Skocz do zawartości
Kubuśb8

Kompresor klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, lechu_jr napisał:

Ja jestem już rok po wymianie, a mam właśnie z literką E na końcu, dokładnie to 5N0820803E

Na razie wszystko jest ok, nawet jak ma za rok znów rozlecieć się sprzęgło to biorąc pod uwagę że do wymiany trzeba tylko ściągnąć koło i nadkole to wolę co dwa lata zainwestować w sprzęgło za 50 zł niż wymieniać kompresor

dokładnie, przy wymianie kompresora dochodzi jeszcze kwestia odciągnięcia i potem nabicia gazu. Dlatego najpierw chce spróbować z samym sprzęgłem.

 

ja mam sprężarkę 5N0820803D, o ile dobrze pamiętam Delphi 

jakby sprzęgiełko nie wystarczyło, to sprężarki z innymi literkami na końcu, np E, są takie same? będą ewentualnie pasować bez problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sadam1988 napisał:

dokładnie, przy wymianie kompresora dochodzi jeszcze kwestia odciągnięcia i potem nabicia gazu. Dlatego najpierw chce spróbować z samym sprzęgłem.

 

ja mam sprężarkę 5N0820803D, o ile dobrze pamiętam Delphi 

jakby sprzęgiełko nie wystarczyło, to sprężarki z innymi literkami na końcu, np E, są takie same? będą ewentualnie pasować bez problemu? 

Jak pisałem sprzęgło wymieniał mi kuzyn ja mu pomagałem. Mam dokładnie ten sam model kompresora. Po podniesieniu auta i zdjęciu osłony jest całkiem dobry dostęp, nie trzeba demontować kompresora, chociaż przydaje się ściągacz do koła pasowego.

stare sprzęgło przed demontażem wyglądało tak:

 

8794E8E0-7AF1-4F83-8210-8DD08317F503.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu.

Też ma problem z klimatyzacją w lecie, załączała się po 5 - 10 minutach. Teraz w zimie, odwrotnie nie chce chłodzić. Może inaczej chłodzi, ale po kilkunastu minutach, najpierw daje ciepło na maksa.

i do tego tylko z prawej strony. z lewej jest ok.

Miał ktoś podobny objaw?

Najpierw wyczytałem, że można wymienić zawór sterujący klimą.  Zadzwoniłem do serwisu i tam  mnie jednak uświadomili, że to część niewymienna i trzeba wymienić cały kompresor. Ile takowy kosztuje? Warto szukać używki czy lepiej brać nowy?  

Mam zamontowany kompresor 5Q0820803K

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień warsztat

Wpisz sobie nr kompresora w google bez tej literki na końcu w tym wypadku k i dopisz zawor i będzie magia. Wpisując z literka będziesz widział taką  czarną  wtyczkę u dołu kompresora

Zawor jest montowany  w dolnej części kompresora z czoła od strony chlodnic

Wymiana to 5 min roboty wyjecie i włożenie segera , z tym że trzeba ściągnąć czynnik wcześniej  a po wymianie cała procedura, czyli pruznia i nabicie więc dodatkowo min 1h

Przy temp mniej niż 5stopni zapomnij aby klima działała. Fabryczne zabezpieczenie większości samochodów. Powyżej 5 też będzie działać ale z wielką biedą bo temp jest za niska aby mocno wzrastało ciśnienie  i włączyło  np wentylatory co  jest harakterystyczne przy działającej klimatyzacji

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniąc do ASO w sprawie sprzęgiełka też usłyszałem że to część nie wymienna i nowy kompresor 4000zł. haha. 

szukając samemu po nr części jak kolega wyżej opisał, znalazłem sprzęgiełko, widziałem też całe kompresory i właśnie te zaworki w normalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności