Skocz do zawartości
Gość luki345

dlaczego sie grzeje ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luki345

witam

od kilku dni mam problem w swoim pasku. nagrzewa mi sie do 120°C. wymienilem termostat (nic to nie dało) bo myslalem ze on jest przyczyna poniewaz dolny waż (ten który idzie od termostatu do chłodnicy) jest zimny z reszta tak samo jak chłodnica a górny wąż jest bardzo gorący.

Może to pompa wodna padła???

Dodam tylko jeszcze że czasami coś zalapie bo temperatura momentalnie spada do prawidłowej i utrzymuje sie juz tak do momentu wyłączenia silnika a po odpaleniu znów to samo czyli 120°- 130°.

z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiatraki się kręcą? Może walnięty nowy termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pompę, drożność chłodnicy, faktyczną temperaturę niezależnym termometrem no i oczywiście kilka razy zagotuj ten termostat w garnku razem z termometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki345

wiatraki sie nie kręcą bo przeciez to nie jest możliwe jak chłodnica jest zimna. a o tym ze termostat walniety jest tez myslalem. sprawdzalem z termometrem i otwiera sie przy ok 90°C. nie mierzyłem termometrem temperatury silnika ale wydaje mi sie ze jest prawidłowo pokazywana bo płyn mi wyparowywuje. tylko zastanawia mnie ta chłodznica. dla czego ona jest całkowicie zimna.a płyna jak spuszczałem schodzi cały to chyba chłodnica musi mieć przepływ. nie mam pojecia co to jest z tym. kupiłem dzisiaj pompe wodna i zmienie tylko ze teraz zdrówko nie dopisuje wiec troche to potrwa :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
drożność chłodnicy

 

a płyna jak spuszczałem schodzi cały to chyba chłodnica musi mieć przepływ

 

Zdjemij z niej dolny wąż a do górnego wlewaj wodę.Jeśli wypływa dość szybko to masz pewność że jest ok.Gdybanie do niczego nie doprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym tygodniu mialem ten sam problem. nie mialem cieplego powietrza w aucie, dolna rura zimna a silnik rozgrzewal sie do 120. zatrzymywalem sie na pracujacym silniku wiatrak sie nie krecil a temperatura sama spadala. dziwne to bardzo bylo. ale okazalo sie ze mi ubylo plynu chlodniczego. dolalem ok litra. i wszystko sie ustabilizowalo. i silnik pracuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PIOTR_FOTO

Miałem podobny objaw tylko u mnie nagrzewał się gdzieś do 110st. .Wyjąłem termostat (okazało się że była jakaś bezfirmowa podróba), wstawiłem termostat WAHLERA i od tej pory mam 90-92st. niezależnie od temp. otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny dolny wąż to albo walniety termostat ( nawet nowy można źle zamontować) albo zatkana chłodnica. Sprawdził bym jeszcze odpowietrznik w zbiorniczku wyrównawczym. Może twój pasio nie umi sie odpowietrzyć. Ja za pierwszym razem odpowietrzałem swojego chyba z godzinke potem szło już o wiele szybciej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

w sumie, to pompa nie powinna sie sama z siebie popsuć, tam jest tylko 5 albo 6 aluminiowych łopat do mieszania wody, działa na zasadzie pompy odśrodkowej. Jeśli żadne śmieci nie pływają w ukłóadzie chłodzenia, które mogłyby uszkodzić pompę, to o nie masz sie co o nia martwić. Wiele razy widziałem pompy, które jeździły w aucie od nowości.. Wymiana była konieczna ze względu na zużyte koło paska zębatego... W samej pompie tak na prawdę nie ma sie co popsuć.

 

Sytuację, którą opisujecie, miałem w fiacie Ducato 1.9TD. W pewnym momencie gubił obieg i nagrzewał sie do 130'C. Przyczyna był wadliwy termostat. Może w tym przypadku jest to samo? Na wszelki wypadek, jak juz pisali poprzednicy, sprawdź drożność chłodnicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przeżyłem coś podobnego.

Pierwsze co sprawdź to drożność wężyka odpowietrzającego i drożność wylotu do tego wężyka w trójniku tym przy głowicy. Pewniakiem zbiera Ci się powietrze w górnym wężu które bez możliwości wydostania się zatrzymuje obieg. Jeżeli problem pojawił się nagle a odpowietrzenie działa to układ jest pompowany spalinami i możesz tego nawet nie zauważyć w zbiorniczku "niby te drobne bąbelki". Możliwe że masz pęknięta głowice i stąd problem. Ja właśnie miałem taki problem, wymieniłem chłodnicę, pompę, termostat, zbiornik wyrównawczy, wszystkie króćce przy głowicy i w końcu wymieniłem głowicę i problem ustał jak ręką odjął. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że gdzieś masz poduszkę powietrzną (zapowietrza się) Może tak się też dziać jeśli masz zepsuty korek zbiorniczka wyrównawczego wymień go (może pożycz od kolegi na próbę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaziukaz

luki345,

Witam

mam pytanko , ponieważ mam podobne objawy jak się skończyła naprawa bąbelków w zbiorniczku wyrównawczym ?

pozdro

kaziukaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

mój passat sie grzeje do około 110 stopni po cym spadnie do 100 i dopiero wlączają sie wentylatory. wczoraj wymienilem termostat. w piatek mechanik wymienil mi pompe wodna. niewiem co boli mojego paska wiec proszę o szybką porade co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to AAZ to może pasek odwrotnie założony, polecam ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobrą radę. Faktycznie to był żle założony pasek i w wyniku tego pompa wodna kręciła mi się w odwrotną stronę. Teraz mam stałą tem. około 88-89 stopni ale mam termostat na 87 stopni. Wiec jest ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzał ktoś z Was czujnik temperatury??kosztuje grosze a czasami może pomóc...u mnie pokazywał złą temperaturę do ECU i autko nawet więcej paliło bo był na ssaniu, po wymianie wszystko ok. A kolego z tym zimnym wężem-nie wsypywałeś czasami jakiś specyfików do łatania dziurek w układzie chłodzenia? po tych cudach często lubi chłodnice zabijać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze lubi chlodnice zabic. W moim AAZ pompa wodna krecila sie w zla strone bo jakis baran zalozyl odwrotnie pasek wieloklinowy a ja przed wymiana nie popatrzylem na stary. I to cala przyczyna grzania sie mojego paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzał ktoś z Was czujnik temperatury??kosztuje grosze a czasami może pomóc...u mnie pokazywał złą temperaturę do ECU i autko nawet więcej paliło bo był na ssaniu, po wymianie wszystko ok.

 

Nie takie grosze. Ja za oryginalny w ASO zapłaciłem 103 zł.

Niestety na chińszczyźnie mój silnik nie chciał pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

musze wymienic uszczelke na misie olejowej. A w sklepie powiedzieli mi ze sa 2 rodzaje: Zwykla uszczelka i uszczelka z jakas blacha. Mam passata 1.9td z roku 1993. Wiec ktora to uszczelka bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAJPER1973

mam też paska 1.9 td wymieniałem uszczelke pod miską była ta z blachą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności