Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie największą porażką jest HUD - nadal w wersji składanej, dodatkowej szybki, jak w najtańszych samochodach kompaktowych. Byłem przekonany, że dadzą prawdziwy, jak w Touaregu...Dla mnie to dyskwalifikacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych zmian, które zaobserwowałem:

- z nową kierownicą przeniesiono funkcję ogrzewania kierownicy do przycisku na tej właśnie kierownicy (dodatkowy przycisk pod prawym kciukiem)

- przyciski świateł awaryjnych, czujników parkowania i asystenta parkowania przeniesiono: przycisk od awaryjnych jest teraz pod napisem "PASSAT" i umiejscowiony zamiast zegarka analogowego (wg. mnie wygląda to paskudnie), przyciski od parkowania przeniesione na prawą stronę skrzyni biegów (to akurat słuszna zmiana)

- usunięto gniazdo usb ze schowka na telefon i umiejscowiono je po prawej stronie skrzyni biegów (nareszcie nie będzie wadziło dużym telefonom)

 

Ciekaw jestem jak ta pojemnościowa kierownica będzie działać z rękawiczkami, które nie są czymś egzotycznym, jak się parkuje pod chmurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jakieś nowe felgi do wyboru oraz poprawa brzmienia Dynaudio. 

Aha, i zmiana nazw poziomów wyposażenia. 

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tadziak napisał:

Dla mnie największą porażką jest HUD - nadal w wersji składanej, dodatkowej szybki, jak w najtańszych samochodach kompaktowych. Byłem przekonany, że dadzą prawdziwy, jak w Touaregu...Dla mnie to dyskwalifikacja...

ten w Tuaregu też jest kiepski. Wyświetla się na szybie, ale naprawdę odstaje od tego z BMW czy Audi. 

6 godzin temu, Tobol napisał:

Coś pominąłem?

bezprzewodowy carplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe reflektory i tylne lampy z zapewne dynamicznymi kierunkowskazami na plus.

We wnętrzu niestety kolejne cięcia - zegarek zastąpiony tandetnym napisem i przyciskiem, podłokietniki drzwi z plastiku i przełączniki szyb bez chromów - ale to juz znamy z Arteona. Kierownica na plus w stosunku do tej podstawowej rodem z dostawczaka. Kierownica R-line rozni sie tylko znaczkiem a to juz niefajnie.

Nie wiem czy też macie takie wrażenie ale przód zaokrąglili a tył wręcz przeciwnie. I ten nowy AID jakiś taki zubożały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się, że nie czekałem na lift...bo w sumie nie było na co czekać. Od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem Arteon'a 2.0TSI 272 DSG7 4M. Passerati już 'spowszedniał' trochę. Wszędzie ich pełno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do analogowego Zegarka miałem nijaki stosunek, ale był i było ok. Zmiany na napis Passat nie jestem w stanie zrozumieć. To coś jakby zaślepka do wersji Trendline gdy zegarek jest w wyższych wersjach. Niestety napis jest w każdej wersji.

Wszystkie trzy systemy Infotainment (CM, DM i DP) będą nowe i oparte o MIB3. Discover Pro będzie zawsze online i będzie miał również mapy online! Pan entuzjastycznie podkreślał, że to oznacza koniec z ręcznymi aktualizacjami. Myśle, że to bardzo duża zmiana o której nie wspominamy. Ciekawe kto będzie dostawcą tych map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ma parametry ma ten nowy diesel. Po cichu liczyłem że wprowadzą te nowe diesle co są w Audi. Czyli 163 KM I 204 KM a tutaj tylko 150 KM tylko jakieś evo.

Edytowane przez Eurotoman
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zegarka w desce rozdzielczej w zamian za napis passat to największa wtopa podczas fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tej zmiany nie rozumiem. Przy okazji zdjęcia zegarka mogli zamiast napisu Passat dać przycisk zamykania pojazdu od wewnątrz, bo obecnie jest po stronie kierowcy więc pasażer jak zostaje sam, to nie ma jak zamknąć auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu mogli dopracować ten zegarek (ludzie się czepiali, że tandetnie wygląda). Ja się do niego bardzo przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowy lift passata zaprezentowany. Szczerze miałem nadzieje, że wezmą trochę gadżetów z nowego touarega .

Led Matrix - mają świecić do 20% jaśniej od obecnych , mała zmiana 
Napis passat zamiast zegarka - gadżet rodem z aliexpress 
Wygląd- rzecz dyskusyjna , stary r-line różnił się niewiele od zwykłe, ale nowy r-line praktycznie nie zauważalny.  Wygląd przed lift był moim zdaniem ciekawszy, agresywniejszy. 
Kierownica -gdyby zrobili te wstawki w black piano, a nie srebrny plastik było by lepiej. 

Zapomnieliście dodać, że VW idzie za Mercedes, i gdy powiesz "Hey Volkswagen " passat zacznie do ciebie mówić. 


Ogólnie IMO troche czuje się rozczarowany, miałem nadzieje, że naprawdę zrobią coś czym zaskoczą, a tak naprawdę wzięli wszystkie funkcje z arteona, dorzucili coś tam , wprowadzili wiejski napis passat i tyle. 

Czekam na B9 i na nowego golfa, które będzie w wakacje zaprezentowany. Tam mam nadzieje, że zrobią coś ciekawego. 


Czekam aż pojawią się tematy " Jak przeszczepić nowego ledy do b8 przed FL " , jak przełożyć MIB 3,  etc :D:D

Dnia 6.02.2019 o 11:33, Tobol napisał:

- Otwieranie auta wybranymi telefonami Samsunga


To jest moim zdaniem przegięcie, czysty biznes. Samsung posmarował, samsung ma.  BMW dogadało sie z applem i ma tylko apple car play, bez android auto :)

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że blachy karoserii bez zmian, więc tylne lampy powinny się dać przeszczepić.

Przednie już nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i będzie sam jeździł, nie trzeba będzie trzymać rąk na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki lift jak kiedyś Octavii w 2000 r. czyli niewiele. B9 będzie pewnie głębokim liftem B8.  Fajnie bo będzie można się troche pobawić z częściami z lifta. Ja biore tylne lampy :P

A z zegarkiem nie ma co rozpaczać, zawsze można dołożyć :P z przedlifta.  Ale dalej nikt nie pomyślał żeby dać USB gdzieś przy konsoli u góry lub przy dawniejszym zegarku.

Co do Navi to wolę analogowe przyciski niż tą szybę ,nonstop upalcowane i ciężka obsługa,brak bezpośrednich skrótów np na NAVI albo TELEFON (przetestowane w Tiguan II), tutaj poszli w złym kierunku.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na minus moim zdaniem to srebro na kierownicy, lepiej wygląda piano Black (Chyba że to tylko w alltracku). 

No i czyżby zupełnie nowe/inne mapy? Może w końcu będą porządne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności