Skocz do zawartości
cwikiel1975

Tylna klapa nie otwiera się - B6 variant

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem produkty FA Krosno od użytkownika A..o  EUROAUTO-ZBYT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo jakie zamówić..? u mnie po naciśnięciu na pilocie otwiera się tylko klapa ale nie odskakuje. Skąd mam wiedzieć które wziąć bo są siłowniki zwykłe i te do automatycznego otwierania.

Nie wiem czy on jest zepsuty że nie otwiera klapy czy tak ma być. Na pewno jest w słabej formie bo klapa dość mocno opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używki za 3 dychy sztuka i pracują już ponad 2 lata.Moje skorodowały tam,gdzie wysuwa się  tłoczysko.Szkoda dywagować nad ceną takich drobiazgów;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z tylną klapą bagażnika w kombi. Klapa najpierw otwierała się za drugim razem a teraz nie chce się zamknąć. Po naciśnięciu przycisku, klapa schodzi do połowy a potem zaczyna się sama otwierać. Jedyne wyjście to zamknąć ją ręcznie ale nie chce w ten sposób jej uszkodzić. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkodzisz w ten sposób klapy. Sprawdź dokładnie wiązkę w peszlu przy zawiasie. Kabelki lubią się przecierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z klapa w b6 variant mianowicie nie działa otwieranie ani z kluczyka ani ręcznie. Problem powstał po lądowaniu błędów vcds i moim grzebaniu w module komfortu. Teraz zastanawiam się czy mogłem zmienić lub wyłączyć tylna klapę w Vcds? 

Zamek działa w 100% poza tym mam drugi nowy i też go sprawdzalem i również działa mechanicznie. Po wciśnięciu tylniej klapy zawsze był charakterystyczny dźwięk teraz go nie ma.  Dodam jeszcze że po podpięciu kabla wyskoczył mi błąd centralnego zamka od strony kierowcy. Piszę że zwarcie obwodu, czyżby gdzieś się kable przetarły? 

Dodam jeszcze że przed podpięciem kabla i czyszczeniu błędów wszystko działało 

 

Dodam jeszcze że przed podpięciem kabla i czyszczeniu błędów wszystko działało a po testowaniu elementów wykonawczych zamka tylnej klapy wyskoczył mi błąd sterownika. Po ponownym teście komunikat że wszystkie warunki do przeprowadzenia testu nie zostały spełnione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć autoscan. Bo nawet nie wiemy, o jakie błędy chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 Kombi.

 

Problem z otwieraniem bagażnika.

Z pilota ani z przycisku mikro styku nie otwiera.

 

1. Wiązki sprawdzone w gumach nigdzie nie uszkodzone.

2. Mikro styk spawdzony jest przejśćie.

3. Dochodzi 12v na piny 3 i 4 w kostce do zamka

4. Kupiony zamek na nowy, także zero rezultatu.

 

Możliwę że coś w vcds się poprzestawiało kodowanie? W ogóle na piny 1 i 4 nie przychodzi żadne napięcie po próbie otwarcia bagażnika.

 

Co dalej czynić? Ktoś się spotkał z taką sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo po kasowanie błędów w vcds klapa przestała działać już od dłuższego czasu. Oddałem  do elektryka też nie wie o co chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  

Mam problem z zamkiem klapy bagażnika w Passacie B6 2009 kombi. Nie mogę zamknąć klapy bo rygiel się w ogóle nie zatrzaskuje. Jak naciskam klamkę to słychać, że coś pracuje. Co więcej, nie działa mi tylna wycieraczka wraz ze spryskiwaczami (popsuło się w tym samym czasie). Nie wiem czy to jest jakieś zabezpieczenie, że gdy klapa jest otwarta odcina zasilanie do wycieraczki... Bezpiecznik jest w porządku, światełko w bagażniku też jest (jak wcisnę i przytrzymam tą zapadkę to gaśnie).

Z góry dziękuje i liczę na szybką pomoc bo auto stoi w centrum miasta a bagażnik otwarty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wiązkę idącą do klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem tapicerkę klapy i odłączyłem kostkę od zamka. Komputer nie sygnalizuje otwartej klapy więc wycieraczki i spryskiwacze działają, Zostaje wymiana zamka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klapą bagażnika w sedanie.Po wymianie sprężyn gazowych na nowe,nie podnosi się klapa od pierwszego otwarcia.Kolejne otwieranie,czy to z pilota czy ze środka auta lub przez naciśnięcie emblematu  już bez kłopotu.Ma ktoś jakiś pomysł co to może być???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, waldekimegi napisał:

Mam problem z klapą bagażnika w sedanie.Po wymianie sprężyn gazowych na nowe,nie podnosi się klapa od pierwszego otwarcia.Kolejne otwieranie,czy to z pilota czy ze środka auta lub przez naciśnięcie emblematu  już bez kłopotu.Ma ktoś jakiś pomysł co to może być???

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Siłowniki klapy wymianiałem około rok temu, stare wolno ją otwierały i słabo trzymały przy opadaniu, okazały się być oryginalne więc kilka ładnych lat na karku ;-) Kupiłem zamienniki za 60zł, problem taki że zamek się odryglowuje, klapa otwiera na 3-5cm i nie ma siły się podnieść, muszę pomóc jej delikatnie ręką, podnosi się potem aż za mocno... Dzieje się tak za każdym pierwszym otwarciem klapy po jakiejś przerwie, każde następne otwarcie jest super naciskam znaczek, przycisk lub z pilota i ładnie się otwiera, nawet za mocno bo aż wali w ograniczniki z impetem. Zamek odryglowuje, myślałem że "klei" się uszczelka i "trzyma" klapę do karoserii, wyczyściłem i przesmarowałen lekko tłustym preparatem silikonowym do uszczelek dalej to samo... Mechanizmu tan za dużego nie ma więc pomyślałem że siłownik, że mam pacha. Kupiłem teraz nowe z Krosna i jest dokładnie to samo, stare ledwo wyjąłem działają mocno, porównywalnie do tych nowych więc zużyte nie są wg. mnie wcale... Proszę o rady o co może chodzić? Zamek opadł i za mocno trzyma klapę do dołu? Trochę to naciągana historia;-/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik <->Oryginał. Pewnie tu jest odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te siłowniki i te roczne i te nowe stawiają mega opór - stare przed rokiem były ewidentnie wysłużone, coś mi się nie chce wierzyć. Tym bardziej, że pierwsze otwarcie to "klapa" a za 5min jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem .Kupiłem sprężyny gazowe marki Magneti Marelli i zauważyłem ,że główki z jednej strony w starych siłownikach są lekko skośne więc odkręciłem stare i wkręciłem do nowych.Montowałem chyba kilka razy,może coś nie tak zrobiłem jednak efekt końcowy jest zawsze taki sam.Klapa za pierwszym podejściem nie otwiera się,następne z kolei podejścia już tak.Poczekam jakiś czas żeby otworzyć bagażnik i powtórka z rozrywki.W Inter Carsie u kolegi gdzie kupiłem sprężyny sprawdzał numer zamiennika,siłę wyrzutu, rozmiar itp,niby jest ok i również nie ma  pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Edytowane przez waldekimegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez wymieniałem - włożyłem używane od B7. Wczesniej probowalem jakies polskie i niestety lipa. Nie miały siły otworzyć klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to nie wina siłowników, na poprzednich i obecnych jest dokładnie ten sam efekt, tylko za pierwszym razem się tak dzieje lub po dłuższej przerwie... oryginalne siłowniki, który były w aucie nie powodowały takiego objawu, że po leciutkiej pomocy klapa szła szybko w górę, aż wali w odbojnik... one nie miały siły jej otwierać, nie otwierały do końca itp... po pierwszej wymianie rok temu nie miałem takiego efektu jak teraz... klapa działała i był ok, dopiero ostatnimi czasy tak się dzieje

zastanawiam się jeszcze czy może nie założyć ich odwrotnie, ale raczej marna szansa, że coś to pomoże... chyba rozbiorę wszystko i dokładnie obejrzę mechanizm, pewnie wiąże się to z demontażem tylnej póki a tego się obawiam. Albo to jednak ta uszczelka lub za głęboko jest zamek i za mocno dociska klapę, choć samego zamka nigdy nie ruszałem ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności