Skocz do zawartości
mkpol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono, myślę nad zakupem tego PASSATA

Potrzebuję jednak jakiejś porady lub przestrogi na co zwrócić uwagę. 

Edytowane przez Fornal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "forumowiczów",

 proszę was o podpowiedzi, opinie na temat kupna Passata z poniższego linku,

 będę szczery ,że myślałem w podobnej kwocie kupić avensisa z końcówki produkcji , konkretniej benzyna 1,8.

 szukając oferty wpadł mi w oko poniższy Passat z małym przebiegiem, nie ukrywam ,że bardziej mi się podoba i jest bardziej komfortowy,

 moje pytanie nt. tego konkretnego modelu co sądzicie , jest silnik też 1.8 benzyna , też podobno oszczędny , skrzynia manualna , podobno też "bezpieczniej"   , tylko nie wiem jak w rzeczywistości z problemami natury elektrycznej, czy jest duże ryzyko z zamawianiem lawety na autostradzie. Pytam się dlatego bo znajomy z ASO skody twierdzi ,że np. Octavie nowsze mają problem i czasami się w czasie jazdy potrafią otwierać, zamykać szyby , hamulec ręczny się włączy itp.

 wiem ,że Passat to nie Octavia , ale wolę się upewnić..., poniżej link,

 https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 bardzo proszę o radę , opinię itp.

Pozdrawiam,

 Michał,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik fajny, dobrze pracuje na lpg.

Największym.minusem passata to jest ujowe zawieszenie, twarde, dudniace, spasowanie plastików tez pozostawia wiele do życzenia, ktore lubia strzelać na mocnych  nierównościach, albo wqurwiac przy basach.

Za to wygłuszenie w trasie całkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra… czy to 180KM czy 220KM? Oznaczenia sugerują wyższą moc jak dobrze pamiętam (TSI czerwony). 

@Jericho, rozumiem, że masz na myśli gaz z bezpośrednim wtryskiem? To nie jest chyba ten sam silnik co 1.8T który wręcz idealnie współpracował z gazem o bezpośrednim wtrysku!?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gajdzi Te znaczki na klapie TSI (wszystkie 3 litery czerwone) sugerują wręcz 272KM w tym roczniku. 

moje 220KM ma czerwone tylko dwie pierwsze litery w oznaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Gajdzi napisał:

Coś tu nie gra… czy to 180KM czy 220KM? Oznaczenia sugerują wyższą moc jak dobrze pamiętam (TSI czerwony). 

@Jericho, rozumiem, że masz na myśli gaz z bezpośrednim wtryskiem? To nie jest chyba ten sam silnik co 1.8T który wręcz idealnie współpracował z gazem o bezpośrednim wtrysku!?

 

 

Nie przywiązuje wagi do znaczku na kłapie.

A co do gazu to teraz kazde TSI idzie zagazowac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i szanuję Twoją opinię, ale wypowiadając się na forum gdzie często ludzie nie mają takiej wiedzy jak „starzy VAG’owcy” i zwracają się do nas z prośbą o sugestie i pomoc, to można to opatrznie zrozumieć. 

Pisząc, że „(…) kazde TSI da się zagazować”to równie dobrze można napisać, że każdy silnik da się zagazować w tym i diesla - kwestia kosztów i ew. problemów. Stąd poprosiłem o rozwinięcie o jaki konkretnie silnik miałeś na myśli, 1.8T (pośredni wtrysk paliwa) !=1.8TSI (bezpośredni).

z góry dziękuję za wyrozumiałą odpowiedź.

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG tak-tylko czy to się opłaci?Instalacja droga,bo 8 wtryskiwaczy-wtrysk DI+MPI,spala benzynę do chłodzenia wtrysków.Więc trzeba dużoooo jeżdzić żeby się zwróciło.

W 2017 to raczej 280 kucy bo 272 nie było w tym roczniku,a wskazuje na to choćby stary mib,bo dotykowy był dopiero po wakacjach 2017.Światła z tyłu też nie wyglądają na R-Line (ja mam inne i jest przedlift)

Ja miałem tsi 220 i odpuściłem lpg choć jeżdżę bardzo dużo.

Edytowane przez yogibabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auta nie będę gazował, szukam benzyny.

silnik 1.8  Passata B8 , z tego co się dowiedziałem z forum to jest poprawiony względem poprzednich,

 r-line to podobno tylko tyle ,że ma listwy chromowe dodatkowe itp.

 mnie bardziej chodzi , czy ogólnie jest do polecenia ( jeżeli w ogóle da się to z "internetu"  ocenić)

 i czy z waszego doświadczenia  Passaty z tego rocznika mają jakieś denerwujące awarie (np. elektryka),

poniżej jeszcze raz link do tego ogłoszenia, z góry dziękuję

https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał 2.0 tsi.

Ja mam pakiet R-line i lampy tylne mam inne ...i w tym pakiecie są przyciemnione.

Jak polski salon to idzie sprawdzić historię jak serwisowany.

A jak jesteś zainteresowany tym egzemplażem to zleć jakieś firmie oględziny z raportem.

Tak z neta to ciężko coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz benzyny, i nie zamierzasz jakoś super szaleć, i nie potrzebujesz się ściągać to 1.8 w zupełności wystarczy, zbiera się całkiem przyzwoicie i spalanie ma optymalne, napewno mniejsze niż 2.0. Ja sam mam już ponad 3 lata 1.8 z dsg, przebieg już 185 tys km rok 17 i poza pompa wody, która i w 2.0 pada to nic nie robiłem poza eksploatacja, olej co 15 tys km w skrzyni co 60 i wszytsko śmiga. Też rozglądałem się za 2.0 ale w końcu się zdecydowałem na 1.8 i nie narzekam. Tak więc śmiało moge polecić ten silnik z dsg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedział bym że 2.0 pali dużo więcej niż 1.8.Mi wychodziło średnio 7,4/100km przy mocy 220 koni w dsg.

A olej to co 10 tysi to max .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 17:17, mike michał napisał:

auta nie będę gazował, szukam benzyny.

silnik 1.8  Passata B8 , z tego co się dowiedziałem z forum to jest poprawiony względem poprzednich,

 r-line to podobno tylko tyle ,że ma listwy chromowe dodatkowe itp.

 mnie bardziej chodzi , czy ogólnie jest do polecenia ( jeżeli w ogóle da się to z "internetu"  ocenić)

 i czy z waszego doświadczenia  Passaty z tego rocznika mają jakieś denerwujące awarie (np. elektryka),

poniżej jeszcze raz link do tego ogłoszenia, z góry dziękuję

https://pewneauto.pl/oferta/volkswagen-passat/188745

 

 

wersja golas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo przyszło mi do głowy. Tzn. Passat sam w sobie jest bogato wyposażony (3-strefowy climatronik, elektryczny ręczny + auto hold itd) ale patrzę na pierwsze zdjęcie i rzucają się w oczy duże fele, znaczek Rline, zapowiada się dobrze a za chwile wlatuje foto wnętrza i dostaję "flash from the past" - no jakbym patrzył na swojego poprzedniego Comfortline z 2015... Radio discovery media 6", brak kamery cofania, manual....brak android auto??? Ja wiem że można bez tych rzeczy żyć ale wymieniłem paska 2015 na paska 2020 i takie rzeczy jak bezprzewodowe android auto, automat czy nawet większy wyświetlacz to dla mnie nowy poziom luksusu - ekran 8" diametralnie zmienia wygląd wnętrza, sam zobacz jak mój Comfortline wyglądał po wymianie ekranu + czarna ramka


1689842195332.thumb.jpg.47de7f7ac17c84a2f501fa60ba05f75e.jpg

 

Nie dałbym 85k za to auto z linku - co by nie mówić, ładnie prezentuje się z zewnątrz (choć czarny kolor jest ciężki w utrzymaniu) za to środek wygląda biednie na obecne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności