Skocz do zawartości
sztylet

problem po odpięciu akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam formumowiczów,

Mam pewien problem z moim passatem B5 100km 97r. Chodzi o to, że byłem zmuszony odpiąć akumulator i po pononym podłączeniu pojawił się problem: zniknął zegarek i przebieg oraz nie podnosi się wskaźnik poziomu paliwa i temperatury. Reszta kontrolek działa tylko,że samochód nie chce odpalić. Tak jakby go immobiliser odcinał. Załapie na sekundę i gaśnie. Ma ktoś jakieś sugestiejak ten problem rozwiązać? Czy jest jakiś przekaźnik, który od razu po podłączneiu akumulatora załącza jakieś obwody? Może po zaniku napięcia otworzył się i już nie może zamknąć???? Już nie wiem o co mu chodzi. Gdyby ktoś mógł mi pomóc będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłacz jeszcze raz AKU na 15 minut, a potem podłącz i włącz zapłon na minutę. Potem spróbuj uruchomić auto. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc to nie dało. Akumulator był odłączony od godz 18. :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się udało. Miałeś rację StreamHD. Po około 10 minutach na zapłonie pocpykały jakieś przekźniki i wszystko jest ok. Dziękuje Ci bardzo. Nigdy bym na to nie wpadł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawnym aucie nie ma prawa tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że odpaliło ale też mi się wydaje, że to początek jakiejś awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak się wydaje. Przecież aukumlator powinno się móc odłączyć lub wymienić kiedy tylko komu pasuje. W ogólepod kierownica to jest meksyk. Jakieś centralki, kable poszykowane byle jak. Czyba ktoś mu alarm próbował wsadzić kiedyś. Jeszcze raz bardzo dzięuję i życze wszystkiego dobrego za odzew i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności