Skocz do zawartości
piotrmag1

Elektronika-Takich cudów jeszcze nie było!!!

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT DODANY DO FAQ

 

Dziś około 19 godziny po odpaleniu auta i chęci włączania ogrzewania tylnej szyby okazało się że nie działa.

Powoli zacząłem odkrywać inne awarie:

-Podgrzewanie tylnej szyby

-Silnik nadmuchu

-Kierunkowskazy

-Wycieraczki

-Spryskiwacz

Podjechałem szybko na Vaga i nic nie wykazał,poza tym że to wszystko nie działa i jest to błąd stały

Sprawdziłem przy okazji czy nie jest to wina przekaźnika kierunków i wymieniłem go na nowy.Nie pomogło

W serwisie powiedzieli mi że najprawdopodobniej może to być Pająk(przełącznik/manetki)od kieruków

Błagam o POMOC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś po odpaleniu auta - lekko cofnac kluczyk w stacyjce? Może ci padła akurat. Ja tak mam i jakoś sie przyzwyczaiłem do tego - i jeżdżę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam
Te wszystkie objawy?

Co znaczy cofnąć?

Wyciągnąć,przekręcić odrobinke do tyłu?

Rozwiń proszę co miałeś na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie, jakby przekaźnik/bezpiecznik X padł lub faktycznie stacyjka - zauważ, że wszystkie te moduły dzialają dopiero po przekręceniu klucza w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.Bezpieczniki sprawdziłęm.Wszystkie są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To został przekaźnik i stacyjka :)

 

P.S.

Manetke kierunkow mozesz sprawdzic zostawiajac ja w pozycji wlaczonego kierunkowskazu przy braku klucza w stacyjce i wylaczonych swiatlach postojowych - powinno sie zapalic jedno swiatlo postojowe (po stronie zalaczonego kierunkowskazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który przekaźnik?

Manetka sprawdzona w ten sposób i dzieje się jak mówisz.Czyli świeci się światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 50A powinien znajdować się na pozycji drugiej w skrzynce przekaźników, stary numer to 213, obecny to chyba 370 (nr VAG 7M0951253A). Generalnie nie jestem pewien czy ten przekaźnik jest od tego - nie mam na tym komputerze dostępu do schematu instalacji elektrycznej.

 

P.S.

Przy okazji sprawdzania przekaźnika dowiesz się też czy działa stacyjka, która powinna go załączać po przekręceniu kluczyka (można sprawdzić miernikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten widoczny na zdjęciu w po lewej stronie czy w prawym dolnym rogu(oba to 370)

img77679is1jk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po lewej (obok 53).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nol,wielkie dzięki sprawdze to

Ps.Proszę ,napisz mi jeszcze,na której nóżce powinien być + ,po przekręceniu stacyjki

zestawprzekaznikw15rg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym, przykładowym zdjęciu po lewej stronie masz zaznaczony mechanizm załączający przekaźnik (przekreślony prostokąt) i odpowiadające mu numery nóżek od spodu (85 i 86) - pomiędzy nimi powinno pojawiac się napięcie akumulatora po załączeniu stacyjki. Uwaga, to nie jest schemat konkretnie tego przekaźnika - na boku obudowy znajdziesz analogiczny i nim musisz się posłużyć. Ponadto przy wyłaczonym przekaźniku (kluczyki wyjęte ze stacyjki) na ktorejś z pozostałych nóżek (dla przekaźnika ze zdjęcia pewnie nr 30 i 87a [pozycja spoczynkowa], ale to zależy od połączenia) powinno być stale +12V. Po włączeniu przekaźnika (kluczyk przekręcony, palą się kontrolki na desce rozdzielczej) +12V powinno się znaleźć na wyżej wspomnianej nóżce 30 oraz kolejnej, zgodnie ze schematem z obudowy (tutaj 87).

 

h1897.jpg

 

P.S.

Niestety nie mam na tym komputerze schematu instalacji, więc tylko tak Ci moge pomóc - w czwartek będę miał już do wszystkiego dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak znalazłem. Powinno to wyglądać tak:

przekaznikjn2.gif

 

Na obu dolnych wyprowadzeniach na schemacie powinno pojawić się +12V po przekręceniu kluczyków w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nol, Strzał w dziesiątke!!!!!!!!!!

Przekaźnik(w moim wypadku 213 zamówiony.Tymczasowo zmostkowany!

Wszystkie usterki ustąpiły

 

PS.Proponuje dać temat do FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że udało mi się pomóc :)

 

Temat leci do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wiele pytań o zmostkowanie dodaje jeszcze opis ,jak to zrobić :)

 

Aby zrobić obejście do testów,należy wziąść kabelek(sr około 1mm) rozizolować końce i połączyć pin 6 i 7 .Tak jak zaznaczyłem na fotografii

 

 

beztytuutc1.jpg

 

Uwaga!!!

Usterka ustąpi,ale wyjęcie kluczyka ze stacyjki nie spowoduje odcięcia wycieraczek i kierunkowskazów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko zalałem zbiornik od spryskiwaczy płynem bo juz denerwowała mnie wiecznie swiecąca lampka :/ po około 2 tygodniach czasu spryskiwacz przestał dzialac. ( cała reszta działa) gdzie szukac błedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubus37

witam mam delikatny problem a mianowicie od pewnego czasu po odpaleniu auta pracuja mi wycieraczkiw trybie czasowym nawet jak manetka jest ustawiona na neutralu,pomuzcie w czym problem tkwi czy to wina manetki czy moze przekaznika tylko:help:help:help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o wstawienie na nowo zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności