Skocz do zawartości
mkpol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli auto nie miało jakieś „bogatej” historii serwisowej to przy tym przebiegu jest duża szansa ze będzie wszystko ok technicznie. 

pamietaj tylko ze skrzynia ma suche sprzęgło, ale zakładam że przyczep tym ciągał nie będziesz :)

jeśli chodzi o szkody, to pierwsza to zakładam ze to była sama szyba (bo światowa są high led, wiec masz kamerę w szybie).

tylna klapa jest lekko uniesiona - musiałbyś zobaczyć na gumowych kółeczkach czy są się ja obniżyć, wtedy powinni być ok. bo patrząc bo wycenie szkody to raczej kosmetyka (parkingowa?)

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem raport z ASO i niestety nie ma wzmianki o tych dwóch zdarzeniach. Czyli robione poza ASO. Po robić naprawy poza ASO w niemalże nowym aucie? (Auto z 2019, zdarzenia 2020). Chodzi o utratę zniżek AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są szkody zgłoszone do ubezpieczalni. ASO coraz mniej pisze do książek serwisowych aut - mój przykład: puszczach rozrząd w 2.0 TDI (190KM) - 3 reklamacje i ostateczna wymiana rozrządu oraz wymiana pompy wody (na moje życzenie, odpłatnie). Zero informacji w elektronicznej książce samochodu.

Na YT (SaturdayCarFever?) chyba wspominał jak jego problemy z systemem car audio tez nie były wykazane w książce.

czego się dziwić… auto z „dużą” książka serwisową tez ciężko sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jestem zainteresowany autem z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-150km-comfortline-salon-polska-1wl-serwis-navi-vat23-ID6FHrTP.html?fbclid=IwAR0nd72wuzScOZ6VFb9_ltMV4cRhhj3PFWSp2sa1KZCcLoLONmqvZ5jBXx8

VIN: WVWZZZ3CZKE013269

Data pierwszej rejestracji: 20.09.2018

Nr. rej.:WU9606G

Co możecie powiedzieć ?

Ja niestety jestem kompletnie zielony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adrew1990 napisał:

Cześć wszystkim!

Jestem zainteresowany autem z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-2-0tdi-150km-comfortline-salon-polska-1wl-serwis-navi-vat23-ID6FHrTP.html?fbclid=IwAR0nd72wuzScOZ6VFb9_ltMV4cRhhj3PFWSp2sa1KZCcLoLONmqvZ5jBXx8

VIN: WVWZZZ3CZKE013269

Data pierwszej rejestracji: 20.09.2018

Nr. rej.:WU9606G

Co możecie powiedzieć ?

Ja niestety jestem kompletnie zielony:)

chcesz kupić samochód z praktycznie każdym elementem do lakierowania?

Przy każdym spojrzeniu na samochód będziesz się denerwował że coś jest z nim nie tak. Poszukaj czegoś starszego ale w lepszym stanie, bo rocznik to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, Bartibarti said:

chcesz kupić samochód z praktycznie każdym elementem do lakierowania?

Przy każdym spojrzeniu na samochód będziesz się denerwował że coś jest z nim nie tak. Poszukaj czegoś starszego ale w lepszym stanie, bo rocznik to nie wszystko.

Mam znajomego, który może to dla mnie zrobić. Bardziej zastanawia mnie np. wersja to nie jest chyba Comfortline ?

Najważniejsze dla mnie to to aby nie był po wypadku tj. był bezpieczny i sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adrew1990 napisał:

Mam znajomego, który może to dla mnie zrobić. Bardziej zastanawia mnie np. wersja to nie jest chyba Comfortline ?

Najważniejsze dla mnie to to aby nie był po wypadku tj. był bezpieczny i sprawny.

wersja to trendline z jakimiś dodatkami, czyli najniższa opcja wyposażenia. Wszystko zależy czego potrzebujesz.

Najlepiej to zakup od kogoś z forum czy z jakieś grupki na fb raport z ASO i w cenie kilkudziesięciu zł dostaniesz kompletną historię serwisową oraz kompletny opis i składniki wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bartibarti said:

wersja to trendline z jakimiś dodatkami, czyli najniższa opcja wyposażenia. Wszystko zależy czego potrzebujesz.

Najlepiej to zakup od kogoś z forum czy z jakieś grupki na fb raport z ASO i w cenie kilkudziesięciu zł dostaniesz kompletną historię serwisową oraz kompletny opis i składniki wyposażenia.

Jestem teraz w ASO. Był regularnie serwisowany. Najpoważniejsza rzecz we wpisach to wymiana uszczelniacza wału korbowego od strony rozrządu przy 85 tys. km.

Edytowane przez Adrew1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

jestem zainteresowany kupnem swojego pierwszego Passata. Konkretnie chodzi mi po głowie ta sztuka:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-wzorowy-alltrack-2-0tdi-4motion-salon-polska-pol-skora-dsg-navi-max-ID6FNHn1.html?fbclid=IwAR3RdSSCAmMjbr-XcEVbe_WKN7XmMwyVezl9vyD1JJPuI_YoNH0O0i9ZxkM

 

Jakieś rady na co szczególnie zwracać uwagę w tym modelu? Może coś rzuca się w oczy po zdjęciach. A może ktoś już go oglądał?

Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie można zarzucić temu egzemplarzowa, to nie przygotowania do sprzedaży - idealnie lśni, jak nowe 🤪 z przebiegiem ~180k - tutaj sprawdź przedni zderzak i lampy, czy są jakieś delikatne uszczerbki od kamyczków/piasku z drogi - jeśli nie to będzie ciekawe jak ktoś zrobił taki przebieg. To samo z lampami przód - ja mam 125kkm i widać na lampach odciski po kamyczkach. 

ze zdjęć, przynajmniej na moje ono, to za dobrze wyglada (jak na firmowe auto). 

jedz na jazdę testowa, sprawdź:
- dwumase (czy nie stuka)
- zapytaj o rozrząd (była wada z napinaczem)
- sprawdź czy nie szarpie DSG z 4 na 3
- jak dsg się zachowuje na zimnym
- czy hamulce z tylu bie sa spalone (wada passatów i superb)
- czy nie cieknie na łączeniu skrzynia-silnik (wada)

powyzsze nie dyskwalifikuje auta, ale daje Ci pogląd na potencjalne koszty!

sprawdz jeszcze historie po VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gajdzi napisał:

jeśli nie to będzie ciekawe jak ktoś zrobił taki przebieg.

jako że sprzedaję obecnie swojego passata z końcówki 2015r z przebiegiem 169tyś i nie mam uszczerbków od kamyczków na szybie, masce czy lampach powiem, że to bardzo proste: w moim przypadku były to codziennie dojazdy do pracy po 40km w jedną stronę, z prędkością < 100km/h. Rocznie ok 25kkm robiłem, więc przebieg 180kkm przy 7 letnim aucie naprawdę nie musi oznaczać jazdy po niebieskich autostradach i obitego przodu ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2023 o 22:23, Gajdzi napisał:

- sprawdź czy nie szarpie DSG z 4 na 3

Mam w moim taki problem. Wiesz może co jest przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie nie odpowiem Ci czym to jest spowodowane, ale wiem że VW ma na to TPI (czyli innymi słowy wiedza o tym). U mnie zrobili tak że auto zrzuca bieg na niższych obrotach co powoduje że szarpnięcie jest mniej odczuwalne. 

Co ciekawe, najpierw chcieli mnie skasować za „przeprogramowanie skrzyni”, później jednak zrobili to w ramach przeglądu - auto miało 92 tys km i 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać wersję wyposażenia między trendline a comfortline? Myślałem, że mam comfortline, bo ACC, siedzenia ergo comfort, podłokietnik ze schowkiem i gniazdem usb itd. A ubezpieczalnia twierdzi, że takiej wersji w sedanie nie mają i jak seden 1.6 TDI to trendline, a comfort to tylko w kombi. Rocznik 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dzonzi napisał:

Jak rozpoznać wersję wyposażenia między trendline a comfortline

Najlepiej po kodach PR z wlepki. A jak nie to podaj vin to Ci sprawdze

image.png.def6f015f561425b272c0f15efe55f5e.png

Edytowane przez jeżutp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje passata b8 w benzynie z dag. Nie mam wygórowanych wymagań.

Jestem z Gdańska i natrafiłem na taki okaz;

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-fabryczne-webasto-pierwszy-wlasciciel-bardzo-dobry-stan-mechaniczny-ID6FiD5D.html

Na początku kosztował prawie 60tys, trochę dziwne.

Sprawdziłem w cepiku i wygląda ok, zastanawiam się czy pojechać i go obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Shandral napisał:

Witam, poszukuje passata b8 w benzynie z dag. Nie mam wygórowanych wymagań.

Jestem z Gdańska i natrafiłem na taki okaz;

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-passat-fabryczne-webasto-pierwszy-wlasciciel-bardzo-dobry-stan-mechaniczny-ID6FiD5D.html

Na początku kosztował prawie 60tys, trochę dziwne.

Sprawdziłem w cepiku i wygląda ok, zastanawiam się czy pojechać i go obejrzeć.

Fajnie że ma Webasto , top LED przód kamera na szybie navi . Ale wnętrze fotele to maskara ten comfortline to bieda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, karolek_ust napisał:

Fajnie że ma Webasto , top LED przód kamera na szybie navi . Ale wnętrze fotele to maskara ten comfortline to bieda 

Akurat to mi nie przeszkadza. Nie posiadam garażu, auto trzymam na zewnątrz i weba sto było by super. Bardziej mnie martwi technicznie.

No I on miał na początku roku przebieg 190 tyś i teraz w grudniu również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Shandral napisał:

Akurat to mi nie przeszkadza. Nie posiadam garażu, auto trzymam na zewnątrz i weba sto było by super. Bardziej mnie martwi technicznie.

No I on miał na początku roku przebieg 190 tyś i teraz w grudniu również?

Noo to albo nie jeździł albo jeździł z pastylka by nie nabijało KM. Powiem tak Gdańsk to miasto studzienek torowiska i zawieszenie tam to będzie zmęczone mocno o ile nie było robione nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karolek_ust napisał:

Noo to albo nie jeździł albo jeździł z pastylka by nie nabijało KM. Powiem tak Gdańsk to miasto studzienek torowiska i zawieszenie tam to będzie zmęczone mocno o ile nie było robione nic 

Coś o tym wiem, praktycznie co roku coś muszę robić w zawieszeniu (megane3) a poruszam się gównie po mieście.

Zdaję sobie sprawę że będę musiał coś włożyć na start.

Po głowie chodzi mi również skorzystanie z oględzin pojazdu np. motokontoler itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności