Skocz do zawartości
  • 0
waldek40

numer katalogowy czujnika

Pytanie

proszę was o podanie nr. katalogowego czujnika temperatury 4-ro pinowego tego co jest zamocowany w króćcu plastikowym do którego są zamocowane węże od chłodzenia a sam króciec przykręcony jest na dwie śruby do bloku silnika typ silnika 2E znalazłem na allegro taki czujnik ale nie wiem czy będzie dobry jak by mógł ktoś zerknąć na ten czujnik http://moto.allegro.pl/item168442633_czujnik_termowylacznik_vw_audi_seat_skoda_vag.html

 

mam nadzieje że podając linka do tej strony nie naruszam zasad tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nr katalogowy to b 357 919 501 A , cztery styki czarny/żółty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zeby nie zasmiecac forum nowymi postami przylaczam sie do pytania i prosze jak ktos ma dostep do informacji o nr katalogowym czujnika temperatury do mojego paska:1.8,silnik ABS,moc 90 kM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nr katalogowy to b 357 919 501 A , cztery styki czarny/żółty

 

nie wiem co to oznacza czarny /żółty, jeśli chodzi o kolor czujnika to mam raczej jednolity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czujnik temperatury do wskaźnika temperatury b 251 919 501 D, dwa styki zieleń/czerń

oprócz tego jest jeszcze sensor temp. dla pojazdów z katalizatorem b 025 906 041 A,

dwa styki niebieski, oraz przełącznik termiczny do podgrzewania kolektora ssącego

251 919 369 B dwa styki czerwień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czujniki były koloru czarnego lub żółtego a numer katalogowy taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam,ze tak zawracam glowe ale chcialbym sobie juz powymieniac wszystko zwiazane z chlodzeniem,potrzebny jest mi jeszcze nr katalogowy pompy wodnej do mojego typka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam numer pompy to 037 121 010 C i 037 121 010 BX dane z ETOS pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
czujnik temperatury do wskaźnika temperatury b 251 919 501 D, dwa styki zieleń/czerń

oprócz tego jest jeszcze sensor temp. dla pojazdów z katalizatorem b 025 906 041 A,

dwa styki niebieski, oraz przełącznik termiczny do podgrzewania kolektora ssącego

251 919 369 B dwa styki czerwień

 

Mam bardzo wielka prosbe dotyczaca tych nieszczesnych czujnikow,gdzie je moge zlokalizowac,jeden znalazlem,po wyciagnieciu zauwazylem,ze jego koncowka jest prawie skorodowana,odczytalem nr 379 919 501A jest koloru czarnego ma 4 piny,ni jak mi sie to nie zgadza z powyzszym,chcialbym wymienic wszystkie czujniki temperatury dlatego prosze o pomoc.Dodam jeszcze to,ze mam manualna klimatyzacje nie wiem czy to jest wazne w doborze czujnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
odczytalem nr 379 919 501A
ten czujnik jest od modelu AAZ i 1Y a dla twojego ABS to 251 919 501 D możliwe że tamten pasuje i może jest tańszy i dlatego taki wkręcili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tzn.ze poprzedni wlasciciel cos kombinowal,jak teraz z tego wybrnac? wtyczka jest na 4 piny,a moze jest wymieniony silnik a ja o tym nie wiem,na klapie w bagazniku mam typ silnika ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
na klapie w bagazniku mam typ silnika ABS.

z tego co pamiętam to chyba nr silnika jest też na bloku z oznaczeniem jaki to typ (o ile dobrze pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
odczytalem nr 379 919 501A
ten czujnik jest od modelu AAZ i 1Y a dla twojego ABS to 251 919 501 D możliwe że tamten pasuje i może jest tańszy i dlatego taki wkręcili

 

Tez tak podejrzewam,bo AAZ i 1Y to sa dizelki.

a jak wybrnac z tego,ze ten 379 919 501A ma wyjscie na wtyczke 4-ro pinowa i taka mam juz w pasku a czujnik 251 919 501D ma dwa piny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
odczytalem nr 379 919 501A
ten czujnik jest od modelu AAZ i 1Y a dla twojego ABS to 251 919 501 D

Ja też mam ABS :D - dokładnie taki sam czujnik (379 919 501A) 4 stykowy, czarno/żółty (czarna obudowa, żółty pasek plastikowy lub namalowany farbą naokoło obudowy).

 

Czujnik o którym pisze Martyn wg ETOS (ETKA twierdzi tak samo ;) ) występuje gdy są dwa czujniki 2 pinowe (może jakieś starsze wersje?), a więc inna instalacja (2 końcówki do podłącznie 2 czujników), a w naszych ABS-ach jest jedna 4 pinowa kostka, a w króćcu przy głowucy jeden otwór na czujnik jest zaślepiony zatyczką - tak że masz wszystko "w normie" :ok:

Poza tym silnik ABS to wlaśnie MONOMOTRONIC :hurra:

Czujniik ten (379 919 501A ) też nie jest od diesla - te mają bez literki A i czarno/zielone

 

10783032ho8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
odczytalem nr 379 919 501A
ten czujnik jest od modelu AAZ i 1Y a dla twojego ABS to 251 919 501 D

Ja też mam ABS :D - dokładnie taki sam czujnik (379 919 501A) 4 stykowy, czarno/żółty (czarna obudowa, żółty pasek plastikowy lub namalowany farbą naokoło obudowy).

 

Czujnik o którym pisze Martyn wg ETOS (ETKA twierdzi tak samo ;) ) występuje gdy są dwa czujniki 2 pinowe (może jakieś starsze wersje?), a więc inna instalacja (2 końcówki do podłącznie 2 czujników), a w naszych ABS-ach jest jedna 4 pinowa kostka, a w króćcu przy głowucy jeden otwór na czujnik jest zaślepiony zatyczką - tak że masz wszystko "w normie" :ok:

Poza tym silnik ABS to wlaśnie MONOMOTRONIC :hurra:

Czujniik ten (379 919 501A ) też nie jest od diesla - te mają bez literki A i czarno/zielone

 

Obrazek

Probuje znalezc ten czujnik nr 379 919 501A ale mi wszyscy oferuja - 357 919 501A prosze o rade.

357919501AHP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Probuje znalezc ten czujnik nr 379 919 501A ale mi wszyscy oferuja - 357 919 501A prosze o rade.

Obrazek

 

Moim zdaniem nie mają większego znaczenia pierwsze trzy cyfry w kodzie numeru elementu (oznaczają typ/wersję samochodu, kilkakrotnie już spotkałem się z zamiennikami od innych pojazdów i zawsze pasowały), najbardziej istotny jest następujący po nich ciąg znaków,

A czujnik dokładnie taki jak na fotce :ok:

 

Poza tym mój ETOS, ani ETKA nie znajdują podanego przez Ciebie numeru :[

Możesz też zastosować zaminennik 6U0 919 501 B (od Skody Felicji) - info, lub od Skody Octavii - 059 919 501A (choć tu pewności nie mam) :D

 

[Dodano Nie Lut 10, 2007 20:34]

Ponadto zamienniki wg IC:

1 669 948 FORD

95VW 10884 AA FORD

6U0 919 501 B SEAT

6U0 919 501 B SKODA

357 919 501 A VW

6U0 919 501 B VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności