Skocz do zawartości
TheStig

Discover Media w B6, B7, CC [potrzebne części]

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w najnowszych VW CC montuję nawigację Discover Media. Ma ten sam kształt co RNS, więc pasuje w ramkę. Zacząłem szukać informacji co jest potrzebne, żeby podłączyć ją u siebie. Z informacji jakie zdobyłem to zmiana wtyczki, gateway 7N0907530BC, licznik 3D. Radio posiada również ochronę komponentu, ale od jednego forumowicza dowiedziałem się, że VW zdejmuje ją od maja 2015 roku.

Jakby ktoś miał jakieś info co jest potrzebne, żebym można to było uruchomić, byłbym wdzięczny.

Z ciekawszych rzeczy które posiada to radio to min.:

  • wbudowany bluetooth,
  • odtwarza .flac,
  • mapy na karcie pamięci,
  • zdjęcia kontaktów,
  • możliwość czytania SMS'ów,
  • MirrorLink.

Tak wygląda to cudo :)

208062869-w470-h314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nikt tego nie zrobi potem trzeba bedzie poczekac i znowu dlugo dlugo nikt. Jest jeden soft ktory zdejmuje podobno ochrone ale kosztuje majatek i moze maja go 2 lub 3 osoby w polsce. Lista czesci nie jest pelna. To radio nie wspolpracuje praktycznie z niczym co jest w aucie. Do wymiany praktycznie kazdy sterownik, modul itp. Wszystko zmienilo komunikacje to cos jak przejscie z b6 na b7. Dziala wstecz ale nic wiecej. Jedyne wyjscie kupic takiego CC w calosci i przelozyc graty.

 

Co do radia. Nie ma nawigacji tylko ta z google a zeby to dzialalo musi byc jeszcze modul odpowiedni zarejestrowany w VW i nalezy dokonac po nr vin rejestracji na stronie. Chyba ze masz kogos w VW kto Ci to zrobi ;) Sa oczywiscie i na to sposoby ... ale nie zawsze legalne. No i dostepnosc. Tylko w ASO cena ponad 8k i czekamy 2-3 mce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Map lock najczęściej robisz oszukujac system. I tak robią w g7 cp. ale B6 b7 jeszcze nikt nie zrobił tak samo jak w touranie. Nawet kufatec ma specjalny adapter do g7. Wymagań jest wiele. Zobaczymy. Na razie walczą tym bardziej że radio może i navi działa ale co z tego jak przestaje działać pdc pla rvc i asystenci. Jednostka sterująca jest niezależna do tego dochodzi card reader jako opcja i wyjście USB do mirror linka. Wymagań jest sporo. Bo to że jest nowy quadlock to najmniejszy problem. Pod platforma mqb nie ma takich problemów a wiele informacji własnie tej dotyczy bo ludzie mylą pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje się ,że ruskie zamontowały DM w passacie

https://www.drive2.ru/b/1797054

A doczytales? Tak się składa że Rosyjski ogarniam i jedyne co jest to że jakiś polak spamuje w komentarzach z blaganiem jak zdjąć ochronę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla uściślenia, navi z CC to jest dokładnie Discover Media Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to w Lublińcu jest gościu, który zdejmuje ochronę komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co jest to że jakiś polak spamuje w komentarzach z blaganiem jak zdjąć ochronę

I ma podpis, że jest z Łodzi ;)

 

Dowiedziałem się, że są dwie wersje tej navi jedna z DAB+ druga bez.

Nie posiadają DAB+

5C0035680

5C0035680B

Posiadają DAB+

5C0035680A

5C0035680C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu po 340 funtów wersja DAB .Ile kosztowałoby zakodowanie/przekodowanie takiego cacka do vw Passata cc 2011 ?

Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ma podpis, że jest z Łodzi ;)

 

Dowiedziałem się, że są dwie wersje tej navi jedna z DAB+ druga bez.

Nie posiadają DAB+

5C0035680

5C0035680B

Posiadają DAB+

5C0035680A

5C0035680C

 

Tańsze o połowe od RNS (?) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma wbudowany bluetooth tal jak RNS315 .Większość bruzdzi na 315 ale z tego co widzę to z 510 ciągle coś się dzieje .

510 to wielkie gowno i do tego trzeba jeszce mieć moduł za to na to nowa jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ma wbudowany bluetooth tal jak RNS315 .Większość bruzdzi na 315 ale z tego co widzę to z 510 ciągle coś się dzieje .

510 to wielkie gowno i do tego trzeba jeszce mieć moduł za to na to nowa jest ok.

 

Największy problem to kradzieże. Pozatym jest super.

315 niestety jest słaba do Navi i nie ma multimediów (DVD, TV)

 

Plus to ten bluetooth jak mówisz. Mamy 2015 a nie lata 90' żeby moduł BT mial wielkość okrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale BT po RSAPie to zupełnie co innego niż moduł w 315. Zupełnie inne możliwości i przede wszystkim inna antena dodatkowa zewnętrzna tego DM brak. Kolego fcbsoci zrobię Ci a znasz listę części? Bo radio to pikuś w porównaniu z resztą listy. Jak dobrze policzyć to 4 lub 5 RNSow kupisz za tą kasę. Ja policzyłem i na dzień dobry musiałbym wywalić 13-14 tys złotych aby to działało a to inna ceny po znajomości i dużo we własnym zakresie. Ktoś chętny?

 

Kolego to jest do Golfa! W dodatku sam ekran bez jednostki sterującej platforma MQB.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaką jest różnica 5k7035200D i 5c0035680A .B.C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover Media "Tiguan, from 25.05.2015"

(Navi, Bluetooth + WLAN - 6.33 inch color display)

 

Part Number:

5C0 035 680 B / Standard = € 1309 gross

 

Part Number:

5C0 035 680 C / DAB + = € 1499 gross

 

-------------------------------------------------

Composition Media "Tiguan, from 05.25.2015"

(Radio, Bluetooth - 6.33 inches inches Farbsisplay)

 

Part Number:

5K7 035 200 D / Standard = € 1,011.50 gross

 

Part Number:

5K7 035 200 E / DAB + = € 1166 gross

 

-------------------------------------------------

 

http://www.mk5golfgti.co.uk

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha 5k7...to nie jest navi i 5c0jest navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beni0 napisał:
Sorry ale BT po RSAPie to zupełnie co innego niż moduł w 315. Zupełnie inne możliwości i przede wszystkim inna antena dodatkowa zewnętrzna tego DM brak. Kolego fcbsoci zrobię Ci a znasz listę części? Bo radio to pikuś w porównaniu z resztą listy. Jak dobrze policzyć to 4 lub 5 RNSow kupisz za tą kasę. Ja policzyłem i na dzień dobry musiałbym wywalić 13-14 tys złotych aby to działało a to inna ceny po znajomości i dużo we własnym zakresie. Ktoś chętny?

 

Kolego to jest do Golfa! W dodatku sam ekran bez jednostki sterującej platforma MQB.

Bluetooth z r-sap to przede wszystkim inna jakosc dzwieku i przelaczanie telefonu w tryb podtrzymania tak zeby nie rozladowywal bateri. Co do anteny to akurat pikus. Najlepiej kupic modul z dwoma trybami (r-sap i hf ) nie bedzie problemu z kompatybilnoscia telefonow. Jak juz piszesz to pisz konkretnie a nie zaslyszane czy podsluchane teksty

- - - - - aktualizacja - - - - -

fcbsoci napisał:
Wiem ze w skodzie tak się nazywa ��.

Mam subskrypcję tematu dotyczącego RNS510 i codziennie ktos coś pisze nawet tego nie sorawdzam juz takze znikąd opini o niej nie wziąłem .Ja man co mam i tez jest dobrze ważne ,ze jest wszystko build in .

Pozdro .

a co sie niby dzieje z tymi rns510 bo mialem ich w rekach sporo i nic sie nie dzialo.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Beni0 napisał:
Dlugo nikt tego nie zrobi potem trzeba bedzie poczekac i znowu dlugo dlugo nikt. Jest jeden soft ktory zdejmuje podobno ochrone ale kosztuje majatek i moze maja go 2 lub 3 osoby w polsce. Lista czesci nie jest pelna. To radio nie wspolpracuje praktycznie z niczym co jest w aucie. Do wymiany praktycznie kazdy sterownik, modul itp. Wszystko zmienilo komunikacje to cos jak przejscie z b6 na b7. Dziala wstecz ale nic wiecej. Jedyne wyjscie kupic takiego CC w calosci i przelozyc graty.

 

Co do radia. Nie ma nawigacji tylko ta z google a zeby to dzialalo musi byc jeszcze modul odpowiedni zarejestrowany w VW i nalezy dokonac po nr vin rejestracji na stronie. Chyba ze masz kogos w VW kto Ci to zrobi ;) Sa oczywiscie i na to sposoby ... ale nie zawsze legalne. No i dostepnosc. Tylko w ASO cena ponad 8k i czekamy 2-3 mce ;)

Kazdy sterownik do wymiany powiadasz - sa to wymysliles? Moze najpierw sprawdz a potem dyskutuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego doskonale wiem które sterowniki do wymiany. Powiedziałem ogolnikowo bez wnikania w szczegóły. Nie mam zamiaru się tu rozwijać bo widać są mądrzejsi to po co mam ich prostować. Jeśli wiesz to wiesz ze jest tego sporo i trochę problemów z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beni0 napisał:
Kolego doskonale wiem które sterowniki do wymiany. Powiedziałem ogolnikowo bez wnikania w szczegóły. Nie mam zamiaru się tu rozwijać bo widać są mądrzejsi to po co mam ich prostować. Jeśli wiesz to wiesz ze jest tego sporo i trochę problemów z tym jest.

Nie ma problemow tylko trzeba wiedziec co sie robi. W pasacie b6 z czerwonym MFA jest troche wiecej kombinacji w pasacie z bialym MFA jest mniej ( BAP I DDP ). Podlaczamy i dzialamy vcds-em ( oczywiscie i tylko oryginalny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam to radio

5C0 035 680 C (opcja full)

 

NIESTETY NIE DZIAŁA

 

Próbowałem w moim Sharanie model 2015 z fabrycznym zegarem 3D.

Radio kupione w Bednarku w łodzi. Sam zrobiłem przejściówkę Quad locka ze starego na nowy.

Działa połączenie radio-zegar i radio-kierownica. Czyli komunikacja jest (a co za tym idzie przejściówka jest ok). Nawet na radiu jest wyświetlana temperatura otoczenia.

Permanentnie jest zabezpieczenie komponentu.

 

Byłem w 2ch serwisach: wspomnianym Bednarku i w Krotoskim - Cichym w Łodzi. rezultat był prawie identyczny.

W krotoskim udało mi się zrobić AS z bliźniaczego sharana ale już po pseudo lifcie.

Nawet napisałem na oficjalny support vw...

 

VCDSa mam ori już od dawna a jakoś sposobu na połączenie radia nie znalazłem. W najnowszym jest nawet zestaw podpowiedzi do nowego radia !!!

 

Na 100% do poprawnej pracy trzeba wymienić minimum sterownik kamery cofania. Stary nadaje RGB a nowy w jakimś systemie koncentrycznym (1den kabel w ekranie zamiast 3ch w ekranach).

Prawdopodobnie do poprawnego działania wykrywania znaków drogowych, trzeba będzie wymienić przednią kamerę. Nie jestem pewien co do sterownika PDC.

Gateway jest zflashowany na wersję 7N0 ... BC więc najnowszą i 100% kompatybilną. Ale radio zachowuje się tak samo jak przed flashem z AN.

 

Żeby działała navi nie potrzeba połączenia z google maps. Chodzą mapy navtech z karty sd do ściągnięcia ze strony navtech (tak jak w pasku B8 czy golfie 7) ale żeby tą funkcję uruchomić trzeba się zalogować na stronie vw CAR-NET. To samo dotyczy włączenia pozostałych funkcji CAR-NET oraz obsługi głosowej. Nie wiem jaki jest koszt samego CAR-NET ale za pierwsze uruchomienie NAVI czy VOICE CONTROLL kosztuje ok 1000 pln za jedną usługę. Teraz jest zrozumiałe czemu jednostka kosztuje stosunkowo niewiele...

 

Dodam jeszcze, że może RNS510 jest powolne ale ma parę zalet w stosunku do nowego radia. Sam wzmacniacz wbudowany w RNS a MIB różni się chociażby masą. Do tego DVD a tylko CD w naszych czasach...

 

Jestem w kontakcie z Grabotg'iem (tomek qrna byś zmienił ten nick) i Majorem.

 

Ci co mnie znają ze starych postów wiedzą, że jestem pionierem w modach a w moim starym pasku niewiele brakowało...

 

A teraz pytanie do romeo9999: GDZIE TEN FILM???? Chociaż odrobinę więcej zdjęć (chyba masz coś więcej niż nokię 3310) nawet telefonem.

 

PS. Jutro trochę powalczę. Za 5k km przegląd więc pomęczę swój serwis jeszcze. A jak się wqrwię to po drodze do roboty w Niemczech zapytam o co tu chodzi...

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności