Jump to content
Sign in to follow this  
jogo

rozmiar felgi, a przekłamanie licznika w B7

Recommended Posts

Witam,  szukałem, ale nic nie znalazłem w temacie o rozmiarach felg, a przekłamaniu licznika. Mam B7 z 2014 roku w kombi. Otóż, gdy jadę na tempomacie 130 km/h to tak naprawdę jadę 121 km/h według GPS. Przy prędkościach 180 (Niemiecka autostrada) to tak naprawdę 168. Czyli przekłamuje o jakieś 7-8 %. Jeżdżę na felgach 16" i tu zapytanie dla kolegów którzy jeżdżą na 17" albo 18", jak tam u was z licznikiem. I drugie pytanie do tego tematu, czy jest możliwość korekty w VCDS. Miałem kiedyś Peugeot 407 i tam w Diagbox (odpowiednik VCDS dla PSA) i tam można było co najmniej korektę tempomatu zrobić, tak ze jak się nastawiło 130 km/h, to według GPS jechał tyle, chociaż że na liczniku pokazywało 135 km/h. Dzięki za odpowiedzi.

Sama felga to nie wszystko. Podaj rozmiar opony. Ale wg mnie wszystko jest ok, bo każdy licznik przekłamuje i nest to normalne zjawisko

A racja 205/55 R16

a nie da się tego jakoś w VCDS skorygować? Chociaż w tempomacie.

Również mnie to irytuje, a rozwiązałem to tak:

- zastosowałem koła z oponami w rozmiarze passata B8 - 215/55/17 - przy et 48 pasuje jak ulał,

- zmieniłem kodowanie licznika - jest tam ilość impulsów - niewiele pomogło ale akurat brakujące 2%

W czym pomogło: mój kantował o ok 10% przy oponach 205/55/16 , opony pomogły o 8 %, kodowanie o 2%.

Należy pamiętać o tym, że przy gps mierzysz na płaskiej powierzchni, czyli pod górki zwalniasz o kąty mierzone w %.

Co się zmieniło - dynamika spadła i jest to odczuwalne, trzeba było skorygować spalanie bo zaczął oszukiwać o ok. 7%.

Nie da się dostosować tylko kodowaniem.

Dobrze że mam zrobione moda, to nie odczułem tak bardzo na mocy.

Czy było warto - moim zdaniem tak bo 10% przy moim rocznym przelocie to 3-4 tyś w suchym.