Skocz do zawartości
ukasz

Zapalcznika nie chce wyjść z gniazda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś może mi podpowie jak zdemontować gniazdo zapalniczki. Żarnik jest wciśnięty i nie chce wyjść z gniazda. Wciskam, jest mały skok w dół ale nie odbija. Plus widzę ten pomarańczowy plastik się rozsypał w obwódce :wkurzony

Nie wiem co poprzedni właściciel robił z tą zapalniczką ale nie działa :(

IMG_20180330_180604.jpg

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mały śrubokręt, albo nożyk i wydłub tą zapaliczke, a jesli chcesz wyciągnąć całość to musisz jak by przekręcić popielniczkę o 90 stopni w stronę deski rozdzielczej, tylko delikatnie i z czuciem, tam są zaczepy które mają puścić, a na prawdę łatwo to połamać. Jak już ja przekrecisz to manewrujesz nia we wszystkie strony żeby wyszła, można pomagać sobie jakimś śrubokrętem i podważać też od różnych stron, oczywiście delikatnie żeby nic nie poniszczyć. Na koniec odpinasz kostkę od gniazda i masz ją w rękach. Zaznaczam że nie jest łatwo i po około 20 minutach robi się to irytujące ;) ale na pewno nie trzeba demolować całego tunelu jak wielu twierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy. Wyciągnąłem gniazdo zapalniczki - wyczepiłem wtyk, ale przy okazji wyjąłem i rozpieprzyłem plastik podświetlenia bo jak widzicie wyżej był już w kiepskim stanie.

Ciekawe czy udami się z powrotem zamontować na sztywno gniazdo w otworze. Można gdzieś dostać taki plastikowy wkład? W sumie to mi na nim nie zależy ale pewnie teraz gniazdo będzie latać.

Ale póki co mnie inne martwi, jak wyjąć wkład z gniazda bo ewidentnie został wciśnięty i nie chce wyjść. Ktoś miał podobny przypadek?

Zobaczcie jak to wygląda LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, The_Saint napisał:

Jak się nagrzeje to sam wyskoczy.

Ooo tego nie wiedziałem, lekko odgiąłem blaszki z dołu i teraz samo odskakuje. Jeśli jest tak jak mówisz wychodzi na to, że prąd nie dochodzi i dlatego żarnik był zablokowany w środku :confused:

Żarówka podświetlenia też widzę przepalona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności