Skocz do zawartości
TheStig

Discover Media w B6, B7, CC [potrzebne części]

Rekomendowane odpowiedzi

temat rozwiązany po wizycie w aso .
Pierdoła a skasowali jak za zborze  HMMMMM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz o rozwiązaniu tematu to podziel się co było powodem problemu. Przy okazji - połączyłem z istniejącym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby kamera ruszyła jak i ops  trzeba było zrobić adaptację  ops,parking oraz mfl  .muszą  by aktywne a dane komunikacji zacisk 15.

.

Nasi ruszy po włączeniu trybu dewelopera i zresetowaniu ustawień navi  w zielonym menu.

Mikrofon pomimo wykrywania przez vcds nie jest adaptowany w DM pomimo podłączonym starym bt. Trzeba w kostce ręcznie zmasować przewody z mik. U mnie pin 22z 23 i 21 z 24.

Teraz wszystko działa jak należy. 

Czekam na kamerkę  w systemie ntsc i odpalam bo obecnie mam w pal. 

Jak ktoś będzie potrzebował pomocy pisać. 

Efekt koncowy;

 

20180404_183634.jpg

20180329_161150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na gw 3c0 L wszystko chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przyjąć, że wszystko działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala. nawet   CarNet jak ktos ma fuka zadziala tez 

JMciVt.jpgLSqPYx.jpg

pNEqkf.jpg yqz1SM.jpg

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem u kolegi na gw E i również ruszył lecz ops ma stary i dopiero będzie zmieniany .
Car-net przepisany na nowe konto  i działa .
Jedynie czego nie mogę rozkminić to ,że po uruchomieniu kamery cofania  nie wyświetla ops. Ops wraca przy ruszaniu

20180416_173513.mp4

Edytowane przez Dj_Hipciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Jaki jest koszt na dzień dzisiejszy DM z navi oraz komponentów/instalacji. Jest ktoś z Warszawy kto to ogarnia, tak aby wszystko działało i nie było błędów. Auto z mojego opisu - B7 highline z 2011, jest bez kamery, bez bluetooth, Białe zegary, Rns315, kierownica wielofunkcyjna, czujniki parkowania przód /tył, klimatyzacja wyświetlana na rns. DM bluetooth ma wbudowany, więc fajnie jak by to też działało, więc pewnie jeszcze mikrofon i jakąś wiązkę bytrzeba było? 

Zastanawiam się nad DM lub Rns510 wersja P lub R.

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS  10 lat  + BT ..... wyjdzie niemal podobnie, a chodzi jak Comodore  C64 

DM  - 2 lata na rynku 

 

co Ty porównujesz .....

To jak bys zastanawiał się na B6 i B8 .....

to jezdzi i to jezdzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję.... Zastanawiam się poprostu co jest w stosunku do moich potrzeb bardziej opłacalne. Rns510 jestem w stanie sam ogarnąć z instalacją kodowanie i wszelkimi aktualizacjai-całkowity koszt dla mnie byłby na poziomie 1600 zł. DM już nie ogarnę dla tego pytanie jaki jest koszt całkowity wraz z pomocą, a właściwie całkowitą instalacją :) ważne też jest dla mnie żeby to działało i nie było błędów. DM są i po 900, po1500 zł  i po 3000 zł.... zakładam że sama nawigacja to nie wszystko - pisaliście wcześniej o różnych komponentach, filtrach itp.... Jesteś Kolego z Warszawy i widzę że temat znasz jak mało kto, wię może mógłbyś określić jak by to wyglądało, co potrzeba, cały koszt. 

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego 

Radio z pełnym pakietem app i odblokowane to koszt od 2.4tys. I taniej ciężko znaleźć. 

Za 900 to możesz kupić zablokowane radio , które nic nie jest warte.

Szukaj wersje D lub E najstabilniejsze po odblokowaniu. 

Do radia potrzeba jeszcze quadlock lub quadlock z filtrem CAN do zegarów  3D.

Kodowanie i tyle.

Jezeli są kamera cofania to tylko w systemie ntsc. -ori  współpracująca z rns nie będzie  działać .

20180418_145126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam białe zegary i nie mam kamer, ani bluetooth. Jaki jest koszt quadlock. Żeby bluetooth działał co muszę dokupić? Mirrorlink? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dj_Hipciu napisał:

Jezeli są kamera cofania to tylko w systemie ntsc. -ori  współpracująca z rns nie będzie  działać .

No to już nawet nie rozważam zamiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to załatwić adapterem RGB>CVBS (kamery "low" i "high") albo w przypadku kamery "low" wymienić ją na chiński "zamiennik", która ma wyjście sygnału typu kompozyt NTSC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą. Ma do zaoferowania odblokowaną DM, z przejsciowką - wydaje mi się zo chodzi o quadlock o którym pisaliscie, jednak coś mnie zdziwiło. Radio będzie działać, ale nie nawigacja, bluetooth, voicecontrol, mirrorlink itd.....

https://allegro.pl/navigation-discover-media-vw-skoda-seat-aktywowana-i7524916414.html

Ze mam jechać aktywować do ASO pozostałe funkcje. Sprzedawca ma jedne z droższych nawigcji na allegro więc nie dokońca rozumiem działanie tego sprzętu, zwłaszcza że piszecie że wam wszystko działa... Każda funkcja... Wychodziłoby że nie dokońca cena byłaby porównywalna z rns510, jak sama jednostka jest droższa w zakupie, a aktywacja poszczególnych funkcji w ASO też pewnie nie jest najtańsza. Moglibyście mi to wyjaśnić? A najlepiej mógłby ktoś jakiegoś manualna napisać. Zaraz ktoś powie żeby przeczytać cały wątek. Czytałem, jednak są tu rzucone strzępki informacji, które nawet poskładane niewiele wyjaśniają. Kiedyś na forum było inaczej... Teraz mało kto się dzieli informacjami. 

Czy jest ktoś z Warszawy i mógłby mi pomóc ogarnąć temat, doradzić w wyborze jednostki, montażu, kodowanie itd. Major? Albo ktoś inny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemyslawch napisał:

Kolego odpuść sobie tego gościa -sam do końca nie wie co sprzedaje. W zeszłym roku jak zbierałem graty to swojego autka to kontaktowałem się z nim osobiście  w Gryficach i tu zonk.
Radio w tej cenie można znaleźć już  z założonym patchem i aktywnymi APP (mirrorlink,androidauto )
Założenie patch-odblokowanie radia na stałe(wyłączenie wew. licznika 8H) to koszt ok 400zł + wszystkie APP to koszt 700zł
ASO nie aktywuje DM oraz APP w starszych autach niż radio jest montowane -także reasumując radio to pełnej aktywacji nie jest warte zakupu.
Temat  z aso juz przerabiałem

P.S.

Moduł CAN nie jest potrzebny jeżeli nie mamy zegarów 3D oraz ekran ma przekątną 6,5" ,a nie 8; jak to pisze w ogłoszeniu.

Poproś o real foto wraz  z aktywnymi kodami funkcji i sam się przekonasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś czuję że bez pomocy to będę musiał odpuścić temat DM i poszukać rns510.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj -spokojnie i powoli ogarniesz temat.

Jak będziesz miał graty to montuj w  aucie -pomogę Ci z kodowaniem i adaptacją modułów auta . ")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.posiadam vw z rocznika 2012.Wczesniej pisiadalem rns510 i skusilem sie wymienic na discover media wszystko dziala super ale nie moge pobawic sie a vcds wyskakuje komunikat o braku sterownikow...czy to moze byc przez starego gatweya???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej GW  jest ok w 2012 roku 

moze VCDS  jakis dziadowy ?

daj jakos scan 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności