Skocz do zawartości
plokijak

diesel 1.9 105KM BLS dymienie z wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze!
Od maja 2017 mam przyjemność jeździć Passatem B6 z silnikiem 1.9 105KM BLS z DPF'em.
Zaniepokoił mnie fakt, że przy dłuższej trasie 'dymię' przez 1-2 minuty. Sytuacja ma miejsce zazwyczaj przy przejechaniu ok. 150-200 km na tempomacie przy prędkości 135km/h, obroty silnika nie przekraczają 3 000 (myślę że jest to około 2 700 - 2 800).
Brak jakiejkolwiek zapalonej kontrolki na desce, że coś złego się dzieje, obroty się nie zwiększają, auto nie zwalnia - innymi słowy - tylko dymi, max 2 minuty.

Czytam, szukam czy to DPF się wypala, czy silnik się kończy ale nic nie mogę znaleźć na forach, zero informacji o bliźniaczych sytuacjach - co to? mam się bać?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz mniej więcej z jaką częstotliwością się to dzieje. Wg mnie silnik osiąga warunki do wypalenia DPF i rozpoczyna procedurę. Takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto robi w sumie tylko dłuższe trasy i dzieje się tak w sumie za każdym razem

Serio wypala sie DPF? Bez żadnej zapalonej kontrolki? Bez zwiększania obrotów silnika?
Trochę się dziwię bo w innych autach jest zawsze jakaś informacja o tym fakcie a tutaj nic, nie wyczytałem w sumie jak to się dzieje w tym modelu i stąd moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ma informować, że się wypala? to nie usterka :)  

Zwiększonych obrotów nie ma bo najzwyczajniej w świecie już jedziesz :)  to nie wypalanie na postoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie teraz będę dymił ze świadomością że DPF będzie czyściutki, gorzej ze środowiskiem ale jak się nie mylę VW chyba zapłacił za mnie jakąś karę środowiskową :acute:

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności