Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Tomekk73 napisał:

Jeździłem dzisiaj trochę B8FL

A czy zawieszenie nadal gra na progach zwalniających itp?Zrobiono coś żeby z tyłu było ciszej?Ja w zeszłym tygodniu umyłem auto i w nocy przyszedł mróz,teraz na każdym progu i na większych nierównościach skrzypi sobie jak chce...dramat.Przedtem słyszałem to tylko na torach kolejowych i to zwykle na początku jazdy.Czy coś poprawiono?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 1285 napisał:

A czy zawieszenie nadal gra na progach zwalniających itp?Zrobiono coś żeby z tyłu było ciszej?Ja w zeszłym tygodniu umyłem auto i w nocy przyszedł mróz,teraz na każdym progu i na większych nierównościach skrzypi sobie jak chce...dramat.Przedtem słyszałem to tylko na torach kolejowych i to zwykle na początku jazdy.Czy coś poprawiono?

 

Nie jechałem przez progi zwalniające, żadnego skrzypienia nie słyszałem. Wykończenie wydaje mi się trochę lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem lift na żywo. Co mi się mega nie spodobało to przednie reflektory. W poprzedniej wersji czy to Led BASIC czy full Led wyglądały spoko full Led super.Po lifcie światła BASIC mają do jazdy dziennej 3 lub 4 diody.Zapewne świecą super ale wygląd lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walczyłem z DM MIB3 z 2h, bo po aktywacji WCPlus, albo się zawieszala albo nie widziała głównego użytkownika albo nie działał dotyk albo rozłączała usługi. Wraz z odpaleniem auta, mielila i ani radia, ani navi, ani niczego.

Po 300km, padł Lane assist i Travel assist, a przez to ACC się wyłaczyło.

Ma szczęście że mam sentyment do tej marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

jako, że jest teraz trochę więcej czasu ?, przeglądam też niektóre starsze wątki i tak trafiłem tutaj.

Po lekturze kilkudziesięciu ostatnich wpisów, utwierdzam się w przekonaniu, że zakup mojego auta w listopadzie 2018, był całkiem dobrą decyzją...

 

Za niespełna 111800 PLN (po rabacie z kwoty 135660) zakupiłem wersję HL z silnikiem 1.8 180KM i skrzynią manualną.

W tej cenie m.in.:
- Fotele Ergo-Comfort, Alcantara+Vienna
- Pakiet Business
- Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back - up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu
- System Easy Open
- System nawigacji satelitarnej Discover Media
- System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe
- Reflektory LED Top
- System rozpoznawania znaków drogowych
- Car-Net: Guide & Inform (bezpłatnie przez 3 lata) dostęp do mobilnych usług on-line w samochodzi
- Karta SD z mapą Europy
- Obręcze aluminiowe Nivelles 7J x 17
- pełnowymiarowe koło zapasowe
- komplet opon zimowych Dunlop WinterSport (wartość ok.2400zł)
- aktywny tempomat
- czujniki parkowania przód i tył
- oświetlenie Ambiente i podświetlenie nóg
- Czytnik CD + SD

 

Bardzo podobnie wyposażona wersja po liftingu (Elegance + dopłata do porównywalnego wyposażenia), tyle że z silnikiem 1.5 150KM, Led Basic i bez CD - kosztuje cennikowo 135210 PLN.
Wersja z silnikiem 2.0 190KM ma od razu DSG, ale kosztuje o 21000 PLN drożej, co daje ponad 156000PLN.

Pytanie ile rabatu można by aktualnie uzyskać? 
Zakładając 20000 rabatu, daje to kwotę 136000PLN po rabacie - porównywalnie do mojej kwoty zakupu przed rabatem.
Odejmując 9000 za DSG (gdyby można było odjąć) i dodając 2400 za opony zimowe, które dostałem gratis - wychodzi cena ok.129500 PLN.

Czyli teoretycznie ok.17500PLN drożej za auto prawie takie samo, ale posiadające reflektory Led Basic i bez CD/czytnika kart SD ...

Faktycznie podrożało "odrobinę" ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem ostatnio jazdy testowe Superbem i Passatem z Matrixami. Podczas testów miałem wrażenie, że w Superbie LEDy świecą mocniej/jaśniej niż w Passacie. Ma ktoś może podobne spostrzeżenia? Czyżby jednak rezygnacja ze spryskiwaczy reflektorów po liftingu miała drugie dno w postaci obniżonej mocy LEDów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica poliszynela ;)

Arteon i Passat FL dają teraz mniej światła ale bardziej skoncentrowanego bezpośrednio przed autem i sprawniejszego w działaniu, więc księgowi wyrzucili z listy niepotrzebny wydatek inżynieryjny :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem. To, że nie ma spryskiwaczy wynika z interpretacji przepisów. Okazało się, że można obejść obowiązek poprzez rozpatrywanie każdej diody jako oddzielnego źródła i wtedy nie trzeba spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekrp90 napisał:

To, że nie ma spryskiwaczy wynika z interpretacji przepisów.

Czyli wymieniając Basic Led na top led z przed liftu także można nie mieć spryskiwaczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, radekrp90 napisał:

Już o tym pisałem. To, że nie ma spryskiwaczy wynika z interpretacji przepisów. Okazało się, że można obejść obowiązek poprzez rozpatrywanie każdej diody jako oddzielnego źródła i wtedy nie trzeba spryskiwaczy.

Czytałem ten artykuł, ale zacząłem mieć wątpliwości po oględzinach. W Touaregu spryskiwacze jednak dodają przy Matrixach w standardzie - podobnie w Superbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touareg wyszedł wcześniej nieco. Superb ma chyba inaczej skonfigurowane światła niż Passat czy Mercedesy (podwójne soczewki).

52 minuty temu, 1285 napisał:

Czyli wymieniając Basic Led na top led z przed liftu także można nie mieć spryskiwaczy? 

Obowiązuje homologacja, a tam Top-LED był ze spryskiwaczami.

Ogólnie jednak, nie wiem kto obecnie będzie w stanie udowodnić "na drodze" lub chociaż podczas badania jak ma być, gdy nawet ksenon nie jest powodem aby mieć spryskiwacze.

Będzie to, więc kolejny martwy przepis i furtka do kombinacji. W USA nikt się tym nie przejmuje i jakoś jeżdżą od lat z ksenonami bez spryskiwaczy (bo nie jest to tam wymagane), a jednak ich instytucje odnośnie bezpieczeństwa ruchu są dość wyczulone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik passata fl 2020 produkcja połowa grudnia oraz passata 2016 rok. Jeden wersja higline drugi elegance wypowiem się w kwestii różnic jakie zauważyłem po liftingu. Najpierw minusy. Passat fl na minus ewidentnie zabiegi księgowe tj plastik z tyłu pomiędzy siedziskiem a drzwiami. W starym jest miękki materiał. Łopatki od DSG nie są podświetlane w nowym. Opcjonalne pełnowymiarowe koło zapasowe przy zamówieniu dojazdowki gola blacha pod wykładzina bagażnika, brak spryskiwaczy reflektorów. Na plus nowego, wyciszenie, kierownica ma grubszy wieniec, światła matrix są dużo lepsze od top LED, zawieszenie nie tłucze, skrzynia 7 jest moim zadaniem szybsza, armia asystentów jest i działa jak należy ale to już bajer, schowek na smartfona jest ok, oświetlenie wnętrza jest w nowym bogatsze, doszły listwy w drzwiach oraz oświetlenie klamek i rączek.Gnizado 12v w nowym jest w lepszym miejscu. Osiągów silników nie porównuje stary ma 150KM nowy 200KM. Nowy silnik dużo ciszej pracuję. Ogólnie passat fl moim zdaniem nie jest warty pieniędzy które się za niego płaci ja kupiłem z wyprzedaży plus dobry rabat salonowy. Postaram się wrzucić fotki porównawcze rocznika 2016 i 2020.

Edytowane przez xellio
Literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę nowego passata porównać do Golfa Varianta 2016.   Mój to business 1,5. Golf był HL 1,4. I są przewagi golfa - jest bardziej bezpośredni w prowadzeniu i lepiej wygląda w środku (skóra, podświetlenie). Passat zaś jest cichszy, podstawowe Ledy są lepsze niż xenony, szczególnie na długich, więcej miejsca, lepsze ogrzewanie z tyłu, większy kufer. ACC jest super. Palą podobnie. I teraz najśmieszniejsze - wygląda na to, że za cenę tego passata nie dostał bym nowego golfa w podobnej specyfikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ciekawostkę podczas wertowania instrukcji w oczekiwaniu na wyprodukowanie samochodu. Jest tam zapis, że zbiornik paliwa w wersjach przednionapędowych ma 59 litrów, a w 4x4 66 litrów. Czy ktoś posiadający polifta mógłby potwierdzić, ile paliwa może zatankować w wersji przednionapędowej (najlepiej 2.0 TSI 190 km).

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przednionapędowym 1.5 tsi 2020 fl zbiornik ma 66litrów. No chyba, że 59 i 7 wchodzi we wlew. Prz pierwszym tankowaniu nawet więcej niż 66 wlałem 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 tsi 190km. Tych silników nie ma z napędem 4x4. Zbiornik ma 66 litrów. Regularnie tankuje powyżej 60 litrów. Najwięcej wlałem 64 na rezerwie. 

Edytowane przez FiCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba instrukcja w takim razie kłamie. W danych technicznych i konfiguratorze wszędzie jest 66 l i tylko instrukcja wspomina o tych 59. Przeglądałem starsze wydania instrukcji i przed FL był podany zakres 59 - 66 litrów, co było prawdą (59 miały najmniejsze silniki). Natomiast w instrukcjach poliftowych (przeglądałem kilka różnych wersji) jest tylko wzmianka o 59l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja sobie a rzeczywistość sobie.  Do TSI 2.0 przed liftem  spokojnie wchodzi 70l.

Była o tym dyskusja tutaj: https://forum.vw-passat.pl/topic/54832-passat-b8-pomiar-spalania/page/67/?tab=comments#comment-1946704 poczytaj "wstecz" od tego komentarza z linku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tankowców w postaci B3/B4 Variant i tak im daleko :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności