Skocz do zawartości
Jazzozwierz

benzyna 1.8 ADR głośna praca - pytanie o głowicę

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

ostatnio zaliczyłem małą awarię Passerati z tym silnikiem (1997r) - wyciek oleju na pasek rozrządu, zerwanie zębów i puknięcie tłoka w dwa zawory wydechowe, bez większej masakry, choć właściwie to bez znaczenia. Silnik drugi kupiłem nieco wcześniej i powoli go remontowałem, ale ze względu na awarię nie do końca - dół jest zrobiony na tip top (panewki, pierścienie, 100% uszczelnień), głowica tylko splanowana, są lekkie luzy na prowadnicach zaworowych.

Problem polega na tym, że silnik po odpaleniu przez chwilkę klepie (ok. sekundy - szklanki), po chwili chodzi cichutko i równo aż miło na jałowym, niestety, po przygazowaniu hałas się solidnie zwiększa, najbardziej w okolicach 2000 obr., odczuwam spadek mocy w dużym zakresie, szczególnie właśnie w ok. 2000 obr. , powyżej 3000 obr. jakby trochę się stabilizuje, ale też rewelacji nie ma. Jedyne czego nie zdążyłem zrobić to głowica i tu najbardziej o ten stan rzeczy podejrzewam napinacz (058 109 088) i łańcuszek spinający wałki (058 109 229), ponieważ słychać jak czasem dzwoni o pokrywę - w najbliższym czasie zamierzam i tak wymienić te dwie rzeczy - czy problemy z taką pracą silnika mogą być spowodowane zdechłym napinaczem i jakie polecacie - na oryginał nie chcę wywalać tyle kasy. ??

Od remontu zrobiłem 6500 km - spalanie ok. 9,5l/100km, dziennie robię ok 90-100 km, brak ubytków oleju, nie dolewałem ani grama, leję syntetyk 5W40, silnik zakupiony przy przebiegu ok 210 tys km, brak oznak zużycia na wałkach rozrządu.

Pomożecie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompresje na garach trzyma ?

Ja bym to obstawiał skoro masz luzy na prowadnicach zaworowych. 

Edytowane przez adris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności