Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ten olej Fuchs to jakie ma parametry  i jaką nazwę bo niewiem który sobie kupić albo jak bym mugł prosić o linka z tym olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z praktykow może mi podać współrzędne  korka wlewu i spustowego w manualu 6 biegowym? Czy są jakieś pułapki w procedurze wymiany? Jakaś  technika specjalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w skrzyni po regeneracji /model LNZ/ został zalany Liquid Molly 75w80 przekazany razem ze skrzynią z regeneracji. Teraz okazuje się, ze chyba nie do końca to jest to... 

Na zimnej skrzyni po nocy jest klopot w redukcją z 2 na 1 gdy auto lekko się jeszcze toczy (ok 10km/h) przez jakies 400-500m. Później jakby olej się rozgrzewał i jest OK.

Jest to upierdliwe bo zaraz po ruszeniu mam spowalniacze i muszę praktycznie zatrzymać się aby wbić 1-kę lub dusić 2-kę na obr. ok. 1000 co dobija mi dwumasę.

W miejscu wszystkie biegi wchodzą bez problemu, nawet po nocy.

Chcę zmienić na oryginał i to co znalazłem:

https://www.skrzynie.com.pl/olej-vw-g052171-a2.html

Olej przekładniowy VW G 052 171 A2D - ok 99zł/litr

 

Jeden z kolegów poleca mi za to:

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3131211534341-FE21829-olej-przekladniowy,scr_dItems.html

Olej przekładniowy FE21829 - ok. 57 zł /litr

Gdzieś czytałem, że lepiej trzymać się oryginału VW niż zamienniki, ktoś jeszcze narzekał, że Febi też był gęstszy niż Flush...

Co wy polecacie? Cena nie ma aż takiego znaczenia przy tych kwotach...

Ile oleju wchodzi? 

Passat B7 2.0 TDI skrzynia z oznaczeniem LNZ /start=stop/

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie- zagranica pomogła. Będzie i dla innych wskazówka:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak.Ale chciałem wiedzieć,czy z prawej,czy z lewej,osłonę z dołu trzeba zrzucić.Po co się uczyć w trakcie,jak można ustalić  szybko potrzebne narzędzia i czas roboty przed akcją. 

Rzeczywiście,oleju zwykle się nie wymienia,ale poziom to jednak warto sprawdzić.Kiedyś miałem Peugeota z 2 ręki i przypadkowo okazało się że oleju w skrzyni nie ma.Był mikrowyciek,śladów zero a po wielu tysiącach km olej zniknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ANDRIUBIKER napisał:

(...)nalewamy olej przez górny korek do momentu aż zacznie olej wyciekać, czekamy chwilę, aż przestanie lecieć, na filmiku zbyt szybko wkręcił korek, co powoduje zbyt wysoki poziom oleju w skrzyni, nie robi to dobrze uszczelnieniom... i to cała filozofia

Do 0AJ i np.: takiej M32 w GM'ach zalewa się więcej niż wynika to z ustawienia korka. W 0AJ to zalecenie serwisowe, w M32 - warsztatowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

Tyle ze w lwach skrzynie typoszeregu BE byly niezniszczalne, nawet bez oleju :)

To możliwe,bo jak się mechanik zapytał jak dlugo jeżdżę na suchej,to było już kilkanaście tysięcy:-) Ale to było auto z TAMTEJ epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyjątki, bo ogólnie jest tak jak piszesz: nadgorliwość gorsza od faszyzmu ;)

Musiałbym sprawdzić w ELSA ale dla niektórych skrzyń w VW należy zakręcać korek jak jeszcze się leje olej co oznacza, że jeśli się nie wylewa lub jest na krawędzi to jest go za mało. Dziwne to ale taki był opis na 99% dla 02S (m.in. skrzynie w 1.8 TSI). Przeszukam i zaraz podam listę.

EDIT:

Skrzynia 02S (6-biegowa: 1.4TSI-TC, 1.8 TSI, 2.0 FSI): https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk6/power_transmission/6-speed_manual_gearbox_02s/gearbox_mechanicsoperation_constructiondiff./gearbox_oil/checking_and_topping_up_gear_oil/

Skrzynia 0A4 (5-biegowa: 1.9 TDI, 1.6 TDI, 2.0 TDI-110, 2.5i US): https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk6/power_transmission/5-speed_manual_gearbox_0a4/gearbox_mechanicsoperation_constructiondiff./gearbox_oil/checking_and_topping_up_gear_oil/

Dla 0AJ nie mogę znaleźć ale chyba na ruskim forum podawano aby nalewać do niej o 100-200 ml więcej na pochylonym aucie (więc tak jak dla powyższych).

Co do samej zmiany oleju - warsztat w jakim naprawiałem przekładnię zaleca wymiany co 30.000-40.000 km w skrzyniach 6-cio biegowych. Dla skrzyń 5b niby można dłużej zwlekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie.

Przebieg 300 000; skrzynia KNS.

To co wylałem miało kolor mocnej herbaty, w zasadzie nieprzezroczysty.

Wystarczyło odchylić osłonę silnika ( tylnych 3 śrub nie odkręcałem)

Korki puściły bez problemu. Nalałem,aż przestało kapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamawiałem olej, bo jest 30.000 km zrobione od remontu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia:

KVZ  MUE  MUH   G 052 512 A2

KVT  JWX  JYL  KWB  G 052 171 A2

JJY  JPG  LHX  LNY  G 052 171 A2

KNS  KXX  LNZ  KNU  KZS  KNY  KXZ  KRM  LHD  G 052 171 A2

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dla pewności do skrzyni NFV też wchodzi G 052 171 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dioda2806 napisał:

Koledzy dla pewności do skrzyni NFV też wchodzi G 052 171 ?

Do 28.X.2013  G 052 171 A2

Od 29.X.2013  G 052 527 A2

Data produkcji auta jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzec 2013 także wypada, że G 052 171
Mam 3 butelki z różnymi datami produkcji: 2013;2014;2016 myślicie, że te dwie starsze będą OK? W sumie leżakowane zamknięte na magazynie.

Edytowane przez dioda2806
dodatkowe pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czy wlejesz taki czy taki nic się nie dzieje tak mówili pracownicy w VW ja ostatnio wlałem G 052 527 A2 tylko nie ori ale z Febi z tego co sie dowiedziałem Febi jest podproducentem oleju dla VW :) I tak olej powinno się zmienić co 60-80 tys :) mój miał 256 tys i zlewajać go wyglądał jak olej silnikowy. Wlałem 2.4 L . Biegi wrzuca się bardzo delikatnie aktualnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Właśnie zamierzam wymienić olej w DSG w moim Passacie. Czy możecie podać mi jakiś konkretny typ oleju dla mojej skrzyni???

Rzeczywiście ciężko znaleźć konkretne info o oryginalnym oleju .

Proszę o pomoc - co wlać żeby nie żałować ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz oznaczenie skrzyni lub podaj VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chcę wymienić olej w manualnej skrzyni biegów ( MUJ ) gdyż tak do godziny jazdy jest ok, potem zaczyna się delikatne zgrzytanie przy wejściu na 4 bieg, zakładam że olej już dwoje wysłużył ( 200 tys). 

Czy ktoś wie ile oleju wchodzi i jaki olej polecacie. Może ktoś się orientuje gdzie jest korek wlewy i spustu, pewnie znajdę sam, ale każda informacja przyspieszy proces. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OE G052512A2

zapewne 2.3 litra wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmienialem w b7 2011 2.0 TDI CFFB Numery oe G 052 527A2 ale wlalem FEBIEGO ale zgodny pod numery OE. Z tego co dowiedzialem sie to FEBI jest pod prosucentem oleju dla ASO. Przejechane pomad 2 tys i wszystko smiga az mialo. Nie slychac skrzyni a biegi wchodza bardzo plynnie i delikatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności