Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to wersja Alltrack więc jest na nim więcej plastikowych wstawek, na pewno r-Line będzie wyglądał inaczej (jeżeli chodzi o zderzak).

Ale faktycznie lepiej to nie wygląda niż przed liftem. Jak to w przypadku VW do każdej zmiany trzeba się przyzwyczaić... Jak zobaczyłem nowe Polo też mi się nie podobało, a po jakimś czasie stwierdziłem, że jednak jest ok. Może tu też tak będzie. Szkoda że wnętrza nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wewnątrz i najważniejsze jaka paleta silnikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym filmie promującym nowoczesne rozwiązania w Volkswagenach widzimy m.in. automatyczne wyjeżdżanie z miejsca parkingowego (w Touaregu) ale również Travel Assist, który automatycznie wyprzedza i zmienia pas (w Passacie).

Informacja z gwiazdką mówi, że fukcja jest jeszcze w rozwoju, ale myślę, że możemy się jej spodziwać w MY2020 (B8 FL).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fatboyx napisał:

W nowym filmie promującym nowoczesne rozwiązania w Volkswagenach widzimy m.in. automatyczne wyjeżdżanie z miejsca parkingowego (w Touaregu) ale również Travel Assist, który automatycznie wyprzedza i zmienia pas (w Passacie).

Informacja z gwiazdką mówi, że fukcja jest jeszcze w rozwoju, ale myślę, że możemy się jej spodziwać w MY2020 (B8 FL).

 

to najpierw mówią ze kończą  z produkcją passata, a teraz ze  w MY2020 bedzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem, że ma być od MY 2020, czyli do zamówienia w II połowie 2019. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Major napisał:

to najpierw mówią ze kończą  z produkcją passata, a teraz ze  w MY2020 bedzie 

To była pierwsza plotka, którą podchwyciły portale, a potem było sprostowanie, że po prostu przeniosą produkcję gdzieś indziej (prawdopodobnym kandydatem jest fabryka w Czechach, gdzie teraz robią Superba).

Jak to zwykle bywa - pierwsza, krzykliwa wiadomość przedostała się do szerokiego grona odbiorców, a sprostowanie już tak tylko po kątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Passat ma być produkowany w Czechach razem z Superbem, a w fabryce w Emden mają produkować tylko auta elektryczne (jakiś nowy model prawdopodobnie Neo). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci wszedlem do tam w Passatkolandzie slychac i powiem Wam ze za cholere nie zaluje ze nie czekalem na fl b8... a taki bylem juz napalony... od maja smigam za to autkiem marzen, ale passat to to nie jest... a szkoda bo to takie niepozorne myszki... ale v6 juz ni bedzie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej jeździsz, co to za autko marzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

540xi g30 z pakietem powerandsound 360km 500nm. miala byc b8 po fl, ale poszlo w inna strone przy tym czasie oczekiwania i aferze w USA jak wszystko się vw poprzesuwalo.

Edytowane przez TFB
Literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te BMW kupiłbyś 4 Passaty, co tu porównywać? Możesz sobie kupić jednego żeby po bułki do sklepu jeździć. Gratki fury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na dwa by nawet nie starczylo;) lacznie prawie 20% rabatu robi jednak swoje przy tych cenach plus passek jest po prostu drogi zwlaszcza w wersji 280km i po doposazeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest trochę news: takie info z maila bezpośrednio od Dealera VW

"Jeśli chodzi o samochód do produkcji to jeszcze godzinę temu można było zamawiać, właśnie nam zablokowali możliwość zamówienia Passata – będzie wprowadzany nowy model."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że za 3-4 miesiące byłby już B8 FL? Czy bardziej za 5-6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dopiero w drugiej polowie roku wyjadą na ulice. Nie zapominajmy ze duzo zleceń jest ciągle w produkcji. Muszą zakonczyc co jest pozamawiane, przestawic linie produkcyjną itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że europejski będzie zupełnie inny (tak jak ostatnio) i w środku (kokpit) i na zewnątrz. Raczej będzie bardziej podobny do tego aktualnego B8 niż tego nowego z Ameryki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na YT. Niestety po niemiecku ale zawsze coś. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o małe podsumowanie:

- Małe zmiany stylistyczne
    - zderzaki
    - kolory
    - światła
    - napis modelu jak w arteonie

- Nowe lampy z przodu
    - matrix led
    - ledowe przeciwmgłowe (w końcu)

- MIB 3
    - bezprzewodowy carplay
    - USB-C
    - esim
    - może szybszy
    - na pewno jakieś jeszcze zmiany w sofcie

- Nowa kierownica
    - inaczej wygląda
    - "pojemnościowa" czyli pewnie nie da się jej obszyć po czasie i oszukać asystenta pasa ruchu butelką

- IQ.DRIVE
    - nowa nazwa na to co już było?
    - "częściowo autonomiczna jazda" czyli lane assist + aktywny tempomat + dodatki z arteona + zwalnianie przed skrzyżowaniami (to już było w arteonie czy w touaregu?)

- Emergency Steering Assist
    - samochód będzie sam hamował podczas testu łosia

- Nic nie warte w PL platformy cyfrowe do płacenia bezgotówkowo za parking itp.

- Zwiększony zasięg w GTE
    - +40%

- Otwieranie auta wybranymi telefonami Samsunga

- nowe AID
    - takie jak w nowym Polo, z mapą na cały ekran itp.

- Nowy silnik 2.0 TDI 150KM Evo
    - ten i wszystkie inne silniki (benzynowe 1.5 150, 2.0 190, 2.0 272, diesel 120, 190, 240) spełniają normy Euro 6d-TEMP

- Brak przycisków nad środkowym ekranem
    - przeniesione do obszaru wokół dźwigni zmiany biegów

- Ładowanie bezprzewodowe telefonu

- Więcej kolorów oświetlenia ambient

 

Coś pominąłem? Ach tak! wewnątrz nie ma analogowego zegarka, na który były takie narzekania. W zamian dostaliśmy "stylowe, podświetlane logo Passata". Z deszczu pod rynnę.

 

Moim zdaniem duży plus za to, że nasze passaty przez kolejne parę lat będą wyglądać świeżo.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności