Skocz do zawartości
bobekw33

Sygnał zużycia paliwa w Passacie B5FL 2003 1.9TDI AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem UKP od RevelTronics i mam problem z podłączeniem sygnału zużycia paliwa. Według schematów, które dostałem od RevelTronics, sygnał ten idzie w ECU na pinie 28 - jednakże po podłączeniu go do UKP, podczas odpalonego silnika nie podaje on żadnych danych nt. spalania - wskaźnik, który zbiera "czas dawki paliwa" nie wzrasta, po zgaszeniu silnika wzrasta on o wartości całkiem "z czapy", przez co aktualnie pokazuje mi on spalanie 0,3l/100km. Czy sygnał ten jest możliwy do uzyskania z innego miejsca lub jest on w innym pinie w ECU? Licznik mam bez FIS, Passat jest z r. 2003, silnik 1.9 TDI PD AVF z pompowtryskami. 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo nie pomogę, ale co cię skłoniło do kupna tego zamiast wymiany zegarów na takie z "komputerem"?

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jihad napisał:

Przepraszam, bo nie pomogę, ale co cię skłoniło do kupna tego zamiast wymiany zegarów na takie z "komputerem"?

Skłoniło mnie to, że do UKP mogę podłączyć inne czujniki, niż do FISa, UKP pokazuje "podsumowanie trasy", tj. ile km przejechałem, jakie miałem spalanie i jaki był koszt podróży od odpalenia silnika do zgaszenia (jeżdżę kawałek do pracy i chcę sprawdzić najbardziej optymalny tryb jazdy oraz trasę samą w sobie) oraz fakt, że gdy będę potrzebował tego w innym samochodzie to bez problemu mogę to przenieść, a nie widzę sensu inwestować ~400zł, których przy sprzedaży i tak nie odzyskam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności