Skocz do zawartości
biokd

Passat B8 FL w 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem B8 z 2017 (RM2018) w EasyDrive kredyt na jeszcze 3 lata, ale już chciałbym wymienić na nowego, jeśli nadal to będzie Passat i nadal VW (widzę, co po roku użytkowania jest mi bardziej potrzebne). Niestety musiałbym spłacić całość od razu więc poczekam jednak te 3 lata i zobaczymy.

Podobno w przyszłym roku ma być B8 po lifcie. Co do nowej generacji B9 nic nie wiadomo ale FL się szykuje. 

Ktoś coś wie? Jakieś szczegóły na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lift w 2019 i to jest pewne. Byłem w fabryce w Emden w lutym tego roku i tam już pierwsze egzemplarze przedprodukcyjne stały, ale niestety poprzykrywane i nie mogłem zobaczyć różnic w wyglądzie. Ogólnie pracownicy też nie mogli mówić, bo tajemnica...

Myślę, że przód upodobanią trochę do Arteona (tak z reguły się robi by powielać nowy wzór stylistyczny marki). Touareg z przodu chyba dostał też duży grill lekko na wzór Arteona. 

Chociaż... z drugiej strony po co dwa takie podobne auta do siebie.

Muszą to sensownie zrobić...

Poczekamy, zobaczymy. Na razie żadnych zdjęć i przecieków nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej rewelacji może nie być bo mam wrażenie że nigdy przed B8 passaty tak co roku w obrębie jednego modelu się nie zmieniały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo przecieków i zdjęć, wystarczy poszukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolokos: z tych przecieków i zdjęć to są chyba tylko wyniki zabaw photoshopem. Nie znalazłem żadnego wiarygodnego zdjęcia, czy też informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChcIalbym aby fl dostala taki kokpit jak w nowym touaregu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Passat kiedyś dostanie RWD ;-)

Prędzej otrzyma silnik 0.9 z turbo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostanie.

BMW też przechodzi na FWD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dirve nie dostanie, Taureg zawsze był z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lift tak duża zmiana kokpitu to chyba zbyt kosztowne rozwiązanie. Ale w B9, tak za 3 lata, to już mocno realna sprawa. Kto myślał 2-3 lata temu, że mała Polóweczka dostanie wirtualne zegary i inne bajery...

Skoro wyświetlacze są ładniejsze i tańsze od analogów, pokręteł i przełaczników to można spodziewać się takich rozwiązań w kolejnych nowych modelach. Byle nie odbyło się to kosztem łatwości obsługi... Ale my, gadżeciarze, już rączki zacieramy z niecierpliwością ;)

Pytałem 30 kwietnia u dilera o B8 lift i powiedział, że na szkoleniu usłyszał o pojawieniu się go już pod koniec tego roku. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dirve napisał:

Paskuda...arteon taki niedorobiony ?

No właśnie w Arteonie maska zachodzi na boki i komponuje się to z nowymi światłami i przodem, tutaj natomiast posklejane jest to jakoś na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kabe, przecież to jakiś wytwór fanboja w fotoszopie. Pełno temu podobnych jak się wrzuci w googla passat b8 facelift.

Cytuj

2019 VW Passat Facelift For Europe Imagined With Arteon Influences

 

Edytowane przez googie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku o tej porze były już cenniki Passata MY2018. Teraz są duże cennikowe rabaty na MY2018 więc można założyć, że MY2019 to będzie FL a nie tylko drobne zmiany jak w zeszłym roku. Cenników MY2019 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są duże rabaty, żeby wyprzedać co jest. Od bodajże sierpnia wszystkie benzyny musza mieć GPF. Będzie zmiana gamy silnikowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś w kwestii tego filtra musi być, bo Kia też planuje lifting Sportage i też wraz z liftingiem mają wprowadzić filtr do benzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież terminy są znana od dawna co do filtrów w benzynie, od zeszłego roku nowe homologację, od tego roku wszystkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2018 o 22:55, dirve napisał:

ChcIalbym aby fl dostala taki kokpit jak w nowym touaregu ?

mowisz o dodatku za 15k, nie ta klasa....

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności