Skocz do zawartości
Akronaut

skrzypiące uszczelki drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy normalnej jeździe po nierównościach (nie krawężnik) skrzypią Wam uszczelki w drzwiach?

Mam wrażenie, że cała buda się wygina. Przesmarowałem uszczelki, wnęki czyste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. 

Ponoć dobry jest smar na bazie teflonu (nie silikonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie również przy jeżdzie na dużych nierównościach (np gdy trzeba nawrócić na łące gdzie są duże doły) - słychać jak całe nadwozie delikatnie odkształca się. Prawdę mówiąc B8 to mój pierwszy samochód od czasu Skody Felici który ma taki efekt (tj słychać ten efekt) :P
Po ostatniej wizycie w serwisie gdzie zgłosiłem stukanie w tyle samochodu - panowie rutynowo przesmarowali wszystkie uszczelki. Jest lepiej.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypią nadal po jakimś czasie pomimo przesmarowania. Po prostu taka konstrukcja. Chyba trzeba przykleić jakąś folię bezbarwną do nadwozia w miejscu styku uszczelki albo nałożyć jakiś wosk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypienie może mieć związek z rodzajem uszczelki zewnętrznej (moim zdaniem to ona jest odpowiedzialna za hałas)

w moim z XI 2015 jest to twarda uszczelka z gładką powierzchnią w miejscu stylu z karoserią (po zamknięciu), dzisiaj jechałem autem z I 2017 i ta uszczelka w tej części pokryta jest flockiem (tak miałem też w Golfie V

smaruję co 2 tygodnie i jest OK, dodatkowo wpuściłem trochę smarowidła w sprayu  pomiędzy plastikowe nakładki na zewnątrz słupków B a blachę drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, nie mam floku (08/2016) a w b6 2005 jest. Czyli trzeba najlepiej wymienić uszczelki na te z 2017.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co jakieś dwa tygodnie nakładam silicone spray na uszczelki i mam spokój, jak czasem sobie zapomnę to okropnie skrzypią, ale za to od sylikonu będą dłużej "nowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiję temat. U siebie mam taki efekt, że mam wrażenie jakby drzwi były źle spasowane albo jakieś plastikowe elementy trzaskały. Słyszalne jest to najmocniej w okolicy prawych przednich i tylnych drzwiach, głównie z uwagi na niestety podrzędnej klasy drogi, którymi jeżdżę do pracy. Trzaski pojawiają się już przy minimalnych nierównościach, np ścięty lub nierówny asfalt i to irytuje najbardziej.

Niestety albo stety trzaski ustają gdy zaczyna padać. Wskazywałoby więc na to, że to jednak uszczelki. Próbowałem smar w sprayu to uszczelek oraz sztyft do uszczelek turtle wax. Efekt żaden albo marny.

B8 z końca 2015r. Uszczelka gładka bez flocka. W poprzedni Golfie 6 Highline miałem z flockiem od góry.

 

@kubek197878 naklejałeś jakąś folię? Możesz napisać jaki efekt, może jakieś zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie już to nie przeszkadza, zapomniałem o tym. Poza tym szukałem coś w stylu taśmy klejącej z flokiem żeby obkleić uszczelki te zewnętrzne ale nie ma czegoś takiego. Jedynie można się pokusić oddać do flokowania ale jak z trwałością będzie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szukałeś uszczelek? Jak obeznanie jaki koszt? Jakby ją wymienić na taką z flockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem, ciekawe ile w serwisie, może na allegro coś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety również występuje skrzypienie, model z 2017 roku, uszczelki z flockiem. Gdy są mokre jest cicho, po wyschnięciu skrzypią. Jedyne co pomaga to po każdej wizycie w myjni porządne wyczyszczenie uszczelek oraz miejsca styku na karoserii płynem APC... i tak do kolejnej wizyty na myjni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aso 194,50 PLN (o ile dobrze widzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam z flokiem i niestety skrzypią. Mam wrazenie, ze skrzypienie wystepuje gdy zlapia troche kurzu/brudu. Zastanawiałem się czy czymś nie przesmarowac, ale w przypadku floka obawiam się, ze może spowodować to, ze brud/kurz będzie łapał się jeszcze bardziej. Przez pierwszych kilka miesięcy po wyjeździe z salonu problem nie występował, tak wiec możliwe, ze jednak czymś je zabezpieczają. Zgłoszę na pierwszym przeglądzie- zobaczymy co poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akcie desperacji - psiknąłem Wurthem HHS5000, tym samym co serwis psika tuleje zawieszenia. 

Póki co po dwóch tygodniach cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności