Skocz do zawartości
jogo

Rozmiar kół, a przekłamanie licznika w B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  szukałem, ale nic nie znalazłem w temacie o rozmiarach felg, a przekłamaniu licznika. Mam B7 z 2014 roku w kombi. Otóż, gdy jadę na tempomacie 130 km/h to tak naprawdę jadę 121 km/h według GPS. Przy prędkościach 180 (Niemiecka autostrada) to tak naprawdę 168. Czyli przekłamuje o jakieś 7-8 %. Jeżdżę na felgach 16" i tu zapytanie dla kolegów którzy jeżdżą na 17" albo 18", jak tam u was z licznikiem. I drugie pytanie do tego tematu, czy jest możliwość korekty w VCDS. Miałem kiedyś Peugeot 407 i tam w Diagbox (odpowiednik VCDS dla PSA) i tam można było co najmniej korektę tempomatu zrobić, tak ze jak się nastawiło 130 km/h, to według GPS jechał tyle, chociaż że na liczniku pokazywało 135 km/h. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama felga to nie wszystko. Podaj rozmiar opony. Ale wg mnie wszystko jest ok, bo każdy licznik przekłamuje i nest to normalne zjawisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A racja 205/55 R16

a nie da się tego jakoś w VCDS skorygować? Chociaż w tempomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mnie to irytuje, a rozwiązałem to tak:

- zastosowałem koła z oponami w rozmiarze passata B8 - 215/55/17 - przy et 48 pasuje jak ulał,

- zmieniłem kodowanie licznika - jest tam ilość impulsów - niewiele pomogło ale akurat brakujące 2%

W czym pomogło: mój kantował o ok 10% przy oponach 205/55/16 , opony pomogły o 8 %, kodowanie o 2%.

Należy pamiętać o tym, że przy gps mierzysz na płaskiej powierzchni, czyli pod górki zwalniasz o kąty mierzone w %.

Co się zmieniło - dynamika spadła i jest to odczuwalne, trzeba było skorygować spalanie bo zaczął oszukiwać o ok. 7%.

Nie da się dostosować tylko kodowaniem.

Dobrze że mam zrobione moda, to nie odczułem tak bardzo na mocy.

Czy było warto - moim zdaniem tak bo 10% przy moim rocznym przelocie to 3-4 tyś w suchym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności