Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś wie jaki konkretnie olej do skrzyni QFZ i jaka jego ilość? Ewentualnie co polecacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2019 o 07:40, radekrp90 napisał:

Jeśli biegi wchodzą dobrze to zostaw. Ogólnie poziom oleju musi być taki aby było poniżej wyjścia półosi. Ja wlałem aż zaczęło kapać normalnym wlewem i dolałem 200-300 ml.

Mam do wymiany przegub wewnętrzny, ale nie od strony skrzyni tylko od drugiej mańki. Rozumiem, ze wystarczy ze i tak auto będę miał podniesione od tej strony i mogę śmiało wywalać półoś bez obawy o wyciek oleju ze skrzyni ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie oleju do skrzyni. Wiem że zaleca się 75w90... mam jednak dostęp do oleju przekładniowego 80w90 v5 gl 5 I tak myślę czy można by było to zalać oszczędzając przy tym trochę kaski...  

Co kto myśli o tak ryzykowny postępowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzesiek89 napisał:

Wiem że zaleca się 75w90

No to jak wiesz to się tego trzymaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale syndrom polaczka cebularza i świadomość prawie 2 stówek w kieszeni działa na podświadomość xD A to niby tylko różnica 5 w lepkości zimowej i gl5 ponoć ma więcej tych cudnych dodatków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzesiek89 napisał:

Ale syndrom polaczka cebularza i świadomość prawie 2 stówek w kieszeni działa na podświadomość

Naprawdę 200 zł warto oszczędzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy GL5 nadaję się do skrzyń VW. Musi być niestety pełna norma co warto sprawdzać i nie ma co oszczędzać. Oleju w skrzyni nie zmienia się co chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 18:22, grzesiek89 napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie oleju do skrzyni. Wiem że zaleca się 75w90... mam jednak dostęp do oleju przekładniowego 80w90 v5 gl 5 I tak myślę czy można by było to zalać oszczędzając przy tym trochę kaski...  

Co kto myśli o tak ryzykowny postępowaniu?

Przelicz sobie czy wolisz zaoszczędzić parę złotych na oleju i ryzykować wydaniem setek na remont skrzyni. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam paska silnik CBAB skrzynia KXX

Do czego służy ten otwór w skrzyni biegów? Jaka powinna być tam zaślepka?

Ile oleju wlać podczas wymiany? Do przelania korka wlewowego? Kupiłem olej G052171A2

 

IMG_20200805_145739.jpg

IMG_20200805_150844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pewien problem dzisiaj chciałem wymienić olej w skrzyni biegów (manual- 5 biegów), problem polegał na tym ze przy ujemnych temperaturach ciężko było wbić bieg nr 3.

Po odkręceniu korka spustowego (i wlewowego) wyleciało około ... 0,5 oleju a powinno minimum około 2 L :/

W pierwszej chwili pomyślałem ze nie było oleju w skrzyni ! ale co ciekawe wlałem około 1L z czego tez troszkę wypłynęło ... jak to możliwe ze wyleciało tego oleju tak mało i weszło również nie 1,9 L jak powinno tylko około 1L (z czego troszke wypłyneło)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto powinno być przechylone aby wylać olej (15* przechylenia jeśli db pamiętam). Tak czy inaczej serwisówka tego nie opisuje - w/g ELSA się tylko dolewa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się ze przy poprzedniej wymianie oleju tzn.5 lat temu nikt go nie przechylał i było za mało oleju, już wtedy ciężko biegi wchodzili ale to bagatelizowałem bo po rozgrzaniu auta biegi śmigały elegancko :/ jutro podjadę do znajomego mechanika przechylimy auto i postaram się dolać tą litrę oleju który mi został bo nawet go nie otworzyłem :)

dzieki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Problem w dalszym ciągu występuje :/ olej w skrzyni wymieniony natomiast w dalszym ciągu po odpaleniu silnika gdy jest zimno nie mogę wbić 3 biegu, dzisiaj z całej siły wbiłem tą trójkę ale to bym jakiś hardkor :D podczas tego wbijania na sile nic nie zgrzyta (to jest takie uczucie jak gdyby nie było miejsca na tą 3) a jak się samochód rozgrzeje to wszystko śmiga tak jak należy..... w czym może być problem ?

pozdrawiam

Passat 1.9 TDI BXE 105 KM

skrzynia manual 5 biegów JCX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moje posty 58 i 64. Też skrzynia JCX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tylko o tyle dziwne u mnie jest to ze problem występuje tylko przy wrzucaniu 3 biegu :/ i tylko gdy jest zimno, tak sie zastanawiam ze gdyby to była wina oleju to miałbym problem z wrzuceniem każdego biegu a nie tylko 3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skrzynia NFU 6-manual ile oleju i jaki olej wchodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Skrzynia NFU olej  G 052527A2. Wchodzi około 2,5 litra.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, skrzynia -trans code z naklejki to LHW, w tej też trzeba przez czujnik wstecznego wlewac? Ile mam zalać, G055512A2 bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności