Skocz do zawartości
Gość CBR

Spryskiwacze przedniej szyby - niedziałają

Rekomendowane odpowiedzi

A sorki nie grzechu tylko liss_ek ale już wiem kiedy działają jak się właczy podgrzewanie tylniej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem chodzi mi o szybką odpowiedz. Do pompki spryskiwacza dochodzi słaby prąd tzn po podłączeniu żarówki zamiast pompki słabo śiweci gdzy naciskam spryskiwacz przód, tył i wycieraczki oki. uszcerbkuw przewodach nie zauważyłem. Teraz Pytanie czy to wina przekażnika czy manetki? Jesli przekażnika to gdzie on jest i jak wygląda. jesli manetki to czy można naprawić czy trzeba wmienić na nową (160zł) wszysko działa oki oprócz prądu do pompki w momencie załączenia spryskiwaczy przednich.

 

oki przekaznik sprawdziełm na oko manetke zdjąłem blaszki zachowywały sie podejzanie. próba ich nagiecia skonczyła sie uszkodzeniem, czekam na nową manetke

Edytowane przez lordhenry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odnowię temat odnośnie przednich spryskiwaczy w B5 FL, ułamał mi się uchwyt po prawej stronie no i luźny taki krzywo psika, ogólnie problemu z samym natryskiem nie ma, część też znajdę (używkę oczywiście) bo już wiem o co chodzi po przeczytaniu całego tematu ale szkopuł tkwi w tym, że jak wyjąłem całą tą dyszę z resztą przewodów i kabli (czyli chyba podgrzewana) zauważyłem, że ta tak jakby wtyczka biała nie była do niczego podłączona, czyli są z podgrzewaniem ale nie od tego modelu, może mój wóz nie ma tego podgrzewania? nie wiem, później wyjmę jeszcze raz i zdjęcie zrobię, ale kto rozbierał to będzie wiedział, że te kabelki co idą od dyszy kończą się taką białą wtyczką i ona nigdzie nie była podłączona tylko umiejscowiona w tej czarnej zaślepce pod maską. Po lewej stronie to samo, próbowałem wyczuć coś w tej dziurze po wyjęciu czy nie ma gdzieś kabla w środku maski, żeby to podłączyć, niestety pustka.

Wie ktoś coś może więcej na ten temat? czy trzeba gdzieś grzebać głębiej żeby podłączyć te wtyczki?

 

Pozdrawiam!

20150121_132820.jpg

20150121_132548.jpg

Edytowane przez szmyrgar
fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem ze spryskiwaczem przedniej szyby. Wycieraczki po pociągnięciu manetki do siebie działają, ale nie podaje płynu na szybę i nie słychać pompki, ale po odepchnięciu uruchamia się pompka, podaje płyn na tył i włącza się wycieraczka. Pompkę podłączyłem nową i niestety wycieraczka przesuwa się po suchej szybie. Wydaje mi się, że winowajcą może być manetka, ale z drugiej strony wycieraczki się włączają... Może spotkał się ktoś z podobnym problemem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie miałem chwilę czasu i zdjąłem kierownicę, osłony, a przy odczepianiu kostek od manetki zobaczyłem, że jedna kostka wypięła się, a druga się odczepiła razem z kablami i kawałkiem obudowy od reszty. Po przeczyszczeniu i podłączeniu wszystkiego ponownie wszystko działa jak należy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i nie mogę założyć tematu na forum, a mam problem którego jeszcze nie znalazłem nie tylko na tym forum ale i w całym internecie, mianowicie jest to problem ze spryskiwaczami.

Silniczek jest sprawny (sprawdzałem na krótko)

Bezpiecznik nie jest przepalony

Manetka sprawna (podmieniłem ze sprawnego auta)

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki problem ? nie leci plyn , nie dziala podgrzewanie , jak wcisniej czy silniczek dziala ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5FL. Panowie, płyn na przednią szybe nie leci, ale za to leje sie do wewnętrznej części maski. Czy to oznacza, że spadł wężyk ze spryskiwacza? Wymieniałem i lekko nasunalem wężyk.... 

Edytowane przez adiaudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, że gdzieś ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StreamHD napisał:

Prosta sprawa, że gdzieś ucieka.

Ba, na to już wpadłem ?. Spodziewałem sie pomocy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakiej pomocy? Otwieraj maskę, wyciągasz zaślepki pod spryskami i patrzysz gdzie leci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, choćby takiej... Kupilem sobie go na dojezdzanie do pracy. Jest fajowy, ale to mi zostało do dopieszczenia. Czy trzeba zacisnąć wężyki opaskami zaciskowymi mini metalowymi, czy mocny duct tape wystarczy? Pytam, ponieważ jestem w Niemczech i stąd dojezdzam na weekendy do domu. Fura fajna. Ptawie jak mój rodzinny 3.2FSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to tam nie ma żadnych opasek.  Nasadzasz wężyk na króciec spryskiwacza i to tyle. Więc albo wężyk niedociągnięty do końca albo pękł.  

Zajrzyj i będziesz wiedział co robić, ja mogę tylko strzelać jak tam wygląda sytuacja.   Uważaj gdybyś miał łapać za pryski od zewnątrz bo dosyć łatwo mocowania pękają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dam znać co było przyczyną. 

Edit 20/05

Spadł wężyk zasilający na łączeniu z wężykiem spryskiwacza. Owinąłem solidnie taśmą duct tape, na to mała opaska metalowa, dokręcone. Na opaskę też dałem taśmę duct tape, aby nie rysowała maski od wewnątrz.

P.S. Wczoraj mechanik wstawiał nowy łącznik elastyczny, koszt 100 euro... Niby nie ma dramatu, ale jednak to nie złotówki...

Fura jak nowa! 

Edytowane przez adiaudi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności