Skocz do zawartości
viperpl

Buczenie przy wyższych prędkościach (Sedan)

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B8 sedan 2.0 TDI

Testowany na oponach letnich oraz zimowych. Opony niewyząbkowane, w stanie bdb. Testowałem na różnych odcinkach dróg.

Od prędkości 160 km/h pojawia się dokuczliwe, jednostajne buczenie, które zagłusza szum wiatru i szum opon. Na zimowych buczy mocniej niż na letnich.Przy 180 km/h buczenie staje się wręcz nieznośne. Żadnych drgań oraz niepokojących zachowań brak. Wystarczy zwolnić do ~ 140 km/h i problemu nie ma. Oglądałem przy ostatniej zmianie opon dokładnie auto od spodu i wszystkie osłony są na swoim miejscu.

Miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyząbkowane opony  ?

Ja mam  coś takiego po 15 tyś

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to wina opon a nie samochodu, znajomy miał coś podobnego (założył jakieś chińskie), zmienił opony na porządne i było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony letnie to continental - na tych oponach wyjechał z salonu.

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy lepszych oponac h

Szybciej  dochodzi  do ząbkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba szukać przyczyny , opony zimowe i letnie były by wyząbkowane , mało prawdopodobne  ? 

Może to ta słynna listwa/osłona co w bitdi ?  Może. w 150 HP objawia się przy innych prędkościach ? 

Ja miałem przy 140 buczenie i była to ta listwa nad chłodnicą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dirve napisał:

Ja miałem przy 140 buczenie i była to ta listwa nad chłodnicą 

u mnie to samo - na hasło "buczy powyżej 140" w ASO od razu umówili termin naprawy gwarancyjnej - jest to chyba "kierownica powietrza" - znany problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie powyżej 140/h to 100% opony letnie fabryczne pirelli.Na zimówkach zawsze cisza nawet ponad 160. Co ciekawe to buczenie na pirelli  nie zawsze występuje ale trasa do niemiec przy 160/h wykończyła mnie, a buczenie na prawdę jest głośne.Opony sprawdzali i nie są wyząbkowane.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Non stop jakieś problemy. czy ludzie mają inne wymagania czy jakość spadła ta drastycznie. wydaje mie jakość. nadmienię tylko przednia szybę - 18 letni Seat Leon - szyba zniszona, odłamki etc. roczny passat - szyba znszona jak Seat 18 letni!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, skoczek1213 napisał:

jakość spadła ta drastycznie.

Dokladnie tak - producenci opon dokladaja gowno litu, zamiast dobrych mieszanek etc. Producenci aut skapia na czesciacj i jakosci montarzu etc.

co do szyby - passat 100 tys jazda autostradowa i szyba nadaje sie do wymiany, maska i zderxak do lakierowania,a chrom do wymiany, i znaczek rline rowniez do wymiany  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyciągnąłem z garażu mojego japońskiego 25letniego klasyka z przebiegiem 300 tyś. Umyłem dokładnie przednią szybę żeby sprawdzić stan i porównać z nowym passatem. Szyba jest fabryczna i jest parę małych odprysków ale ani jednej rysy po wycieraczkach czy jakichkolwiek innych, a kupiłem auto po kilku wł. i ostatni był fleją. Natomiast w pasku jest już ich mnustwo zwłaszcza widać to pod słońce, a obchodzę się jak z jajkiem i tylko ja jeżdżę. Uważam że to podlegać powinno gwarancji i powinno być uważane jako wada fabryczna.W żadnym aucie nie miałem tyle rys. na szybie. Tak poza tym mam b.dużo odprysków a nie latam po autostradach. Po prostu producent szyb chyba zrobił fuszerke i są jakieś słabe.Ciekawe jak z modelami 2017 czy 2018 i Arteonem.Zbliża mi się przegląd i nadmienie ten problem.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba w passacie to porażka, pod słońce mało co widzę bo cała w drobniutkich rysach a mam tylko 110 tys przebiegu. Tak samo słaba jakość uszczelek na zewnątrz auta. W kilku miejscach odstają mi na łączeniach i nic nie mogę z tym zrobić, i listwy zbierające przy szybach, jak otworzę i zamknę szybę to mam całą w błocie. Szczerze to rodziców 14 letni fiat nie ma uszczelek w gorszym stanie niż mój 3 letni passat.

jutro powstawiam zdjęcia moich mankamentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, goalabek napisał:

bo cała w drobniutkich rysach a mam tylko 110 tys przebiegu.

pisałem wyżej / mam to samo :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamacji opon to sam się dziś dowiedziałem w ASO i specjalista mi doradził żebym przemęczył do końca te opony bo będę miał kupę problemów czyli odsyłania opon, przekładek itd. ,a może w końcu wyjść, że nic nie wykryją i nie uznają reklamacji.  Tak poza tym ASO odsyłało mnie to serwisu Pirelli, a Pirelli do ASO VW bo tu kupiłem auto z tymi oponami.

Z szybami też nie przejdzie bo jak twierdzą piasek itd itd., czyli ten typ tak ma, a ja na przyszłość wyciągnę wnioski za traktowanie klienta przez VW albo raczej pożegnam się z tą marką, która wsadza do nie taniego przecież auta wadliwe drogie opony premium i szyby, które ewidentnie się rysują.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej pisałem, wstawiam zdjęcie mojej szyby, trochę brudna jest ale mimo wszystko widać pełno rys, zastanawiam się nad wymianą szyby bo już słabo widać pod światło

 

20180504_192447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auto to była Honda Civic. Po 3 miesiącach były już rysy na szybie. Tak teraz są robione auta. W hondzie odpryski na lakierze robiły się od samego patrzenia na auto ;)

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z buczeniem powyżej 140km/h. Dźwięk jakby gdzieś pod maską chodził głośny odkurzacz. Samochód nowy, 300km przebiegu dopiero. Co to może być? Opony mam założone Conti Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2018 o 21:01, Lihu napisał:

u mnie to samo - na hasło "buczy powyżej 140" w ASO od razu umówili termin naprawy gwarancyjnej - jest to chyba "kierownica powietrza" - znany problem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomogła wizyta w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogła gwarancyjna wymiana części przez ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności