Jump to content
biokd

Passat B8 FL w 2019

Recommended Posts

Jestem posiadaczem B8 z 2017 (RM2018) w EasyDrive kredyt na jeszcze 3 lata, ale już chciałbym wymienić na nowego, jeśli nadal to będzie Passat i nadal VW (widzę, co po roku użytkowania jest mi bardziej potrzebne). Niestety musiałbym spłacić całość od razu więc poczekam jednak te 3 lata i zobaczymy.

Podobno w przyszłym roku ma być B8 po lifcie. Co do nowej generacji B9 nic nie wiadomo ale FL się szykuje. 

Ktoś coś wie? Jakieś szczegóły na ten temat?

Będzie lift w 2019 i to jest pewne. Byłem w fabryce w Emden w lutym tego roku i tam już pierwsze egzemplarze przedprodukcyjne stały, ale niestety poprzykrywane i nie mogłem zobaczyć różnic w wyglądzie. Ogólnie pracownicy też nie mogli mówić, bo tajemnica...

Myślę, że przód upodobanią trochę do Arteona (tak z reguły się robi by powielać nowy wzór stylistyczny marki). Touareg z przodu chyba dostał też duży grill lekko na wzór Arteona. 

Chociaż... z drugiej strony po co dwa takie podobne auta do siebie.

Muszą to sensownie zrobić...

Poczekamy, zobaczymy. Na razie żadnych zdjęć i przecieków nie ma. 

Dużej rewelacji może nie być bo mam wrażenie że nigdy przed B8 passaty tak co roku w obrębie jednego modelu się nie zmieniały. 

Jest mnóstwo przecieków i zdjęć, wystarczy poszukać. 

@paolokos: z tych przecieków i zdjęć to są chyba tylko wyniki zabaw photoshopem. Nie znalazłem żadnego wiarygodnego zdjęcia, czy też informacji.

ChcIalbym aby fl dostala taki kokpit jak w nowym touaregu ?

Ciekawe, czy Passat kiedyś dostanie RWD ;-)

Prędzej otrzyma silnik 0.9 z turbo :-)

Nie dostanie.

BMW też przechodzi na FWD.

@dirve nie dostanie, Taureg zawsze był z innej bajki.

Na lift tak duża zmiana kokpitu to chyba zbyt kosztowne rozwiązanie. Ale w B9, tak za 3 lata, to już mocno realna sprawa. Kto myślał 2-3 lata temu, że mała Polóweczka dostanie wirtualne zegary i inne bajery...

Skoro wyświetlacze są ładniejsze i tańsze od analogów, pokręteł i przełaczników to można spodziewać się takich rozwiązań w kolejnych nowych modelach. Byle nie odbyło się to kosztem łatwości obsługi... Ale my, gadżeciarze, już rączki zacieramy z niecierpliwością ;)

Pytałem 30 kwietnia u dilera o B8 lift i powiedział, że na szkoleniu usłyszał o pojawieniu się go już pod koniec tego roku. Zobaczymy. 

2 godziny temu, dirve napisał:

Paskuda...arteon taki niedorobiony ?

No właśnie w Arteonie maska zachodzi na boki i komponuje się to z nowymi światłami i przodem, tutaj natomiast posklejane jest to jakoś na siłę.

@Kabe, przecież to jakiś wytwór fanboja w fotoszopie. Pełno temu podobnych jak się wrzuci w googla passat b8 facelift.

2019 VW Passat Facelift For Europe Imagined With Arteon Influences

Edited by googie
  • Like 1

W zeszłym roku o tej porze były już cenniki Passata MY2018. Teraz są duże cennikowe rabaty na MY2018 więc można założyć, że MY2019 to będzie FL a nie tylko drobne zmiany jak w zeszłym roku. Cenników MY2019 nie ma.

Są duże rabaty, żeby wyprzedać co jest. Od bodajże sierpnia wszystkie benzyny musza mieć GPF. Będzie zmiana gamy silnikowej. 

No coś w kwestii tego filtra musi być, bo Kia też planuje lifting Sportage i też wraz z liftingiem mają wprowadzić filtr do benzynki.

Przecież terminy są znana od dawna co do filtrów w benzynie, od zeszłego roku nowe homologację, od tego roku wszystkie. 

Dnia 2.05.2018 o 22:55, dirve napisał:

ChcIalbym aby fl dostala taki kokpit jak w nowym touaregu ?

mowisz o dodatku za 15k, nie ta klasa....

Edited by M77