Skocz do zawartości
forest91

diesel Nagła awaria w drodze na święta - blokuje się koło przód

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.  Życzę Wam wesołych świąt na wstępie :)

Mam problem z passatem b5 FL 2002r TDI 130km skrzynia 6 biegów.
Na trasie po przejechaniu ok 60 km słyszałem jakby tarcie czy też lekkie grzechotanie  w prawym kole.  
Samochód po prostu drgał a kierownica latała na boki. Lewarek od zmiany  biegów również bardzo latał.

Zjechałem na postój, auto do góry i diagnoza. 
Koło się obraca lecz po niepełnym obrocie zaczyna się blokować, musze użyć bardzo dużej siły by ruszyło dalej.
Koło nie było gorące, nie lata na boki ani w osi.
Pojechałem dalej do celu, zaczęło wyć jeszcze bardziej, jeszcze większe drgania.. przejechałem tak kawałek i auto się uspokoiło. 
2 godziny postoju, poszedłem z ojcem sprawdzić co się dzieje, zrobiliśmy z 10 km i samochód jeździ normalnie a koło się nie blokuje.

Co robić Panowie? Auto zostawić do mechanika czy ryzykować powrót 80km...

Dzięki pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może łożysko? Podobno w skrajnych przypadkach może się blokować jak jest zużyte na maksa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.  Ojciec popatrzył a mądra głowa jest i nie widać oznak zużytego łożyska czy też jakiegoś luzu nie ma. 

Martwi mnie to że drążek zmiany biegów latał jak szalony. Jadąc na luzie hałas i drgania były praktycznie nie odczuwalne.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak na luzie wszytko ustaje a dzieje się na biegu to może na to zwrócić uwagę skrzynia sprzęgło dwumas może przrbugy wew. Dziwna sprawa przyczyn może być wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i pojechałem do domu - 80km. Żadnych objawów nie było, wszystko chodziło jak należy...

Mimo to auto pojedzie w tym tygodniu do mechanika, nie umarł całkiem teraz to poleci później... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności