Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

A na pierwsze lata ten pakiet internetu jest darmowy? Czy płaci się od początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata masz w cenie.

ja obecnie wymieniam sterownik infotainment bo mój padł po kilku dniach od odebrania pojazdu. Auto w serwisie, na sterownik z Niemiec czeka się tydzień. Nic mi nie działa, ani radio, internet, nawigacja, sterowanie ustawieniami. Do tego system całkowicie rozładował mi akumulator i musiałem odpalać na kablach (nowy passat b8fl za 200k pln kilka dni po odbiorze i przejechaniu 1000 km - dramat!)

Edytowane przez Tomek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie czytnika DVD oraz SD karty jest mocno zastanawiające. Ciekawe czy do tego wrócą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komu w dzisiejszych czasach dvd czy karta SD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam SD, znam ludzi, zwłaszcza audiofili, którzy wciąż kupują plyty CD i używają w samochodach. Samo VW reklamowalo w B8 możliwość oglądania filmów z DVD. Podsumowując - był product feature i już go nie ma. Normalnie nowsze generacje produktów  mają więcej funkcji, niż poprzednie lub jest ich tyle samo (ew. jest opcja dopłaty). Tu jest inaczej. Byłem w salonie w trakcie serwisu swojego B8 i mocno sie zdziwiłem tą zaslepka w schowku. Myślałem, że to konfiguracja pojazdu, a teraz nawet w konfiguratorze niemieckim nie widzę takiej opcji. Słabo. 

Edytowane przez Nol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofil, cd, samochód, jedno słowo tu nie pasuje, jak myślisz które?, a na upartego to nawet 2.?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tępy sposób chwytania ludzi za słowa, by tylko coś napisać. A fakt jest taki, że są to funkcje, z których klienci korzystają i ich od obecnej generacji już nie ma. Widocznie taką podjeli decyzję i to jest dla niektórych szkoda. Widzę, że w A4 też to zniknęło. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD / DVD zniknęło bo drogie, zawodne i w gruncie rzeczy dziś już mało osób z tego korzysta. Obecnie do słuchania muzyki najwygodniej korzystać z poczciwego Spotify czy Tidala. Jakość do samochodu wystarczająca i cena w porównaniu z CD konkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i spada liczba ludzi, którzy używają w samochodzie CD, ale jednak nadal tacy są. Nie bez przyczyny możesz mieć CD w Mercedesie, Volvo czy innych markach - trzeba szanować przyzwyczajenia klientów. Ja mam sporo płyt, nie mam czasu ani ochoty zgrywać ich na telefon czy inny nośnik a wynalazki typu spotify czy tidal mnie nie rajcują, zresztą też mają swoje ograniczenia. U mnie kolejny minus dla VW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Suytan napisał:

"Nie bez przyczyny możesz mieć CD w Mercedesie, Volvo czy innych markach - trzeba szanować przyzwyczajenia klientów."

Kup Volvo lub Mercedesa. VW i szanowanie klienta - tego nawet największy optymista nie napisze obok siebie :D

Płyt niestety używa się coraz mniej, więc integracja "skomplikowanego/drogiego/ciężkiego" mechanizmu jest nieopłacalna. Jak ktoś chce dobrze posłuchać to chyba zostaje jeszcze opcja FLAC, ewentualnie zapewne pojawią się rozwiązania aftermarket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo nie korzystam z wynalazków typu spotify (swoją drogą nawet nie wiem jak się z tego korzysta bo mnie najzwyczajniej w świecie to nie interesuje) więc wożę CD w aucie i od czasu do czasu coś wrzucę, choć i tak zazwyczaj radio leci.  

Ale ukłon w stronę klientów, nie ma co. Widzę że ten FL to jakiś badziew się zrobił. Ciekawe jak wypada A4 Allroad po FL bo cenowo już jest rata droższa o kilkaset złotych (w stosunku do wersji przed  FL) jak tak porównuje, trzeba poczekać aż się model "ułoży" :) Plus taki ze wprowadzili ekran dotykowy w A4, ale mógłby on się chować a wystaje taki tablet nad deską rozdzielczą :/

Edytowane przez biokd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w discover pro jest jukebox? Jeśli tak to czy można zgrać jakoś muzykę, czy zostaje juz tylko spotify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, biokd napisał:

Ja tak samo nie korzystam z wynalazków typu spotify (swoją drogą nawet nie wiem jak się z tego korzysta bo mnie najzwyczajniej w świecie to nie interesuje) więc wożę CD w aucie i od czasu do czasu coś wrzucę, choć i tak zazwyczaj radio leci.  

Ale ukłon w stronę klientów, nie ma co. Widzę że ten FL to jakiś badziew się zrobił. Ciekawe jak wypada A4 Allroad po FL bo cenowo już jest rata droższa o kilkaset złotych (w stosunku do wersji przed  FL) jak tak porównuje, trzeba poczekać aż się model "ułoży" :) Plus taki ze wprowadzili ekran dotykowy w A4, ale mógłby on się chować a wystaje taki tablet nad deską rozdzielczą :/

Tak w zasadzie - po co ma się chować? Chyba tylko po to abyś miał jeszcze jeden awaryjny mechanizm. Przecież i tak stale się jeździ z włączonym. Argument ze złodziejami to już nie te czasy - jak ktoś będzie chciał zajumać to i tak to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, radekrp90 napisał:

Tak w zasadzie - po co ma się chować? Chyba tylko po to abyś miał jeszcze jeden awaryjny mechanizm. Przecież i tak stale się jeździ z włączonym. Argument ze złodziejami to już nie te czasy - jak ktoś będzie chciał zajumać to i tak to zrobi.

Bardziej chodzi o kwestie ergonomii bo np przez jakaś nieuwagę złapiesz za ekran i pociągniesz tak, że się urwie (Nie wiem jak z trwałością takich materiałów w audi), za to więc cenie VW, że te ekrany ma wbudowane w deskę i nic nie wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? :D A jak się oprzesz o ekran w Passacie i pęknie to wina VW i ekranu czy tego, że się oparłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, radekrp90 napisał:

Serio? :D A jak się oprzesz o ekran w Passacie i pęknie to wina VW i ekranu czy tego, że się oparłeś?

To chyba jak walniesz czymś :)

Jest przecież różnica miedzy tym co wystaje a tym co jest schowane, życiowy przykład z kopem w jaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa korzystac jest lepiej z tylnych siedzeń, nic się urwie, nic się nie wybije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko niezla beka ale ja i tak uwazam ze ladniej i bardziej ergonomicznie wyglądają tego typu rzeczy jeśli są wbudowane w deskę a nie wystające poza jej obręb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystający ekran ma tą zaletę, że jest ciągle widoczny i nawet patrząc na niego nie odrywasz aż tak wzroku od drogi. Oczywiście w dobie asystentów odchodzi to może na drugi plan ale może to mieć jakieś znaczenie.

Argumentowanie jednak, że wystający ekran jest zły, bo się urwie gdy za niego przypadkiem złapiesz jest tak mocno naciągane, że aż nie wiem jaki dać kontrargument aby był równie absurdalny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić tak jak w Touaregu i ekran jest na wysokości wzroku i nie wystają żadne tablety ;)

Screenshot_20190927-132313_Samsung Internet.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności