Skocz do zawartości
djmaro36

Dźwięk - mechanicy rozkładają ręce:(

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktokolwiek z was słyszał kiedyś takie dziwne "dzwonienie"?
Gdy dodaje gazu nic nie słychać ale gdy dojdę do 3000RPM lub więcej i puszczę gaz to słychać dzwonienie i to dwa razy.
Byłem u kilku mechaników, żaden z nich nie słyszał nic podobnego wcześniej i nawet hipotetycznie nie są w stanie powiedzieć co to jest. Rozkładają ręce bo dźwięk nie przypomina im nic znanego.
 

Jakieś pomysły?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę off top ale myślałem, że to diesel... dopiero po opisie co masz za furę i maksymalnych obrotach dotarło, że to benzyna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rosol napisał:

Trochę off top ale myślałem, że to diesel... dopiero po opisie co masz za furę i maksymalnych obrotach dotarło, że to benzyna.....

Hehe:) Nie, nie diesel ale nagrywałem z mikrofonem położonym na silniku (dosłownie) więc silnik słychać aż za dobrze i fakt można odnieść takie wrażenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk to może się jakaś osłona poluzowała i wpada w rezonans przy tych obrotach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rosol napisał:

ten dźwięk to może się jakaś osłona poluzowała i wpada w rezonans przy tych obrotach...

Powiem Ci tak, dziś pierwszy raz w życiu widziałem w użyciu coś takiego:)) CI mechanicy byli już tak zdesperowani i zaskoczeni, że zaczęli używać stetoskopu aby zlokalizować co to jest i nawet używając tak "zaawansowanego sprzętu" nie byli w stanie. I to nie jeden a kilku i to w kilku warsztatach:) Jak odpalę silnik i dodam gazu właśnie do 3000RPM w ciągu 10 sekund od odpalenia to nie będzie tego dźwięku. Wszystko zaczyna się 10 sekund po odpaleniu. Co w ciągu 10 sekund może działać by po 10 sekundach już nie działać?:)
Wiec taka oczywistość jak blachy czy blaszki to była pierwsza oczywistość ale to nie to...heh. Jak nic nikt nie wykmini to zostaje ASO...ale tam mi pół samochodu rozbiorą pewnie i wyjdzie, że silnik do wymiany:D
 image.png.0d8970141f32438ada75e934d7465440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szukaj i daj znać co to było :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w benzynie jest łożysko jednokierunkowe alternatora. Ściągnij pasek z rolki i spróbuj. Może to jest to. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysy78_03 napisał:

Nie wiem czy w benzynie jest łożysko jednokierunkowe alternatora. Ściągnij pasek z rolki i spróbuj. Może to jest to. 

O widzisz, wreszcie konkret gdzie można coś zasugerować mechanikowi i sprawdzić (o ile jest to łożysko:) Dzięki za podpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica rozwiązania. 
Oto źródło problemu i jednocześnie rozwiązanie. Klips dostępny w ASO za 99zł lub na allegro za 40zł. To jest rozwiązanie fabryczne. 
Taki dzwięk wydawał drążek od turbiny.

20180416_102744_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobnie brzęczało w bmw 3.0 d na zimnym najbardziej i też fachowcy rece rozkladali a wkoncu wypatrzylem temat i rolki z paska pk i napinacz do kosza i byla gitara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności