Skocz do zawartości
mkpol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten jest jedynym miejscem, w którym możecie zamieszczać linki do ogłoszeń konkretnych egzemplarzy samochodów z prośbą o wyrażenie o nich opinii. Temat będzie czyszczony raz w miesiącu, gdyż ogłoszenia bardzo często się dezaktualizują i linki stają się nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Mam pytanie odnośnie tego samochodu. https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-b8-var-highline-r-line-2-0tdi-190km-4x4-dsg-navpro-panorama-dynaudio-ID6EkUtG.html

Ile realnie są warte takie egzemplarze? Mamy teraz trochę szaleństwa na rynku samochodów używanych i wiem, że niektórzy to lecą z ceną ostro. Szukam passata z podobnym wyposażeniem, silnikiem 190KM, 4x4 w DSG i zastanawiam się ile mogą być warte. Wiem, że tutaj cena ostro przesadzona. Zresztą ogłoszenie już wisi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj realna cena to w zależności od rynku. Chociaż przyznam szczerze, że identycznie wyposażony model, z przebiegiem 40 tys km, ale 1,5 roku temu można było kupic za 120 tys zł. 
 

tutaj biorąc pod uwagę przebieg i rok… powiedziałbym ze realna cena to okolice 100tys zł. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze doradźcie:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-volkswagen-passat-1-4-tsi-150-km-comfortline-ID6Ejfwf.html

1 użytkownikiem był salon - samochód demo - sprzedany przy 8k km
2 użytkownik prywatny - od 2018 do 2022 zrobił ~60kkm (nie serwisowany w ASO niestety)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Sergiej said:

2 użytkownik prywatny - od 2018 do 2022 zrobił ~60kkm (nie serwisowany w ASO niestety)

Nie jestem pewnien czy to aż tak źle, ponieważ aktualnie walczę z VW aby wkoncu usunęli problem piszczącego rozrządu - 3 razy w serwisie, importer zgodził się na wymianę w ramach „dobrej woli” a serwis odmówił naprawy bo „za dużo narzekam” i nie widzę pozytywnego nastawiania serwisu do rozwiązania mojego problemu!

obsluga klienta w VW jest naprawdę na niskim poziomie. Najlepiej sprzedać auto i zapomnieć o temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Jedynie zastanawia kwestia przebiegu wpisanego w ogłoszeniu, a pokazanego na zdjęciach. Albo wkleił stare zdjęcie i nie zwrócił na to uwagi, albo co gorsze sprzedaje go od 13tys kilometrów...

Mimo to, wg mnie  - patrząc na zdjęcia - nie ma się do czego przyczepić...

Edytowane przez prezess7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na to  zwróciłem uwagę. Co gorsza patrząc jak zielono jest dookoła to wydaje się, że właśnie od 13tyś km go sprzedaję. Coś musi być nie tak.

Znalazłem jeszcze takie dwie sztuki:

https://www.autoscout24.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-highline-aut-leder-led-hup-standh-diesel-niebieski-76844e0d-e4cf-4151-afb3-16c656959a8d?utm_source=web-share&utm_medium=copy&utm_campaign=share

https://www.autoscout24.pl/oferta/volkswagen-passat-passat-2-0-tdi-176-kw-virtual-allrad-led-pan-led-diesel-czarny-643a0d6c-7c4c-494d-8fe8-7c62203e55e8?utm_source=web-share&utm_medium=copy&utm_campaign=share

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy najlepszy, poczekaj na fotki do niedzieli i dzwoń lub jedż oglądnij, vin też sprawdz darmowo i płatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styrene bo niekoniecznie może używane przez właściciela albo nie do tego co trzeba (firma?).

 

> Gwarancja 12msc das welt auto. Zawsze to na jakiś plus.

wczytaj się dobrze!!!!

 

> Mam historie serwisową z ASO, 

wiesz ze tam nie ma nic o tzw. naprawach z dobrej woli VW, np. piszczącym rozrząd, hamulce tył czy szarpiąca skrzynia. Zero, ani słowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam na oku dwa konkretne egzemplarze Passata B8. Wklejam linki poniżej i na wstępie zaznaczam że dla mnie osiągi pojazdu to rzecz trzeciorzędna. Najważniejsze jest bezawaryjność i żywotność pojazdu. 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-trendline-2016r-1-4-tsi-125km-salon-pl-fv23-ID6EQvYm.html

Ten samochód sprawdzałem i według autobazy na początku roku był bity z tyłu wartość szkody wyceniana na jakieś 5 - 7 k pln. Bardziej martwi mnie to że w listopadzie 2021 nie przeszedł przeglądu. 10 dni pózniej przeszedł przegląd pozytywnie w tej samej stacji no ale jednak coś musiało być na rzeczy

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-4-tsi-150km-kombi-salon-polska-bezwypadkowy-serwisowany-ID6EPp2Y.html

 

W tym egzemplarzu trochę martwi mnie paradoksalnie niska cena. Sprawdzałem go w autobazie i niby wszystko ok. 

 

Jak myślicie który z tych egzemplarzy jest mniej podejrzany jeżeli chodzi o zakup?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi ma przebieg >200k stad tez nizsza cena za mlodszy rocznik i sprzedaje Hyundai wiec pewnie wzieli z rozliczeniu i chca sie go pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co myślicie o https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2018-salon-polska-bezwypadkowy-jestem-pierwszym-wlascicielem-ID6F25cu.html

Niepokoi mnie niska cena, a po drugie numer telefoniczny wskazuje na "CSP-Centrum Samochodów Powypadkowych", a użytkownik na otomoto to "Kancelaria Radcy Prawnego Katar", trochę to dziwne...

 

To jakiś przekręt, gość nie chciał podać gdzie można samochód obejrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje kupić tego passka. Krotowski daje roczna gwarancje w razie uszkodzeń.

Przebieg 133k. 2.0 TSI 280hp. 90k nie jest małą kwotą i nie chciałbym wtopić :D

Jak z zjedzeniem oleju? Możecie doradzić.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-limousine-highline-4-motion-2-0-tsi-280-km-dsg-salon-pl-ID6Eq5kM.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z olejem już tu praktycznie nie występuje, ale też zależy wszystko od tego jak ktoś jeździł autem. W 2.0 tsi dosyć często pada pompa katalizator powyżej 150 tys km, i lubi cieknąć pompa wody (pompa często na gwarancji była robiona) a tak to nie powinno nic się dziać z tym silników, ale to tak jak mówię wsyztsko zależy jak ktoś dbał. Jeśli jest znana historia auto to można śmiało brać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 100 000 zł za Passata z 2015??? Ambitnie podchodzisz do tematu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dawno nie kupowałeś auta 🤪

takie są obecne ceny za sztuki, które dobrze rokują - rynek rządzi się swoimi prawami!

@radziu784, jeśli nie chcesz wydawać fortuny na Passata, przemysł dokładnie co chcesz z wyposażenia. Obawiam się że jeśli będziesz używał Apple car play albo android auto to digital Dashboard ustawisz raz i zapomnisz.
 

Ale jako wlasciel Passata, dzisiaj szukam już coś hybrydowego, np. Toyota Corolla. Ale to auto innego segmentu. Jeśli miałbym szukać następcę Passata w sedanie to chyba bym wybrał Toyote Camry. Szkoda ze tego modelu nie ma w kombi. Sorry za off-topic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w zasadzie nie wiem jakie pytanie mam zadać. Czy waszym zdaniem warto? :)

link do ogłoszenia

 

jeżeli chodzi o moje wymagania to stan karoserii jest na miejscu drugim. Pogodziłem się z tym, że jakiekolwiek auto bym nie kupił i tak będzie obite i porysowane przez "nieostrożnych" mieszkańców osiedla :) Po potyczkach z moją aktualną skodą 1.8 TSI z początków produkcji (2010 r.) szukam auta, które nie przywita mnie w losowych momentach "check oil level" albo "check oil pressure".

historia-pojazdu-VOLKSWAGEN-20230219_073610.pdf

edit:

 

dodatkowo były dwie szkody, dodaje do załącznika.

widzę dopiero teraz, że lewa lampa jest kiepsko spasowana z drugą częścią lampy z klapy, ale nie wiem czy powinienem się tym martwić. Biorąc pod uwagę koszt 5-7k za szkodę to chyba szkoda nie była znacząca?

 

szkoda.png

Edytowane przez frankja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności