Jump to content
rafja

diesel Olej do skrzyni biegów manual 6b

Recommended Posts

Witam,

w skrzyni po regeneracji /model LNZ/ został zalany Liquid Molly 75w80 przekazany razem ze skrzynią z regeneracji. Teraz okazuje się, ze chyba nie do końca to jest to... 

Na zimnej skrzyni po nocy jest klopot w redukcją z 2 na 1 gdy auto lekko się jeszcze toczy (ok 10km/h) przez jakies 400-500m. Później jakby olej się rozgrzewał i jest OK.

Jest to upierdliwe bo zaraz po ruszeniu mam spowalniacze i muszę praktycznie zatrzymać się aby wbić 1-kę lub dusić 2-kę na obr. ok. 1000 co dobija mi dwumasę.

W miejscu wszystkie biegi wchodzą bez problemu, nawet po nocy.

Chcę zmienić na oryginał i to co znalazłem:

https://www.skrzynie.com.pl/olej-vw-g052171-a2.html

Olej przekładniowy VW G 052 171 A2D - ok 99zł/litr

Jeden z kolegów poleca mi za to:

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3131211534341-FE21829-olej-przekladniowy,scr_dItems.html

Olej przekładniowy FE21829 - ok. 57 zł /litr

Gdzieś czytałem, że lepiej trzymać się oryginału VW niż zamienniki, ktoś jeszcze narzekał, że Febi też był gęstszy niż Flush...

Co wy polecacie? Cena nie ma aż takiego znaczenia przy tych kwotach...

Ile oleju wchodzi? 

Passat B7 2.0 TDI skrzynia z oznaczeniem LNZ /start=stop/

Proszę o pomoc

Witam. 

Chcę wymienić olej w manualnej skrzyni biegów ( MUJ ) gdyż tak do godziny jazdy jest ok, potem zaczyna się delikatne zgrzytanie przy wejściu na 4 bieg, zakładam że olej już dwoje wysłużył ( 200 tys). 

Czy ktoś wie ile oleju wchodzi i jaki olej polecacie. Może ktoś się orientuje gdzie jest korek wlewy i spustu, pewnie znajdę sam, ale każda informacja przyspieszy proces. 

• Like 1

Ja ostatnio zmienialem w b7 2011 2.0 TDI CFFB Numery oe G 052 527A2 ale wlalem FEBIEGO ale zgodny pod numery OE. Z tego co dowiedzialem sie to FEBI jest pod prosucentem oleju dla ASO. Przejechane pomad 2 tys i wszystko smiga az mialo. Nie slychac skrzyni a biegi wchodza bardzo plynnie i delikatnie

koledzy a jak wyglada sprawa DSG?ile oleju wchodzi?

Wie ktoś może jaki olej powinien być w skrzyni KXX ?

Taka ciekawostka wizualna. Nowy kontra po 81 tys. km ze skrzyni

IMG_20181117_120927.jpg

Dnia 7.11.2018 o 20:23, MucikV napisał:

Wie ktoś może jaki olej powinien być w skrzyni KXX ?

G052171A2

Dnia 16.10.2018 o 13:07, Sia&Cin_SRZ napisał:

Witam. 

Chcę wymienić olej w manualnej skrzyni biegów ( MUJ ) gdyż tak do godziny jazdy jest ok, potem zaczyna się delikatne zgrzytanie przy wejściu na 4 bieg, zakładam że olej już dwoje wysłużył ( 200 tys). 

Czy ktoś wie ile oleju wchodzi i jaki olej polecacie. Może ktoś się orientuje gdzie jest korek wlewy i spustu, pewnie znajdę sam, ale każda informacja przyspieszy proces. 

Witam.

znalazłem na forum Pana temat dotyczący wymiany oleju w skrzyni. Mamy ten sam silnik i oznaczenie skrzyni. Chcę zapytać jak przebiega wymiana?  Zlewam olej korkiem spustowym? i zalewam korkiem przelewowym?.

wiem że do skrzyni wchodzi 2,3L

Edited by grzesu3
brak wpisu