Skocz do zawartości
marcindriver

Nie działają głośniki basowe, kontrolka otwarcia drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Passata B5 FL, co może być przyczyną że nie działają wszystkie 4 głośniki basowe w drzwiach??, działają tylko te 2 niskotonowe małe w przednich.Poza tym nie pokazuje się kontrolka otwarcia drzwi prawych gdy je otworze i nie ma podświetlenia ani kabiny ani pod drzwiami. Co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może być mikrostyk w prawych drzwiach??jak to można sprawdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszego - bezpieczniki. Jak ja zrobiłem zwarcie w lampce tej dolnej w drzwiach to właśnie nie miałem światła ani w drzwiach ani w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bezpieczniki to wątpie, bo w innych drzwiach jak się otworzy to palą się lampki drzwi oraz kabiny w środku, tylko te przednie prawe drzwi coś nie tak, centralny też dobrze działa w tych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem, że siadły wszystkie drzwi i światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kostki pod plastikiem na nogę od kierowcy, wszystkie kostki ładne, sprawdzalem wyjmowałem ruszałem, żadnej zmiany w glosnikach basowch, sprawdzałem kable w przelotkach gumowych w drzwiach i tam też ruszalem we wszystkie strony, izolacja ok, nic nie zlamane (a przynajmniej tak mi się wydaje),

Niemożliwe żeby wszystkie 4 głośniki się spaliły przecież??..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vcds i odczytaj błędy.

Prawe przednie drzwi-siadła krańcówka w zamku-stąd nie działa oświetlenie itd. Niektórzy zamek naprawiają, ja jestem zwolennikiem wymiany zamka na nowy zamiennik-ok. 50-70zł na alledrogo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź :) czyli ta krańcówka to jest to samo co mikrostyk? czy ten zamek jest cięzki do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, marcindriver napisał:

Dziękuję za podpowiedź :) czyli ta krańcówka to jest to samo co mikrostyk? czy ten zamek jest cięzki do wymiany?

To jest mikrostyk który jest odpowiedzialny za funkcjonalność krańcówki. Zamek nie jest ciężki do wymiany, ale potrzeba klucza Spline M16 bodajże i calej reszty do zdjęcia metalowego poszycia drzwi. Na forum jest opisane jak wymienić zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te głośniki to też wina tego zamka czy po prostu jeszcze coś jest z czymś nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki to by należało sprawdzić pod innym radiem skoro kable są całe. Głośników z zamkiem nic nie łączy. 

Chociaż to też jest dziwne skoro małe działają. Małe są podłączone do dużych jeżeli masz ORi zestaw.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ori głośniki ci poprostu zdechły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio dziś podłączałem inne i  nawet prawie nowe, żadnej zmiany dalej to samo - czyli tył całkowita cisza, przód grają dwa malutkie, a basowe "coś tam" charczą jak wezmę głośniej radio

Może ktoś miał podobny przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki ze wszystkich drzwi łączą się tylko w jednym punkcie -  w radiu.   Na mój głupi rozum to musiały z tego radia zostać porażone prądem, który je ubił. No bo co innego może załatwić na raz wszystkie sekcje w aucie kiedy nie są one razem spięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo małe są podłączone do duzych. Czerpią z tego samego źródła tylko mają przylutowany kondensatorek/zwrotnicę aby grały odpowiednim pasmem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy wiadomo już co była przyczyna tych niedziałających basów mam ten sam problem plus kontrolka prawych drzwi a głośniki kupiłem jakieś 6msc temu nowe i grało pięknie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności