, we wtorek, musiałem wyjechać na kilka dni. Po powrocie, w sobotę, otwieram auto z pilota, ale przy próbie odpalenia na desce rozdzielczej wyświetliły się chyba wszystkie komunikaty o awarii różnych systemów, nawet o nierozpoznaniu kluczyka, mimo że otworzyłem nim auto. Nie udało mi się otworzyć klapy bagażnika z pilota ani zamknąć samochodu. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? Jakiś zwierz; akumulator; awaria kluczyka(w pierwszym tygodniu wymieniłem baterię, ale kluczyk działał).Bardzo proszę o jakąś radę. Gdzie na Śląsku szukać pomocy?(oprócz ASO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naladuj akumulator, jak jest słabo naładowany to pokazuje takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaby aku. Odpal i przejedz kawalek, bledy powinny zniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sprawcą całego zamieszania był akumulator - napięcie spadło do 3,5V. Kupno nowego i skasowanie błędów załatwiło sprawę. Paolokos, Dirve, bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, co rozładowuje akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź, jakie masz ładowanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma komunikat o słabym ładowaniu - wywala go na deskę. Widziałem to w jednym, z których miałem kupić.

 

Choinka, to standardowe zachowanie w większości aut napakowanych elektroniką - dlatego do takich aut raczej ładuje się akumulatory AGM - trzymają długo stałe parametry, ale jak padną, to z dnia na dzień. Ciekawe jednak, że przy 3,5V deska się zapaliła.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja sie podlacze pod temat  , tez mam choinke  a co najgorsze ze nie dziala naped na 4 kola , tylko na przod , i zastanawiam sie jak dlugo tak moge jezdzic ?? 

sterowniki zgubily  oprogramowanie i pdobno trzeba wszysttko na nowo zakodowac  , ale  pytanie czy dlugo tak moge jezdzic ?? martwi mi naped na 4 kola .. 

Kody błędów: 

U101300 - Sterownik niezakodowany 

Statycznie 

C101754 - Czujnik przyspieszenia wzdłużnego Brak Nastaw podstawowych 

Statycznie 

C107954 - Czujnik przyspieszenia poprzecznego Brak Nastaw podstawowych 

Statycznie 

C107A54 - Czujnik 1 ciśnienia w układzie hamulcowym Brak Nastaw podstawowych 

Statycznie 

B116854 - Czujnik kąta skrętu Brak Nastaw podstawowych 

Statycznie 

P161200 - Sterownik silnika Nieprawidłowo zakodowany 

Statycznie 

P161200 - Sterownik silnika Nieprawidłowo zakodowany 

Statycznie 

U101400 - Sterownik nieprawidłowo zakodowany 

Statycznie 

U112200 - Magistrala danych, niewiarygodna informacja 

Statycznie 

U101400 - Sterownik nieprawidłowo zakodowany 

20190126_130454.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Problemem okazała się luźna klema na akusie.

Sprawdź i naładuj akumulator, wykasuj błędy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki same nigdy się nie przekodują !!!

Coś mi się wydaje że przekładałeś liczniki i wyzerowałeś pompę od ABSu, ponieważ zobaczyła inny vin licznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wagen , Ty debesciaku , zgadza sie :-P , chcialem sprawdzic czy nowy licznik bedzie pasowal i ma te same kontakty , ale nie spodziewalem sie ze taki rozpierdziel bedzie pozniej , ale moje pytanie  nadal alktulane , czy moge tak jezdzic ?? i co stanie sie z tylnym mostem bo naped mam tylko na przednie kola - jak dlugo tak moge jezdzic ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kopi zapasowej kodowania swojej pompy ABSu czeka Cię TYLKO kodowanie online.

Jeździć możesz, ale nic nie działa musisz zakodować i zrobić adaptacje jeszcze raz od początku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz .. bo balem sie ze moze cos stac sie z tylnym mostem skoro tylko na przednie kola ciagnie .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź jutro do ASO, skasują Cię 150 i problem z głowy. Na pewno nie masz gdzieś kodowania zapisanego? Nie kodowałeś nic w ABS za pomocą VCDS? Wystarczy że coś dłubnąłeś w tym sterowniku a historię masz w katalogu debug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem , i wykazalo im 17 bledow  , poprostu niektore sterowniki zgubily oprogramowanie , i trzeba scignac nowe  programy i kazdy sterownik zaprogramowac .. , niestety to nie kosztuje 150 zl , trzeba zostawic auto na 1 lub 2 dni . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wymądrzał, ale cytując klasyka - skoro ASO tak mówi ... to mówi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy można się przed taką akcją ustrzec, czyli zrobić sobie jakiś backup kodowania całego auta np za pomocą OBDeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą procedure kodowania auta online Odisem robię max 2-3 godz. Ciekawe co ASO robi przez 2-3 dni ???

0EEC6B8F54260B75077C070441CB6970D62AD0E0E08296F5186250F8C209

klepnij vcds to kodowanie, potem zrob adaptacje czujniow i daj znac czy poszlo ok

 

KU PRZESTRODZE ZAWSZE KOPIA ZAPASOWA STEROWNIKÓW MUSI BYĆ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wagen napisał:

Całą procedure kodowania auta online Odisem robię max 2-3 godz. Ciekawe co ASO robi przez 2-3 dni ???

0EEC6B8F54260B75077C070441CB6970D62AD0E0E08296F5186250F8C209

klepnij vcds to kodowanie, potem zrob adaptacje czujniow i daj znac czy poszlo ok

 

KU PRZESTRODZE ZAWSZE KOPIA ZAPASOWA STEROWNIKÓW MUSI BYĆ !!!

Wagen , sorki ze sie nie odezwalem dzisiaj  , jutro zostawiam auto u kolegi kolegi  , troche sie boje bo nie lubie jak ktos obcy grzebie mi w aucie , ale zostawiam na caly dzien i zobaczymy co wyjdzie , rozmawialem z nim i mam mu zostawic ten nowy licznik to mi go przekoduje odrazu tez powiedzial .  Wiec narazie Tobie glowy nie bede zawracal , ale milo z Twojej strony ze chcesz pomoc , Wielkie dzieki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i auto odebralem ;) , zegary zmienione wszystko dziala , ale cos mi sie wydaje ze nawigacja w zegarach znikla .. hmm , ale najwazniejsze ze bledow niema ;), no i km mniej , ale to sie pozniej ogarnie ;)

20190131_152627.jpg

20190131_153125.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności