Skocz do zawartości
lightban

Rysy na całym aucie po myjni samoobsługowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatnim myciu auta na całej karoserii pozostały rysy, nie wiem czy za blisko trzymałem pistolet z wodą, w co wierzyć mi się nie chce bo za każdym razem myłem auto tak samo i nie było takich problemów, dołączam zdjęcia, a pytanie moje brzmi jak to uratować oprócz polerowania całego auta... Z daleka w ogóle ich nie widać, ale podchodząc do auta rzucają się w oczy jak cholera w szczególności jak słońce świeci :/

 

https://imgur.com/a/ttxTg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zdjęcia słabe, ale wygląda mi na to że te rysy powstały wcześniej. Może i były niewidoczne bo najprawdopodobniej pasta, lub wosk je kamuflowały.

Rysy układają się w koła więc raczej nie udało by Ci się wykonywać takich ruchów pistoletem. To raczej ślady polerowania które odbywa się ruchem okrężnym.

Co do mycie na myjniach samoobsługowych to taka drobna uwaga bo mycie bezdotykowe pięknie brzmi, ale jeśli to myjnia na której nie ma szczotki to zazwyczaj używany jest środek z drobnymi granulkami które usuwają zanieczyszczenia, ale też jednocześnie mogą mieć na dłuższą metę niezbyt dobry wpływ na kondycję lakieru.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi sie wydawało że to jest nieprawdopodobne. Woda z pistoletu mogłaby spowodować takie rysy na całym aucie, poza tym lakier raczej odpada w takiej sytuacji, woda nie spowodowałaby rys na taką skalę. Czyli można zakładać, że ktoś spartolił robotę polerując auto? Passata kupiłem w dobrym stanie, było parę rys ale były one widoczne i były nieliczne, sam auto gdy była ładna pogoda to woskowałem go dla efektu ściereczkami z mikrofibry, te rysy pojawiły się wczoraj po umyciu auta po zimie, jak to odratować? Woskowanie pewnie nie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobić dobrą polerkę i woskowanie. Najlepiej w porządnej firmie maszynowo. Tylko to nie są tanie rzeczy. Swojego auta możesz po tym nie poznać, a sąsiadowi może gul urosnąć. Nawet jeśli to tylko passat. Ten efekt nie jest wieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudów.  Kolego przyznaj się, że jechałeś gąbką albo szczotką po upiaszczonym aucie. Takie ostre rysy nie powstaną od strumienia wody tylko od szorowania brudną szmatą brudną karoserię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rysy również powstają od szorowania karoserii  po ptasich odchodach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passacika  jak już woskowalem  to zawsze po dokładnym umyciu i na mokro nigdy inaczej. No nic, trudno trzeba poczekać na lepszą pogodę i wtedy zrobić polerke, na razie zobaczę jaki efekt bedzie po woskowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tak samo rysy układające się w okręgi.

I się zastanawiam jak można to zakamuflować. Jakaś pasta na rysy, wosk koloryzujacy albo wosk trwały ? 

Może ktoś coś poradzi, co zrobić i żeby efekt był dłuższy niż do pierwszego mycia.

Polerka odpada bo trochę kosztuje a samemu nie dam rady.

Auto w kolorze czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności