Skocz do zawartości
adris

diesel V Max 1.9 TDI AHU 90 Koni Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Właśnie będę się brał za doprowadzenie do porządku mojego passeratti.

Posiadam 4 biegowy Automat i tutaj moje pytanie. 

Czy to normalne że przy 120 km/h ma około 3 tyś obrotów i dalej nie pójdzie ? to znaczy, zastanawiam się czy wszystko gra ze skrzynią, ponieważ średnio wierzę w fakt że i owszem 90tka, pójdzie w granicach rozsądku góra 130km/h.

Skrzynia ma lekkie ślizgi, co jest spowodowane niskim stanem oleju, ale tak czy siak w obecnym stanie rzeczy nie ma sensu jechać na autostradę ponieważ jazda nawet przy 120km/h z 3 tyś obrotów to zajezdzanie silnika. 

Porównując manual tego samego motoru przy 140 ma około 2,5 tyś

To normalne przy tej skrzyni ? 

Seryjnie była taka krótka ?

Edytowane przez adris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adris napisał:

Czy to normalne że przy 120 km/h ma około 3 tyś obrotów i dalej nie pójdzie ?

 

To oczywiście nienormalne i nie jest to problem skrzyni, ale silnika, a konkretnie jego osprzętu. On pracuje w trybie awaryjnym zapewne.

A jak w skrzyni mało oleju to trzeba dolać.

 

 

Edit:

W ogóle jak mogłeś pomyśleć, że 120 km/h to maksymalna prędkość passata TDI, skoro to wartość osiągana przez Syrenę 105L z dwusuwem o mocy zdaje się 40 KM?

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jihad napisał:

 

To oczywiście nienormalne i nie jest to problem skrzyni, ale silnika, a konkretnie jego osprzętu. On pracuje w trybie awaryjnym zapewne.

A jak w skrzyni mało oleju to trzeba dolać.

 

 

Edit:

W ogóle jak mogłeś pomyśleć, że 120 km/h to maksymalna prędkość passata TDI, skoro to wartość osiągana przez Syrenę 105L z dwusuwem o mocy zdaje się 40 KM?

 

 

Aj. Nie zrozumielismy sie. 

Pisząc "dalej nie pojdzie" mialem na mysli fakt ze cisniecie auta do 150 km/h na 4,5 tyś obrotow to morderstwo. 

Po prostu chodzi mi czy ta skrzynia nie łapie zawiech jakis, nie wiem, moze bieg ucieło.. 

Wczesniej mialem fieste 1.4 to i owszem 130 na zegarku i 3 tyś obrotow na 5 biegu, ale to pudełko 1.4cm'3 a nie 1.9 cm'3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw podłączyć interfejs diagnostyczny i sprawdzić czy są i jakieś błędy w silniku lub skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jihad napisał:

Musisz najpierw podłączyć interfejs diagnostyczny i sprawdzić czy są i jakieś błędy w silniku lub skrzyni.

Podłaczałem, czysto. Chyba musi tak byc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności