Skocz do zawartości
kamskam

Pytanie do użytkowników PASSAT COMFORTLINE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam kilka pytań, planuje zakup Passata Comfortline siedziałem już w Higline Alcantara, Highline skóra, skóra wentylowana, Comforline, Trendline. Generalnie szkoda mi trochę pieniędzy na Highline, ale pytanie jest następujące czy nie czujecie, że siedzenie Comfortline jest jakby wypukłe i daje wrażenia czegoś pod nami ? Z kolei Alcantara wg mnie najbardziej uciska boczki, a najlepsza jest według mnie pełna skóra i ew Trendline, a najlepszy Comforline tylko ta wypukłość. Co o tym sądzicie?

 

Dodatkowe pytanie czy podgrzewana szyba nie blokuje sygnału GPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba blokuje, już o tym pisaliśmy, ja mam kamerkę w tym czarnym kropkowanym miejscu obok lusterka i jest prawie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając podgrzewaną szybę mogę zapomnieć o nawigacji z telefonu ? I podłączeniu jako obraz smartfona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kamskam napisał:

Czyli mając podgrzewaną szybę mogę zapomnieć o nawigacji z telefonu ? I podłączeniu jako obraz smartfona ?

E tam, u mnie działa prawidłowo mimo podgrzewanej szyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od 18 lat z podgrzew szybą i  12 lat z navi 

Zero problemów 

tel tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozumiem tą bez drucików? Tą specjalną co jezt w B8 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  fordach jest drucik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale właśnie w opisie masz ze masz Passata wiec myslalem ze piszesz o B8 ze tez miales z podgrzewana szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie pierdół, ta szyba w passacie blokuje sygnał GPS , a to za Navi działa w telefonie to jest dość oczywiste, bo telefon nie tylko wykorzystuje sygnał GPS ale także sygnał komórkowy. Zależy też od umiejscowienia jakiegoś odbiornika, jak jest na samej górze i przy szybie to lipa, jak na dole to sygnał też dociera z innych stron, odbija się. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szyba w VW faktycznie częściowo blokuje sygnał GPS/GSM, ale nie ma tragedii. Ja mam problem z otwarciem bramy wjazdowej z pilota, więc nie jest to ściema (problem zupełnie nie występuje w innych autach), ale nie mam najmniejszego problemu z GPS/GSM. Dodam, że telefonu nie trzymam w tej kieszonce do wzmacniania sygnału bo jest niewygodna. Więc na codzień to zupełnie nie stanowi problemu.

Natomiast sama szyba działa w moim odczuciu gorzej niż wersja z drucikami - o ile w fordzie w większości wypadków wystarczy poczekać 30-45s to w passacie nawet niezbyt duży szron wymaga 2-3minut. Nie miałem jeszcze okazji testować przy dużym szronie / lodzie, ale nie zdziwiłbym się gdyby to miało zając z 10 minut. Biorąc pod uwagę cenę tego wynalazku (3,3k, wraz z instalacją telefoniczną) to zdecydowanie wolałbym dopłacić do lepszych foteli albo innego gadgetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba jak dla mnie dodatek must have, raz było dobre - 25, wyszliśmy z knajpy i wszyscy moi koledzy byli w połowie skrobania przedniej szyby a ja już mogłem odjechać, sprawdź jeszcze raz ale działa dużo szybciej niż w Focusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, paolokos napisał:

Szyba jak dla mnie dodatek must have, raz było dobre - 25, wyszliśmy z knajpy i wszyscy moi koledzy byli w połowie skrobania przedniej szyby a ja już mogłem odjechać, sprawdź jeszcze raz ale działa dużo szybciej niż w Focusie.

No właśnie nie mialem okazji tej zimy, odpalilem to raptem dwa razy. Za pierwszym razem to były jakieś pierwsze przymrozki i porównywałem ze starym focusem u kumpla, wynik był porażający - ta mała warstwa szronu w focusie znikneła po jakis 20 sekundach, w moim pasku zajelo to blisko 2 minuty. Wręcz zastanawiam się czy z tym nie pójść do serwisu albo coś :-)

Inna kwestia to że podgrzewana szyba tak czy inaczej jest fajnym gadgetem - ale korzystasz z niej kilka razy w roku. Na fotelach siedzisz codziennie, więc gdybym miał wybierać to wybrałbym fotele, albo elektryczna klapę czy inne wynalazki z których korzysta się znacznie częściej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z niej w kazdy słoneczny dzień?, w zimie też zdarza się, że pada deszcz, który od razu zamarza, zamiast ogrzewania na full, lepszy efekt daje podgrzewana szyba, dla mnie jak powiedziałem, rewelacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się wymienić szybę bez ogrzewania na tę z ogrzewaniem? Czy to za dużo kosztownego zachodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej  webasto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, webasto bedzie kosztowalo tyle co tutaj sama szyba :D nie mowiac o reszcie gadgetow. na pewno da sie to zrobic, ale nie sadze zeby to bylo tanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2018 o 19:10, galux20 napisał:

To już lepiej  webasto? 

Webasto to inna liga, nie wiem dlaczego u nas tak mało popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie każdy tego tak naprawdę potrzebuje. Moje auto stoi w garażu i zimą ma zawsze te +15st na 'starcie' wiec Webasto mi nie potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a najlepszy Comforline tylko ta wypukłość. Co o tym sądzicie?

 

Mógłbyś bardziej rozwinąć myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności