Skocz do zawartości
TheStig

Discover Media w B6, B7, CC [potrzebne części]

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel czyli rozumiem że na starym sterowniku kamera działa poprawnie i masz obraz z kamery oraz OPS jednocześnie jak wrzucisz wsteczny?

 

Odnośnie CarPlay. Po dwóch miesiącach oczekiwania kabel z ASO dotarł na miejsce więc mogę podzielić się wynikami testów.

 

1. Do podłączenia pendrive'a oraz telefonów na Androidzie nie potrzeba żadnych cudów - wystarczy najprostszy kabel z Aliexpress np. https://www.aliexpress.com/item/Vehicle-Car-Accessory-USB-Cable-For-VW-Volkswagen-Touran-Tiguan-RCD510-RCD310/32708145061.html Trzeba go jednak zmodyfikować - wyciągnąć dwie zyły które odpowiadają za zasilanie i podłączyć je do pinów 3 (+5V) i 4 (GND) złącza C (zielone) we wtyku Quadlock.

 

2. Jeśli podłączenie ww. kablem jest niestabilne lub chcemy korzystać z Apple CarPlay wtedy niezbędne jest gniazdo USB 5Q0035726E oraz odpowiedni kabel. Można kupić gotowe zestawy na Aliexpress np. https://www.aliexpress.com/item/OEM-CarPlay-MDI-USB-AMI-Plug-Socket-Harness-for-VW-Golf-mk7-5G0-035-222-E/32748549653.html

 

Ww. kabel ma dodatkowo wyprowadzenie do złącza AUX. Jego największa wada jest cena - złącze 5Q0035726E (ewentualnie w komplecie z AUX - 5G0035222E) można kupić na Allegro za 100 zł (z transportem). Za kabel zapłaciłem w ASO 191 zł więc w sumie jest to kilkadziesiąt zł taniej niż na Aliexpress.

 

UWAGA - są cztery różne kable które można zamówić w ASO - mają symbole 5L1970114P, 5L1970114Q, 5L2970114P oraz 5L2970114Q. Nikt nie wie, jakie są między nimi różnice. ASO poprosiło mnie o VIN wiec podałem im Yeti które miało fabrycznie Amundsena na skutek czego otrzymałem kabel o symbolu 5L1970114P ktory to kabel przystosowany jest do gniazda z czarną wtyczka o symbolu 5Q0035726C oraz ma podłączenie do gniazda AUX. Gniazdo 5Q0035726C teoretycznie tez wspiera carPlay ale w praktyce nie bardzo chciało działać - na szczęście można łatwo przystosować kabel do montażu w zielonym gnieździe 5Q0035726E.

 

Ponieważ cena kabla z ASO jest dość zabójcza próbuję namówić MARTOSa na produkcję odpowiednika - oryginalny kabel dotrze do niego jutro, dam znać gdy będę miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel czyli rozumiem że na starym sterowniku kamera działa poprawnie i masz obraz z kamery oraz OPS jednocześnie jak wrzucisz wsteczny?

 

Tak, dokładnie tak.

 

Bez kłopotu taki układ funkcjonuje.

 

20170123_213037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, szkoda że na razie nie ma opcji włączenia kamery przedniej :(, ale reszta rewelacja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze areavew pewnie ....

:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, póki co, nie można mieć wszytkiego......

 

Ten kto nie ma zatem kamery przedniej, może być w pełni obsłużony przez DM.

 

W moim przypadku LaneAssist i DLA nadal funkjonują, bo nie mają powiązania z navi. Nie działa rozpoznawanie znaków, ale wyłączony w funckji asystentów już nie zgłasza błędów.

 

Kamera 3Q0 jest...lecz kłopot z mocowaniem, no i będzie krzczała o nastawy podstawowe prawdopodobnie, z uwagi na zmianę numeru VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki to najmniejszy problem, jeśli lane assist i dla działa:) to super modyfikacja. Teraz przydałby się jakiś tutorial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ktorego roku jest CP w zegarach w B7? Pacjent ma MFA premium kolor i zastanawiam sie Czy bedzie trzeba Can filter do DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć bez filtra. Jak się zablokuje to odpinasz QuadLock, zakładasz filtr, montujesz radio i już.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby sie zgadza tylko ze wtedy zacznie bic Zegar o ktorym pisales kilka watkow wczesniej.

Gdzies slyszalem ze niby CP w B7 jest od wrzesnia 2014 ale cos nie chce mi sie w to wierzyc, Etka pokazuje ze najnowsze zegary i zarazem ostatnie wychodzily od maja 2014 i nie ma tam daty koncowej dla nich.

 

A u mnie sa takie: nr 3AA920880B

 

724f352da2e8.jpg

Edytowane przez szuli88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegar Cię wali bo patch go resetuje przy każdym restarcie radia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danielkd - tylko nie rób wktualizacji softu powyżej 0241 bo Ci szlag trafi tylna kamerę. Sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfie a to podejdzie Screenshot_20170501-203523.jpg

Czy do tej nawi musiałbym wymienić liczniki/zegary ?

 

To jest ta z 6.5 cala ekranem.

 

Ps.napisalem do gościa co ma sklep i podał mi link i napisał że do paska cc 2011 podejdzie model z takim numerem jak na zdjęciu tylko że 2 razy tyle Ale z obsługą głosu,bez ochrony komponentu,bez app ,bez odblokowania map zresztą link poniżej

 

http://vagtec.co.uk/eshop/genuine-volkswagen-oem-retrofit-kit-discover-media-navigation-1713.html

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolfie a to podejdzie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Screenshot_20170501-203523.jpg Wyświetleń: 10 Rozmiar: 30.4 KB ID: 152932

Tak to jest to które podejdzie. Jak to podłączyć nie pomogę, nie posiadam takiej wiedzy :sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy możemy jakoś podsumować wątek ?

Co potrzebuje żeby działało DM z obsługa kamery low i zegarami kolor 3aa ?

 

Kupuje urządzenie DM , muszę wgrać patch ? Ale jak?

Później podłączam pod quadlock kamerę gps i antenę .

 

I będzie działać czy jeszcze muszę zmienić Gateway ?

 

Proszę o jakiś krótki manual ponieważ chce tego moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarniesz to napisz co i jak to może latem ktoś to ogarnie mi jak będę w PL .

Znalazłem już Navi (cena to na polskie 2500zl)a jest ich coraz więcej na sprzedaż także ceny pójdą w dół tak samo jak montaż i inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry2:bry2

 

Czy fabrycznie nowy Discover Media z 3 letnia usługą car-net itd można w B7 zamontować bez obawy o ohrone komponentów? Urządzenie jest kompletnie nowe z VW. Narazie mam biale liczniki, ale licze ze w przeciagu tygodnia wleci licznik 3d. Czy wtedy pojawi sie problem z ochrona?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zalozyc patcha. Jesli masz vin i zarejestrowana jednostke do car neta to powinno dzialac z tego co mi wiadomo. U mnie w Octavii 2 FL Amundsen czyli takie discovery media z navi dziala na czarno bialych zegarach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadnej różnicy nie ma między używką z już przypisanym vinem jakiegos auta, a nową jednostką która nie była nigdzie montowana?

 

"Jesli masz vin i zarejestrowana jednostke..." jaki vin? Navigacja jest czysta, nie ma przypisanego zadnego vin (może można wtedy vcds przypisac moj?) dlatego myslalem ze ochrona komponentow przynajmniej do momentu podpiecia licznika 3d z innego auta nie powinna mieć podstaw. Choć nawet wtedy i tak po to chyba zaklada sie filtr CAN na liczniku, wiec narazie rozpatrzmy opcje moich oryginalnych bialych zegarow.

Edytowane przez delosk8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem trzeba sprawdzic ale jak jest zarejestrowana i masz dane do oonta to powinno dzialac moim zdaniem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności