Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest klimatyzacja trzystrefowa, to trzecią strefą można sterować tylko za pomocą panela multimedialnego (Discovery Media lub Pro). Dodatkowe sterowanie klimą w trzeciej strefie w konsoli z tyłu chyba zawsze połączone jest z gniazdem 230 v i podgrzewaną tylną kanapą (tak przynajmniej jest w Arteonie jako Pakiet zimowy 2). Chyba, że w Passacie FL jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomek85 napisał:

ciekaw jestem czego to faktycznie dotyczy, jakos trudno mi sobie wyobrazić klimatyzacje 3 strefową bez regulacji z tyłu.. wydaje mi sie, że opłata wynika z dodatkowych gniazd do ładowania.

są 2 pozycje w cenniku

  • Panel do sterowania klimatyzacją i dodatkowe gniazda do ładowania:  brak (essence); 2 690 (business); 1 260 (elegance) 
  • Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym: 520 (essence); S (business); S (elegance)

Za 520 możesz mieć climatronic w esence. A jak chcesz mieć panel do sterowania z tylu to tylko z gniazdkiem za kase jak napisane wyżej. Na zdjęciach ba otomoto widać ze auta z tylu nie mają sterowania tylko półeczkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem  lifting.

Mi pasuje.

Gdyby nie brak  zegarka

To trudno się zorientować.

Jak ktoś  nie chce  się rzucać ze zmianą auta to  idealne  auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś FL. Tylko z zewnątrz i przez szybę  bo stał przed salonem a nie miałem czasu żeby rozmawiać ze sprzedawcą. Wyglada fajnie z zewnątrz. W środku nie podobają mi się białe przeszycia na siedzeniach i boczkach drzwi. W naszych ładniejsze tez są uchwyty do zamykania drzwi z przeszyciem. Nie ma już zamykanej popielniczki pod panelem klimatyzacji. Za to jest fajna duża półeczka na telefon. Gniazdko USB jest przy lewarku zmiany biegów. Wyświetlacz AID wyglada na mniejszy przez wskaźniki po bokach. Przycisk awaryjnych w miejscu zegarka na żywo wyglada lepiej niż na zdjęciach. 

 

 

Edytowane przez brono
Zmiana zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe zegary są okropne, boczne wskaźniki wyglądają jak z niższej klasy. Grafika jest również inna, dla mnie znacznie mniej przyjemna. Ogólnie jestem rozczarowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd nagle wszyscy przesiedli się na mniejsze wyświetlacze że wskaźnikami po bokach. To słabo wygląda. To jakiś prawny wymóg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SeBa_ napisał:

Skąd nagle wszyscy przesiedli się na mniejsze wyświetlacze że wskaźnikami po bokach. To słabo wygląda. To jakiś prawny wymóg?

Przyszło rodem z Audi.

tam tez juz dawno jest wskaznik paliwa i temp w  diodach ...co wygląda dośc  'low costowo"

Ale za to LCD wyświetla większy kawałek mapy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Major napisał:

Przyszło rodem z Audi.

tam tez juz dawno jest wskaznik paliwa i temp w  diodach ...co wygląda dośc  'low costowo"

Ale za to LCD wyświetla większy kawałek mapy ;) 

I nadal nie przenosi ekranu mapy z telefonu na zegary ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Johnypl napisał:

I nadal nie przenosi ekranu mapy z telefonu na zegary ?‍♂️

a którys przenosił  cokolwiek z  androida na zegary (próćz  kontaktów  BT) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Major napisał:

a którys przenosił  cokolwiek z  androida na zegary (próćz  kontaktów  BT) 

Nie korzystam z androida wiec nie wiem. Wypowiadam się jedynie o ios, gdzie rzutu mapy na zegarach brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2019 o 09:42, Johnypl napisał:

ios, gdzie rzutu mapy na zegarach brak. 

Niestety sam iOS jeszcze tego nie wspiera. Dopiero w iOS 13 to zapowiedzieli, a on dopiero wyjdzie do wszystkich w tym miesiącu. Nawet jeśli producenci aut dostali info o takiej możliwości wcześniej (nie sądzę) to i tak dodanie takiej funkcjonalności w branży automotive zajmuje kilka lat. CarPlay zadebiutował wraz z iOS 7.1 czyli 6 (sześć!) lat temu, a dopiero od zeszłego roku można było mówić o tym, że został szeroko przyjęty. Dopiero w Passacie B9 jest jakakolwiek szansa na coś takiego. Chciałbym też zauważyć, że w naszych paskach między zegarami nie wyświetla się nawet tytuł piosenki... VW, Skoda itp. to są chyba jedyne auta, które tego nie obsługują.

Bezprzewodowy CarPlay pojawił się 4 lata temu z iOS 9 i wiadomo jakie jest przyjęcie. Wyświetlanie samych strzałek nawigacji między zegarami wprowadzili w iOS 10 jakieś 3 lata temu i nie wiem czy jest auto, które by to wspierało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 19:21, brono napisał:

Za 520 możesz mieć climatronic w esence. A jak chcesz mieć panel do sterowania z tylu to tylko z gniazdkiem za kase jak napisane wyżej. Na zdjęciach ba otomoto widać ze auta z tylu nie mają sterowania tylko półeczkę. 

dzisiaj widziałem opcje bez przycisków - tam nawet nie ma półeczki, jest taka zaślepka z wytłoczkami pod nieistniejące przyciski. Wygląda to mega słabo, jak z budżetowego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździł już ktoś FL? Jak zawieszenie? Zmieniło się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B8FL od ponad tygodnia, jest cicho i bardzo przyjemnie, DCC przy 18” robi robotę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na spokojnie mogłem pooglądać i "potrzaskać drzwiami" w B8FL. Z perspektywy B8 RM2018 kila rzeczy zmieniło się na gorsze (tzn. ich celem była ewidentna oszczędność)

  • oczywiście zegarek - nie znajduję innego wytłumaczenia jak oszczędność, to dość drogi element, który nie był niezbędny (z punktu widzenia VW)
  • półeczka na telefon jest teraz szersza (iPhone X mieści się z dużym zapasem), ale nie jest zamykana! W B8 (Telefon Comfort) była bardzo fajnie zamykana, co się super sprawdzało (o ile miałeś mini telefon)
  • Nowy ekran (Digital Cockipt) jest zauważalnie mniejszy. W tej samej wnęce jest ekran otoczony plastikową ramką. Wygląda to tak jakby to była tańsza wersja i był zostawiony zapas na większy ekran w lepszej wersji. Tak jak zwykle wygladają tańsze nawigacje w innych samochodach. Stary ekran miał nieregularny kształt i na pewno był kosztowny. Nie rozumiem, dlaczego piszą, że nowy ekran jest lepszy. Na oko nie widać również różnicy w rozdzielczości.
  • Kombi: Roleta bagażnika ma rączkę. Ta rączka w B8 miała klapeczkę, która osłaniała wnętrze i tworzyła jednolitą powierzchnie. W nowej rolecie tej klapki nie ma. Sprawdzałem, czy może nie wypadła, ale nie, nie ma zawiasów, nie ma sprężynki. Po prostu jest dziura.
  • Brak kół zapasowych w standardowych konfiguracjach
  • Nowy Discover Pro różni się dość mocno, ale obawiam się, że to ten sam sprzęt co DP z 2018 roku bo działał wyjątkowo wolno i miał błędy
  • Brak czytnika SD
  • Brak czytnika DVD/CD
  • Brak możliwości włożenia swojej karty SIM (teraz samochód korzysta z wbudowanego eSIM i pakiety internetu trzeba kupować przez operatora współpracującego z VW. Koszt 5 GB na 30 dni: 149,00 zł, 25 GB na rok: 670,00 zł. Pakiet jest niby na całą Europę, ale cena z kosmosu)
  • Jeżeli nie wykupimy dodatkowego sterowania klimatyzacją z tylnej kanapy to jest tam tylko mini półeczka i gniazdo zapalniczki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można udostępniać internet z telefonu czy routera?

Czy muzykę na jukeboxa (jeśli jeszcze jest) można zgrywać tylko z pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dramat. Nie wiem czy to tylko polityka VW czy co ale masakra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się już napaliłem bo w konfiguratorze niemieckim zobaczyłem że jest już dostępny 1.6 tdi a tu takie złe opinie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW odchudzil swoje logo więc ich polityka idzie w kierunku oszczędności jak widać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tomekk73 napisał:

A można udostępniać internet z telefonu czy routera?

Tak, można. Wtedy wbudowany eSIM się wyłącza i służy zapewne tylko do eCall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności