Skocz do zawartości
Mysza123

Brak mocy passat B6 170 KM :( nie jedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Proszę Was o pomoc w poniższym temacie.

 

Wiem, że temat z brakiem mocy w naszych passatach był poruszany chyba z milion razy ale nie mogę znaleźć rozwiązania na mój problem z autem.

Mianowicie po zakupie auta nie miał tej mocy 170 KM i myślałem, że może tak ma jeździć itp. Przejechałem się passatem 140 KM kolegi i samochód zbiera się dużo lepiej niż moja 170KM wersja.

Samochód posprawdzałem pod komputerem (szwagier ma warsztat) na 2 różnych programach i wszystko jest OK. Nie ma żadnych błędów. Myśleliśmy , że standardowo przepływomierz siedzi ale nie to nie jest to bo odpinaliśmy go i sprawdzaliśmy drugi i jest OK wskazania na kompie bardzo dobre. Wszystkie wartości silnika w normie. Turbina jakby załączała się dopiero od 2500 obrotów i nie ciągnie wcześniej. Więc zabraliśmy się za wymianę czujnika doładowania ale po zmianie nic się nie zmieniło. Filtry wszystkie wymienione ( paliwa, oleju, powietrza, kabina). Rozebraliśmy pół silnika i nie wiem co dalej. Chcę nadmienić , że ktoś już wcześniej rzeźbił przy kostkach od czujnika doładowania bo jedna wisi luźno nie wpięta ( oryginalna) i druga kostka też oryginał ale z innej daty 2010 wpięta w czujnik doładowania. Po wpięciu starej wtyczki ( tak co luźno była pokazuje błąd na kompie ) więc zakładam, że została pociągnięta nowa. Nie wiem co dalej robić auto nie przyśpiesza tak jak powinno jest słabe (szwagier ma audi 1.9tdi 115 km i zamiata mną podłogę) auto zaczyna się zbierać od 3000 obr/min, nadmienię, że nawet zrywa nie zrobię ( nie chodzi o włączoną trakcję :) ) Pod spodem widać, że ktoś kiedyś grzebał przy DPF i turbo. DPF ma 5% zapełnienia, grucha od turbo normalnie idzie, nie wiem co to może być, pedał w podłodze a auto nie jedzie. Czytałem po forum to każdy piszę, że auto przy tej mocy się fajnie zbiera. Miałem wcześniej B5 FL 1.9 TDi 130 km i to nawet szło a tu 170 Km "niby" i nic.

Auto ma obecnie 317 tys przebiegu a przywiozłem je z Niemiec. Do 300 tys serwis VW ( wszystko udokumentowane w książkach, wlepach serwisowych i jak nawet po zakupie wymieniałem wszystkie filtry to wszystkie które były zamontowane  oryginalne VW w bdb stanie więc zmieniane przy ostatnim przeglądzie)

Przy takim przebiegu zakładam, że na pewno w Niemczech był robiony dwumas i wtryski,

Pomóżcie bo czuję się jakbym jeździł SDi i nie TDi :)

Moje auto to Passat B6 2.0 TDi 170 KM wersja kombi highline

 

Edytowane przez Mysza123
dopisanie treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi dynamiczne zrob i bedzie wiadomo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj logi dynamiczne i wszystkie wartości oprócz turbiny ok. Turbina wstaje przy 2500 obr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności