Skocz do zawartości
badboybrown

Nowe auto, problem z ruszaniem pod gorke i cofanie :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w moim 6 letnio doświadczeniu a śmigam sporo nigdy nie miałem takiego problemu jak teraz... 

Kupiłem nowe auto z salonu i jest problem  aż mi głupio bo dziwnie to brzmi ale mam problem z ruszeniem szybkim jak i płynnym wrzuceniem dwójki a także cofanie pod "górkę" 

- sprzegło w aucie jest tak idealne jak i dodawanie gazu (wystarczy , że dotknę gaz delikatnie 5mm i już skacza obroty ) auto trzyma obroty 950-1000. Siedząc w moim starym aucie peugottoieeee ... lub innym od kumpla bo kilkunastu minutach nie mam problemu z ruszaniem czy czym kolwiek a tutaj jakby jakaś czarna magia  Wydaję mi się, osobiście ze jest to problem jeżeli chodzi " o działanie " całego sprzętu, wszystko nowe, delikatne i bardzo czułe.

Auto ma też system, że gdy wrzucę jedynkę i puszcze hamulec (tyczy się to także cofania ) to uruchamia sie jakby automatyczny hamulec gdzie auto stoi 2 sekundy idealne aby dobrze ruszyć... tylko ja dostaję jakąś blokadę "bo chyba ciągle o tym myślę" nigdy tak nie miałem nie przejmowałem się, nie bałem sie stawać pod duże górki a wręcz przeciwnie bardziej uważałem na innych, żeby nie zjechali w dół bo mogłem dłupać w nosie i bez problemowo, bez palenia sprzegła idealnie ruszałem.

Ostatnio też spaliłem delikkatnie sprzęgło dosłownie chciałem cofnąc 2 metry do tyłu bo zajechałem daleko a chciałem zaparkowac no i normalnie nie mogłem cofnąć, nie wie czy zamiast spokojnie puścic sprzęgło i "delikatnie" dać mu gazu to ja kładę nogę na gaz jak na te moje starsze auto, które dopiero załapało gdy mocniej nadusiłem. 

 

Jak myślicie w czym może być problem? Osobiście wydaję mi się, że kwestia przyzwczajenia i oswojenia się z tymi wszystkimi bardzo "płynnymi" częscami, ktore działają perfekt niz już uzwane auto. 

A także może jakaś rada odnośnie cofania pod gorke? naprawdę sporą górke bo jak wiadome puszczajac sprzeglo auto nie ujedzie na 1 tys obrotow? + kilka osob? puszczanie sprzegla + delikatnie gaz? wydaje mi sie, ze najwiekszym problemem jest za duze dodawanie gazu z mojej strony przy cofaniu 

 

dzieki za porady i sory za tak banalny temat... no ale czytam na waszym forum tematy ale musze załozyć własny dzieki za wyrozumiałosc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, być może kwestia przyzwyczajenia. Stare nawyki weszły mocno w krew i nie pozwalają okiełznać nowej technologii. 

Było by optymalnie gdybyś podał gdzie mieszkasz i być może jakieś kierowca identycznego modelu mógłby potwierdzić, że wszystko ze sprzętem jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myśle, jak przesiadam sie do i30 ojca to nie umiem biegów wrzucac, nie robie tego plynnie, dlawie go szarpie, nie jestem przyzwyczajony, a ojcu idzie to normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności