Skocz do zawartości
Skiba24

diesel schemat podłączenia podciśnienia z układem wodnym silnik AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zdjęcia skopiowane z internetu z silnika z innym oznaczeniem, ale chodzi o to samo w silniku 1.9 tdi 115km AJM. Problem polega na tym że do tej części jest nasadzony kawałek 10 cm wężyka zaślepiony  i nie mam pojęcia gdzie powinien być podłączony,. Czy to wpływa na pracę silnika i za co odpowiada to podciśnienie przy wężu z wodą, bo pomiędzy 2,500 a 3000 obrotów nie ma przyspieszenia, powyżej  i poniżej jest dobrze. Szukałem na forach to znalazłem tylko te zdjęcia z opisem  który nic nie wyjaśnia. Dziękuję za pomoc.

3281491800_1457194313.jpg

3572098100_1457194315.jpg

7421980900_1457194310.jpg

9900837400_1457194312.jpg

4645241600_1457269705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w AJM ale w AVB mam to podłączone do czwórnika znajdującego się przy zaworku N18. Sprawdź czy masz czwórnik przy zaworze N18.

Ten bzdet to taki "przełącznik" do podgrzewania filtra paliwa. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma wpływ na prace silnika? spalanie?  google mi pokazało że N18 znajduje się z tył silnika ale pod który króciec to podpiąć jakiś schemat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłonę na silniku.  Zobacz sobie na googlu jak wygląda N18 i gdzie mniej więcej jest. Będzie tuż przy zbiorniku płynu chłodniczego na rurze dolotowej - od spodu.  Zaraz przy tym N18 powinien być widoczny czwórnik. Ten bzdecik ze zdjęcia powinien być podłączony prosto pod ten czwórnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi google pokazuje z tył silnika obok świec dodatkowego grzania silnika , taka kopółka z 3 świecami jak w starym dieslu tzn te swiece wygladaja ja z diesla z pąpą wtryskową do grzania

 

 

 

Edytowane przez Skiba24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności